Raport z pewnego porwania

Okładka książki Raport z pewnego porwania Gabriel García Márquez
Okładka książki Raport z pewnego porwania
Gabriel García Márquez Wydawnictwo: Muza Seria: Salsa reportaż
2009-01-01
8373199780
Dorota Walasek-Elbanowska
Kolumbia porwanie reportaż

Książka o codziennym trudnym życiu, w Ameryce Południowej.

Książka o codziennym trudnym życiu, w Ameryce Południowej.

Świetna książka!!!! Bardzo szybko się wciągnęłam i wręcz ją pochłonęłam. Zupełnie w mojej głowie inna niż pozostałe napisane przez autora!!!

Z jednej strony zwięzła i precyzyjna, z drugiej chaotyczna i niechronologiczna. Ale to działa na korzyść fabuły. Znakomity pierwszy rozdział. Z biegiem stron pojawia się niepokój, treść generuje emocje i angażuje czytelnika. Autor nie opowiada się za żadną ze stron, choć mam wrażenie, że w roli złego bohatera sporu obsadza jednak prezydenta i legalne władze kraju. Mocne.

Bardzo się rozczarowałam, może nie samą historią co stylem pisania albo tłumaczeniem. Czytanie było męką! Ale zmęczyłam do końca po prawie 11 miesiącach. Ogólnie nie polecam

No, no znając jedyny, niepowtarzalny styl pisarski Marqueza nigdy, przenigdy bym nie pomyślała, że to on napisał tę książkę! Tutaj historia jest prawdziwa a język prosty, klarowny i taki rzeczowy. Tutaj nie ma magii, a jednak opowiedziana historia jest tak niesamowita, że to niemożliwe, że się wydarzyła. Fabuła jak i budowa powieści to reportaż i literatura faktu. Mimo, że nie lubię czytać tego typu książek, to ta jest naprawdę bardzo dobra i czyta się jednym tchem. Dodatkowym smaczkiem jest historia Pabla Escobara,opowiedziana w bardzo podobnym stylu do niedawno powstałego serialu Narcos, nawet w książce użyte jest per słowo Narcos. Naprawdę jeśli komuś podobał się serial, to powienien przeczytać tą powieść Maqueza, jest naprawdę świetna!

Chaos w narracji idealnie oddaje chaos w Kolumbii!

Chaos w narracji idealnie oddaje chaos w Kolumbii!

Fantastyczny temat, zwłaszcza dla nas dzisiaj (czytaj: po "Narcos"). A całość letnia, niedopracowana, w wielu miejscach niejasna (kto nie zna tej części historii Kolumbii, wielu rzeczy nie zrozumie, bo autor albo nie wyjaśnia wcale, albo za 40 stron). I źle, bez wdzięku przetłumaczona.
Zainteresowanym mogę nawet wskazać zdania, które brzmią jak humor z zeszytów i ja jako redaktorka w życiu bym tego nie puściła.

Dla mnie duże i zaskakujące rozczarowanie, bo kocham Garcię Marqueza.

Świetny raport z wojny wytoczonej przez handlarzy narkotyków rządowi kolumbijskiemu. Skrajna korupcja, nieumiejętność negocjacji z porywaczami i pat moralny człowieka.

w tej książce nie widać talentu Marqueza

w tej książce nie widać talentu Marqueza