Czarna róża

Okładka książki Czarna róża Nora Roberts
Okładka książki Czarna róża
Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: W ogrodzie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
W ogrodzie (tom 2)
Dark rose
Prószyński i S-ka
2005-11-22
2005-11-22
Katarzyna Kasterka
dom przyjaźń zjawa miłość

Bardzo spodobała mi się ta seria - przeczytałam ją błyskawicznie. Ta część pokazuje życie kobiety, która nie tylko prowadzi własny, dobrze prosperujący biznes,ale i jednoczy wokół siebie wspaniałych przyjaciół i rodzinę. Nieposkromiona, bezkompromisowa Roz - idealna bohaterka. Do tego historia, która rozgrywa się w 3 tomach, tło historyczne - uwielbiam takie połączenia.

Na tej serii opierałam moją pracę maturalną, dla mnie cudowne. Wszystkie 3 części przeczytałam dwukrotnie. Troszkę dłużąca ale jakże piękna ! Polecam jak zawsze Nore:D

przyjemna i lekka w czytaniu

przyjemna i lekka w czytaniu

"Czarna róża" to druga część z Cyklu: W ogrodzie. W tej części Nora Roberts przedstawia nam losy Rosalind Harper. Jej zmagania z byłym mężem, uczucie - jakie zrodziło się miedzy nią a Mitchem i gromadzenie informacji a zjawie, która stara się rozdzielić zakochanych to główne wątki tej części. Choć osoba Rosalind bardzo mi się podoba, to uważam, że pierwsza część była trochę lepsza i ciekawsza. Jednakże i tak ją polecam :)

Drugi tom trylogii ,,W Ogrodzie". Rosalind postanawia na poważnie zająć się poszukiwaniami tożsamości ducha nawiedzającego jej dom. Przy pomocy Stelli, udało się ustalić tylko jej imię: Amelia. Na szczęście Roz zatrudnia fachowca, genealoga i miłośnika historii, uroczego Mitcha. Pomiędzy nimi powoli rodzi się uczucie. Jednak dwóm hmmm bytom nie podoba się ich rozwijający się związek: byłemu mężowi Roz, który robi wszystko by ją upokorzyć i ośmieszyć, oraz oczywiście Amelii. Złośliwy duch robi wszystko, by nie dopuścić do rozwoju relacji pomiędzy Roz a Mitchem. Czy jej się to uda? Zakończenie książki mnie rozwaliło, nie przypuszczałam, że Amelię stać na jakikolwiek pozytywny czyn wobec dorosłej osoby (wiadomo, że lubiła bardzo dzieci),bardzo mnie zaskoczyła, oczywiście na plus :)

druga czesc
w ogrodzie
super
losy drugiej bohaterki
zaczynam ostatnia i pewnie losy trzeciej Hayley :)

druga czesc
w ogrodzie
super
losy drugiej bohaterki
zaczynam ostatnia i pewnie losy trzeciej Hayley :)

Zanim napisałam opinię, przeczytałam tę, która dotyczyła pierwszej części trylogii 'W ogrodzie', czytanej przeze mnie cztery miesiące temu. I popadłam w lekką konsternację, bo sądząc po tym, co tam naskrobałam, byłam urzeczona 'Błękitną dalią'. (por: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/36408/blekitna-dalia/opinia/13352987) Tymczasem 'Czarną różą' już nie jestem. Trudno mi się było wciągnąć w fabułę, akcja toczyła się przeraźliwie powoli... Opowieść o Stelli przemawiała do mnie bardziej. Cóż, może to wina wieku bohaterki - raczej trudno jest mi utożsamiać się z bohaterką starszą od mojej mamy! Już wkrótce sięgnę po trzecią część cyklu, której 'heroiną' będzie moja niemal rówieśniczka i mam nadzieję, że to spotkanie wypadnie lepiej.
Pokrótce o treści... Główną bohaterką jest 40-kilkuletnia Rosalind, właścicielka Harper House i 'Edenu'. Na kartach książki obserwujemy stopniowy rozwój jej romansu z Mitchellem Carnegie i dalszy ciąg zmagań z Oblubienicą, która niejednokrotnie zagraża zdrowiu i życiu bohaterów. Są oni coraz bliżej rozwiązania zagadki, która brzmi: kim była Amelia? Pobocznymi wątkami są: starcia z byłym mężem Roz, rodzące się zauroczenie Harpera młodziutką Hayley, zabawy z małą Lily, przygotowania do ślubu Stelli... Nie brakuje zabawnych wydarzeń i dialogów (szczególnie rozbroiło mnie, gdy jeden z synów Roz żonglował butami, a następnie odegrał z Hayley scenę rodem z 'Kopciuszka'). Niektóre partie tekstu bym jednak wycięła, bo niewiele wnoszą do akcji, a zbytnio ją spowalniają, co powoduje lekkie znużenie i zmęczenie lekturą.

lekka i przyjemna

lekka i przyjemna

Kolejna wspaniała książka. Tym razem opowiada o dojrzałej Rosalind. Przedstawia trochę inne spojrzenie na miłość. Nie jest to młodzieńcze zauroczenia ale dojrzały związek dwojga ludzi. Ciepła atmisfera i duch w starej rezydencji. Polecam!

Sympatyczna mieszanka romansu i historii o duchu.
Odsłaniane są dalsze koleje losu Oblubienicy, rozwija się też kolejny romans w nawiedzonym domu. Dobrze wiedzieć, że na kobietę może czekać więcej niż jedna miłość w życiu.
Polecam.

Sympatyczna mieszanka romansu i historii o duchu.
Polecam.

• Nora Roberts