Kuszenie losu

Okładka książki Kuszenie losu Nora Roberts
Okładka książki Kuszenie losu
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Cykl: MacGregorowie (tom 2) Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
MacGregorowie (tom 2)
New York Times Bestselling Authors: Romans
Temptig fate
Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
Klaryssa Słowiczanka
majątek ucieczka miłość

Przyjemna i szybka w czytaniu. Choc główna bohaterka czasem denerwuje swoim zachowaniem. Warto przeczytać te serię książek Nory Roberts chocby z3 względu na język z lat 80. Czasami można trafić na stare określenia juz dawno nie używane. Dobry "odmozdzaczac" na wieczór. Ja czytałam te książkę pt Caine. Ale to ta sama ksiazka tylko inne wydanie

Przyjemna książka, dużo jest tutaj zabawnych scen czy dialogów między bohaterami. Ale oczywiście treść nie mogła być tylko przyjemna, więc dramaty między postaciami również się znalazły.

Gdy tylko zobaczyłam, że Caine i Alan to powieści o rodzie Szkotów, nie mogłam się powstrzymać i sięgnęłam po te książki. Nora Roberts to królowa romansów. Trzyma się wyuczonego schematu, a jednak często potrafi zaskoczyć zagraniami fabularnymi. Poza tym lata temu czytałam "Zagraj ze mną", czyli pierwszą część serii. Świetna historia, dialogi, które rozśmieszają i chemia, naprawdę ogromna. Gorąco polecam po nią sięgnąć.

Caine jest buntownikiem, Diana siostrą Sereny MacGregor (którą możecie znać z pierwszego tomu tej serii). To krótka historia przepełniona miłością, emocjami – pozytywnymi i negatywnymi. Książkę czyta się bardzo szybko, bo są to raczej dialogi niż opisy. To forma kieszonkowych historii na chwilę. Polubiłam Caine za charakter, jest zdecydowany, choć czasem humorzasty. Diana jest eteryczna, zdobywa to, czego pragnie, ale zarazem jest też bardzo delikatna. Przeciwieństwa się przyciągają i coś jednak pcha ku sobie bohaterów tejże powieści. Tutaj dochodzi jeszcze wątek prawniczy, przez co fabuła robi się ciekawsza. Być może historia nie jest tak wciągająca, jak historia Sereny i Justina, ale również kibicowałam Dianie i Cainowi. Zdecydowanie można ich łatwo polubić. Nora Roberts raczej nie tworzy irytujących bohaterów.

Oczywiście polecam przeczytanie Caina, ale i poprzedniego tomu. To bardzo dobra, choć krótka książka, spełniająca wszystkie warunki romansu.

Caine to świetny prawnik, który cieszy się także powodzeniem wśród kobiet. Uznawany jest za najlepszego kochanka, a o jego wyczynach na uniwerystecie krążą legendy. Do tej pory kobiety zdobywał równie łatwo co wygrywał sprawy w sądzie. Aż poznał ją...
Diana przyjeżdża do Atlantic City na zaproszenie Sereny, swojej nowej szwagierki. Od dawna nie widziała się z bratem, a teraz poznaje całą jego nową rodzinę, w tym także Caina - brata Sereny. Oboje studiowali na tej samej uczelni, jednak dotąd nie mieli okazji się spotkać. Teraz w ich życie wtrąciło się przeznaczenie.
Jakiś czas temu miałam okazję poznać historię Sereny i Justina. Teraz przyszła kolej na ich rodzeństwo. Bardzo lubię w romansach wątek prawniczy. Dodaje on takiej... pikanterii. Książka jest dosyć cienka i pochłonęłam ją dosłownie jednym tchem. Nie była zbyt skomplikowana, ale emocje wprost z niej wypływały. Świetnie się bawiłam podczas jej czytania i mam ochotę na kolejne historie o MacGregorach, tym bardziej, że ta część podobała mi się bardziej od poprzedniczki.

www.majuskula.blogspot.com

„Caine” — tytuł, z którym miałam pewien kłopot! I to nie wynikający bynajmniej z fabuły albo wykonania. Problemem okazał się być tytuł właśnie, bo odkryłam, że ta sama książka w ciągu lat została wydana pod kilkoma różnymi nazwami. Zwracam uwagę na pozornie banalną kwestię, abyście nie poczuli się rozczarowani, jeśli już sięgnęliście po „Kodeks uczuć”, a teraz po „Caine’a”. Obie pozycje dzieli wyłącznie tłumaczenie. Niemniej jednak, po wyjaśnieniu zagwozdki możemy spokojnie skupić się na naszym bohaterze i jego perypetiach, a ma ich w życiu całkiem dużo. Wielokrotnie powtarzałam, iż bywają dni, kiedy nie mam ochoty na powieści ciężkie, wymagające ode mnie sporej dawki cierpliwości. Wówczas przypominam sobie o Norze Roberts, zwłaszcza aktualnie, gdy regularnie otrzymujemy nowe wydania większości jej książek. Dlatego próbuję zaprzyjaźnić się z MacGregorami. Z jakim skutkiem?

W ostatnim tomie poznaliśmy Serenę, dziewczynę, którą polubiłam i której nieco współczułam. Jej wybranek, Justin, niezbyt wzbudził moją sympatię, więc liczyłam, iż Caine okaże się postacią ciekawszą, w dobrym tego słowa znaczeniu. Mężczyzna ambitny, skoncentrowany na prawniczej karierze, ale jednocześnie będący zmartwieniem ojca. Wszakże Danielowi najbardziej zależy na szczęściu jego potomstwa, a szczęście da tylko miłość! Na drodze Caine’a staje Diana — uwaga, siostra Justina. Mylę się, czy podobny pomysł był wykorzystany w którejś z poprzednich powieści Nory? A może u Diany Palmer?

Dalsze losy bohaterów są dość klasyczne. Diana trzyma swojego przyszłego ukochanego na dystans, bojąc się zaangażować. Natomiast Caine widzi w kobiecie jakiś rodzaj wyzwania, przecież do tej pory żadna nie potrafiła oprzeć się jego urokowi. I tak też śledzimy zmieniające się uczucia, dążącego do konkretnego — miłości, oczywiście. Jest w tym coś kojącego, świadomość, iż możemy być pewni radosnego zakończenia, mimo zawirowań. Bajkowy świat, bardzo daleki od naszej rzeczywistości. Kwieciste wyznania, troszkę łez, lecz finalnie wszystko trafia na dobre miejsce.

Abstrahując od romansu, spodobało mi się zestawienie dwóch różnych rodzin. Caine dorastał wśród rodzeństwa, które zawsze służy wsparciem. A Diana, wychowywana przez ciotkę, dopiero po dwudziestu latach może bliżej poznać brata, Justina. Ciekawie byłoby skupić się wyłącznie na rysie psychologicznym Diany, skrywającej emocje za fasadą zimnej i niedostępnej. Mając sześć lat straciła najbliższych, oprócz cioci, a tej daleko do bycia uroczą damą. Trochę żałuję, że autorka nie pociągnęła tego wątku w intensywniejszy sposób, bo interesuje mnie bardziej niż zawodowo-uczuciowe problemy MacGregora i Blade, chociaż doceniam, iż Roberts oboje uczyniła prawnikami. Bo Diana jest rzeczywiście dobra w swoim fachu.

Cóż, ten konkretny tom polecam fanom całej serii, natomiast całą serię polecam miłośnikom książek „lekkich, łatwych i przyjemnych”. Często o tym wspominałam przy okazji poprzednich recenzji, ale z własnego doświadczenia zauważyłam, że powieści Nory Roberts szczególnie podobają się mamom, ciotkom oraz babciom. Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami (co skutecznie przypominają nam sklepowe witryny) — chyba już warto zacząć myśleć o prezentach, dlatego rekomenduję rozejrzenie się za publikacjami Nory!

www.majuskula.blogspot.com

Diana została wychowana przez ciotkę, której wiele zawdzięcza, a ona wiecznie jej o tym przypomina. Brat ją zostawił, nie widziała go od lat i chociaż nadal ją to bardzo boli, postanowiła przyjechać do niego na prośbę jego żony. Jest jednocześnie ciekawa i przerażona, całą drogę myśli jak potoczy się to spotkanie po latach. Jednak zamiast brata lub szwagierki, na lotnisku zjawia się Caine, brat Sereny. Od początki coś między nimi iskrzy, jednak pomimo że nie znają się osobiście, Diana wiele o nim słyszała. Skończyła tę samą szkołę prawniczą co on, tylko kilka lat później. Mężczyzna był tam legendą, zarówno ze względów na sukcesy zawodowe, jak i podboje sercowe. Diana nie zamierza być kolejną kobietą w jego życiu, jednak on ma inne plany i pomysł jak je zrealizować. Jakie? Czy Diana da mu szansę? Jak potoczy się spotkanie kobiety i jej brata?

Książka jest drugim tomem z serii i chociaż nie uważam jej za arcydzieło, była ciekawa i wciągająca. To historia kobiety która żyła w kłamstwie wiele lat, to opowieść o tajemnicach, sekretach, miłości. Dobra na leniwy wieczór jest niezbyt długa (226 stron),taka na jedno podejście.

Bohaterowie dający się lubić, jednocześnie mający wady i zalety. Bardzo polubiłam Dianę, chociaż na początku wydawała mi się taka wyniosła, jednak poznając jej historię, byłam, w stanie zrozumieć pewne zachowania.

Moim zdaniem książka pt.: „Caine” jest ciekawym pomysłem na leniwy wieczór. Mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-harpercollins-ksiazka-pt.html

Lubię co jakiś czas sięgnąć po lżejszą książkę, której zakończenie znam od początku, bo chodzi o to, że po różnych perypetiach dwoje ludzi staje się parą. Dwa lata temu odkryłam, że idealnie sprawdzają się książki Nory Roberts. Co kilka tygodni czytam jedną jej książkę. Tym sposobem doszłam do trzeciej serii. Tym razem pod tytułem „MacGregorowie”. Pierwszy tom „Serena” już za mną. Była więc pora, aby sięgnąć po kolejny tom, czyli „Caine”.
W pierwszym tomie serii „MacGregorowie” miałam okazję poznać całą rodzinę. Najbardziej była przybliżona historia Sereny i jej wybranka. Jednak gdzieś tam w tle pojawili się jej bracia. Tym razem miałam okazję bliżej poznać jednego z jej braci, czyli Caine’a. Spodziewałam się kolejnej lekkiej i miłej historyjki. Taką też dostałam. Nie spodziewałam się, że życie Caine’a okaże się bardziej interesujące niż Sereny, a tak się stało. Wsiąknęłam w czytanie i nie potrafiłam odłożyć książki, póki nie poznałam zakończenia. Czytanie jej nie trwało długo, gdyż liczy nieco ponad dwieście stron, więc szybko poznałam finał wydarzeń.
„Caine” to druga część serii „MacGregorowie”. Moim zdaniem jest nawet lepsza niż pierwsza część. Lubię książki pani Roberts za to, że potrafią wciągnąć i mogę się przy nich zrelaksować. Są one miłymi czytadłami na jeden wieczór. Niewielka objętość książek sprawia, że czyta się je ekspresowo. Jestem ciekawa co jeszcze wydarzy się w rodzinie MacGregorów.

Autorka ma łatwość pisania ale to jest opis historii miłosnej w stylu sprzed 20 lat. Opis zauroczeń nieco naiwny i schematyczny. Typowy harlequin, dla amatorów. Bajka dla dużych dziewczynek. Ale szybko się czyta.

Ceine MacGregor

Ceine MacGregor

Tym razem Nora Roberts poznaje nas bliżej z Caine'em MacGregorem. Bohater jest wiecznym utrapieniem swego ojca. Zdobył wykształcenie na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni wyższych na świecie, w karierze zawodowej, jak na swój wiek, też osiągnął sporo Wciąż jednak nie chce się ustatkować. A wiadomo, że dla Daniela MacGregora nie ma niczego ważniejszego niż rodzina i przedłużenie rodu.

W przypadku tej pary Daniel nie musiał bawić się w swata, choć gdyby między Cainem i Dianą nie zaiskrzyło, i tak uknułby jakąś intrygę, żeby ich połączyć. Daniel doskonale zna swoje dzieci i wydaje się, że dokładnie wie, jakich partnerów potrzebują. Diana przypadła mu do gustu już przy pierwszym spotkaniu.

Kiedy Diana rozpoczęła studia prawnicze, wszyscy na uczelni mówili o MacGregorze. Nauczyciele uważali go za przyszłość palestry i stawiali za wzór. Studentki wciąż wypłakiwały za nim oczy, a studenci nadal zazdrościli mu podbojów. Diana nasłuchała się wystarczająco dużo, by nakazać sobie trzymać się od niego z daleka. Nie chciała być taka, jak te kobiety, które ulegały mu wcześniej. Miała swoje priorytety i miłość się do nich nie zaliczała. Żeby ją zdobyć, Caine wykorzystał właśnie jej ambicje zawodowe. To było bardzo sprytne. Przecież nie mogła zrezygnować z takiej szansy.

• Nora Roberts
  • Romans