Statek

sztuka kultura kobiety
literatura piękna
83-87071-13-7
sztuka kultura kobiety

Fabuła książki słaba, właściwie pytanie należy zadać takie: czy w "Statku" w ogóle jest fabuła czy to raczej dodatek do rozważań natury filozoficznej?

Po "Flecie z Mandragory", który świetnie przedstawił doskonałe słownictwo i swobodę twórczą Łysiaka, przysiadłem do "Statku", który okazał się być całkiem dobrą powieścią. Tło bohaterów, miejsca akcji oraz wątki wydaje się...

Prawdziwe arcydzieło. Książka perfekcyjnie ukazuje naturę kobiet. Coś fenomenalnego. Z biegiem upływających lat i życiowych doświadczeń, mogę powiedzieć, że większość tez postawionych przez Łysiaka po prostu sprawdza się w rzeczywistości. Powieść to pogoń za romantyczną miłością, która kończy się brutalnie, bo ideały nie istnieją, są tylko wytworem naszego umysłu, obrazem...

Ten autor to klasa sama w sobie, książka jest rewelacyjna.

Jakbym tak zaczęła przygodę z Łysiakiem od "Statku", to nie przeczytałabym nawet połowy, a tak znając styl, skłonności autora i wiedząc, że Łysiak to erudyta, więc zawsze coś ciekawego wyniesie się z jego lektury i na pewno warto dotrwać do końca, to pomimo bólu, plaskaczy i wielu razów w trakcie lektury, szczęśliwie, choć podminowana, dobrnęłam do końca.
Jakkolwiek mam...

Troszkę przegadana i się lekko dłuży. Czasami ciężko czytać 10 raz rozprawkę na 15 stron o istnieniu/nie istnieniu Boga. Przez to traci na akcji, ale rozumiem że jest to po prostu książka filozoficzna, a nie sensacyjna.

Najsłabsza z książek tego autora, jakie przeczytałem. Ktoś inny za taki dom może dostał by więcej, ale od Łysiaka oczekuję więcej (nie bez znaczenia jest pewnie też fakt, że go nie lubię).

Spodziewałem się jakiejś polemiki z naturą kobiecą, a trafiłem na jednostronny, wulgarny obraz kobiety utrwalony w głowie autora i ograne schematy fabuły i intrygi. Całość, niestety,...

Książka jest niesamowita. Można ją przeczytać jednym tchem, ale czytając ją na raty też niczego nie tracimy. Genialne teksty, pokazuje pewien punt widzenia , dość skrajny przez co skłania do myślenia. Zawiera trochę historycznych mądrości. Na pewno kiedyś przeczytam ją jeszcze raz. Żałuje, że nie zaznaczałem ciekawszych fragmentów.

Kobieta zniesie każde łajdactwo z wyjątkiem
nieskazitelności i każdą obelgę wyjąwszy nadmierny szacunek.

Tu muszę przyznać kolejny Masterpiece w wykonaniu Pana Waldka. Zaraz po "Kielichu" i "Perfidii" the best ever. Cała prawda o kobietach ;)

Jedna z moich ulubionych książek. Taki jeden z filarów mojego czytelnictwa, w szczególności, jeżeli chodzi o polską literaturę.
W tej historii mam wszystko co lubię: niesamowitych, często irracjonalnych bohaterów, zakręconą i dającą pole do interpretacji fabułę, bajeczny "łysiakowski" styl, dużo wątpliwości i kontrowersji, które powodują, że o tej książce można rozmawiać,...

Dyskusje

• Chcę w prezencie