Magia parzy

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 2) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Burns
Fabryka Słów
Magic Burns
Kate Daniels (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Obca Krew

Kolejny tom o Kate która tym razem musi się zmierzyć z istotami wodnymi i bóstwem. Dodatkowo trafia jej się dziewczynka którą ochrania. Wzmacniają się przyjaźnie i zaczynają nowe.
Książkę czyta sie bardzo fajnie świat przedstawiony jest bardzo dobrze. Znajdziemy tu walkę, wszelkiego typu rywalizację, dobry humor i romans. Gorąco polecam.

Wsiąkamy w świat magi i techniki z Kate coraz bardziej. Podoba mi się ta wykreowana rzeczywistość. Mogłabym nawet pokusić się o opinię że podoba mi się bardziej niż pierwsza część więc idąc za ciosem sięgam po kolejną z serii.

Druga część cyklu o Atlancie szarpanej uderzeniami techniki i magii i ciężko pracującej bohaterce. Magia parzy, dla mnie to równie udana część jak Magia kąsa, okraszona dodatkowo nowymi bohaterami, z których niektórzy odchodzą, inni pozostaną na dłużej.
Plaster miodu, a właściwie, to co się tam dzieje, stanowi podstawę tej części. Fantastyczna postać pojawiającego się...

2099

Lepszy niż pierwszy tom, główna bohaterka zaczyna się wyrabiać ;) a nasz futrzak zaczyna być jeszcze bardziej interesujący. Bardzo dobra druga część, zdecydowanie klątwa drugiego tomu omineła tą serię :D

Podczas czytania pierwszego tomu bez problemu odrywałam się od lektury, ale od tej części już nie. Z ciężkim sercem musiałam przerwać czytanie, tylko po to, by w pracy przez cały dzień myśleć o dalszych losach Kate. Była magia. Była moc, mitologiczne stwory, bogowie, przygoda, walka, no i emocje. Nawet uroniłam kilka łez, a czytając zakończenie nie mogłam powstrzymać...

Każdy tom będzie lepszy od poprzedniego- obiecuję. Nie ma tu sielanki. Nie ma ckliwego romansu. Przygoda,oddanie, szukanie swojego ja. Polecam

Kolejny Tom. Równie genialny jak pierwszy.

Pierwszy raz przeczytałam tego typu literaturę. Lekki, prosty, ale przyjemny cykl i z przyjemnością sięgałam po kolejne tomy. Czyta się płynnie, zaskakuje też, łączy mitologiczne i magiczne postaci z różnych kultur. Polecam

Tym razem zagadka do rozwikłania była o wiele ciekawsza. Pojawili się nowi, interesujący bohaterowie. Czekam na więcej scen z udziałem Kate i Currana.

Na półkach: , , , ,

Tą serię czyta się piorunem. Wciąga. Nie jest jakoś wybitnie wybitna, ale ma w sobie ten magnes, który sprawia że niemal ciągle chcę czytać pyskującą i przedrzeźniającą innych Kate. Samce alfa różnej maści są mega denerwujący - przerośnięte do granic możliwości ego i mózg wiecznie w majtkach ... eeee nie moja bajka. Ale i tak czytamy dalej ...

Dyskusje

1 977