Czarnoksiężnik z Północy

Okładka książki Czarnoksiężnik z Północy John Flanagan
Okładka książki Czarnoksiężnik z Północy
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 5) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 5)
Ranger's Apprentice: The Sorcerer of the North
Jaguar
2010-03-01
2010-03-01
2009-06-25
Dorota Strukowska
zwiadowcy flanagan Halt Will

Cóż ten tom akurat musiałem słuchać w dwa dni, bo nie miałem czasu na wysłuchanie ostatniej godziny. Jednak nadal jest świetna. A jeśli chodzi o to co dzieje się w tej części. Jest to pierwsza, większa misja Willa jako pełnoprawnego Zwiadowcy. Książka nadal jest mega i dzisiaj zacznę część szóstą słuchać.

Relaksuję się przy tej serii, ale irytujące jest to pisanie historii podzielone na dwie książki. Mam wrażenie, że nie czytam serii, ale następujące po sobie dylogie.

Will jako tajny agent, czarnoksiężnik, pieśni i mroczny las. I świetny pies, to najważniejsze.

Przyjemne, lekkie

Przyjemne, lekkie

Jak zawsze trzymający wysoki poziom kolejny tom wspaniałej serii o Zwiadowcy Willu i jego przyjaciołach. Akcja w tej części dzieje się parę lat później, niż wcześniejsze tomy, więc tutaj nasi bohaterowie są już dorośli. Miła, mocno przygodowa i pokazująca piękne wartości pozycja, nie tylko dla dzieci i młodzieży. Niezmiennie polecam!

Edit: kolejną częścią jest Okup za Eraka. Księga 7 dopiero po niej Czarnoksiężnik...Coś się rozjechało wydawnictwu albo autorowi.

Ta część trochę mi się ciągnęła, brakowało mi akcji.

Ta część trochę mi się ciągnęła, brakowało mi akcji.

Chociaż seria została zeskipowana o parę lat, to i tak uwielbiam tą część. Widok Willa jako pełnoprawnego zwiadowcy jest dziwnie satysfakcjonujący (może dlatego że miał popieprzony epizod szkoleniowy xD). Plejada nowych postaci nie zawodzi, a cała intryga z lasem Grimsdell i zamkiem Macindaw była dobrze zbudowana. Alyss w roli szpiega też całkiem nieźle wypadła, a rodzący się w tle wątek romansowy nie nadwyrężył mojej wątłej tolerancji dla pani kurierki.

Ale jedno mnie zastanawia: czemu Flanaganowi lepiej wychodzi antropomorfizacja zwierząt niż budowanie ciekawego świata przedstawionego? XD

polecam książkę

polecam książkę

Jak na razie najsłabsza z całego cyklu "Zwiadowców". Akcja niby dość wartka, ale słaba w porównaniu z poprzednimi.
Nie ma tu ciekawych zwrotów akcji, jest dość poprawna fabuła. i tylko.
W zasadzie Will i Horace sami bronią tytułowego zamku. słaba, jak dla mnie...

Nie ma tu ciekawych zwrotów akcji, jest dość poprawna fabuła. i tylko.
W zasadzie Will i Horace sami bronią tytułowego zamku. słaba, jak dla mnie...

Muszę przyznać, że jak do tej pory, ta część jest najsłabsza. Przeciągnięta trochę, przez większość czasu nic się nie dzieje. Mam też wrażenie że powrót jednej postaci jest strasznie wymuszony.

2064

Ogólnie rzecz biorąc trochę nijaki ten tom, przez większość czasu sie nic nie dzieje. Nudziłam się i wielokrotnie zastanawiałam się, czemu ta seria jest taka popularna i wciąż nie umiej odnaleźć tej ekscytacji, jaka towarzyszyła mi przy pierwszym tomie. Mam wrażenie, że jest przeciągnięte i strasznie nierówne, bo końcówka - jak już akcja ruszyła - była świetna i podobał mi się wątek z czarnoksiężnikiem.

Zawsze jest takie 50/50 - nudno i ekscytująco jednocześnie, a ja bym chciała się jednak nie nudzić. I tak sobie myślę, że sam pomysł jest mega, ale fajnie by było, jakby pisał to ktoś inny.

Moja ulubiona jak dotąd <3
Kocham Willa jako minstrela :)

Moja ulubiona jak dotąd <3
Kocham Willa jako minstrela :)

• Zwiadowcy
  • John Flanagan