Dotknięcie pustki

Joe Simpson Wydawnictwo: Stapis Seria: Literatura górska na świecie biografia, autobiografia, pamiętnik
Touching the void
2004-01-01
Wacław Sonelski, Danuta Hołata-Loetz
Literatura górska na świecie
literatura angielska góry wspinaczka

Otrzymałam ją jako prezent na urodziny. Jako swój początek z literaturą górską. Początek był powolny i dosyć ciężki, ale potem... czytało się jednym tchem. Byle do końca.
Wciąż jestem pod wrażeniem jak skończyła się ta historia. Że wydarzyła się naprawdę. Joe Simpson opisał tam swój własny cud. Dlatego myślę, że będzie to świetna książka dla każdego góromaniaka.

Cieszę...

Coś nie zagrało i tak do końca nie wiem co. W sumie historia dość ciekawa a nudziłem się podczas jej czytania tak, że mniej więcej w połowie rozważałem odłożenie książki i pewnie bym to zrobił gdyby nie jej niewielka objętość. Dojechałem do końca i ku swojemu zdziwieniu wzruszyłem ramionami i właściwie tyle. Po lekturze szukając przyczyn braku zachwytu obstawiałem, że na...

Historia opowiedziana w tym tekście jest tak niesamowita, że trudno uwierzyć w jej prawdziwość. Fascynuje i zdumiewa. Jednak gdy cały tekst trzyma w niesłabnącym napięciu, w pewnym momencie zaczynamy czuć zmęczenie, przesyt, a lektura dłuży się jak powrót bohatera tekstu do obozu. Choć krótka, to zbyt przesycona, za intensywna i szczegółowa. Warto, ale trzeba się liczyć ze...

Klasyka górska. Akcja pełna napięcia. Chętnie wracam do ten książki, aby przypomnieć sobie że z każdej beznadziejnej sytuacji można wyjść.

Na półkach: , , , ,

„Co za ironia losu - przybyć tu na spotkanie przygody, po czym – wbrew własnej woli - znaleźć się w pułapce wyzwania trudniejszego niż to, którego się szukało.”

Zawsze ciężko ocenić czyjeś doświadczenia życiowe, wspomnienia, historię, która autor przeżył. Dla każdego to może mieć inne znaczenie, inny poziom zrozumienia. Niemniej jednak, pisząc książkę wystawiamy się na...

Jedna z najlepszych książek o tematyce górskiej jakie czytałem.
Wciąga pomimo znajomości całej historii z wielkiego ekranu.
Dwójka wspinaczy atakuje niezdobytą ścianę w Andach. Podczas zejścia dochodzi do wypadku, który jest punktem zwrotnym opowieści.
Od tej pory zaczyna się niesamowita walka ze śmiercią i sumieniem.
Okazuje się, że ciało i duch ludzki wcale nie są takie...

Wielka szkoda ze historie znalem od dawna. A ze znalem ja od dawna to nie pamietalem szczegolow. Dlatego polknalem ksiazke w jeden wieczor bez mrugniecia okiem i pomimo faktu ze znalem zakonczenie uderzylo mnie jak dobrze tak naprawde jest napisana. Polecam bo naprawde warto.

Ja także dołączę do zachwyconej litanii. Nie przeczytałem jej w formie książkowej a wysłuchałem w formie audiobooka. Nie mogłem tej pozycji pominąć, film fabularny na podstawie wydarzeń z książki wciągnął mnie niesamowicie. Czy Dotknięcie Pustki też się takie okazało? Zdecydowanie tak.

Tak samo jak film może zostać oceniona w superlatywach. Nie czułem w niej jakichś...

Rewelacyjna książką, ukazująca niesamowitą wolę walki i chęć przetrwania. Historia Joe Simpsona zdecydowanie zasługiwała na jej opisanie.
Jest to kawał dobrej i niezwykle wciągającej lektury.

Gdy następnym razem pomyślisz sobie, że jesteś w beznadziejnej sytuacji bez wyjścia, przypomnij sobie historię Simpsona, a szybko zrozumiesz, że trzeba walczyć do końca.

Ciary na całym ciele były nieodłącznym elementem czytania. Wspaniała książka!

Dyskusje

1 532