Jak słońce. Zbiór opowiadań indyjskich

literatura piękna
1966-01-01
Zofia Kierszys, Tadeusz Jan Dehnel
opowiadania indyjskie literatura indyjska antologia

Tak jak filmy indyjskie przyciągnęły mnie do siebie kolorami, pochwałą miłości i przebaczenia, tak w literaturze indyjskiej zobaczyłam cierpienie. Te opowiadania są często przejmująco smutne. Bohaterów szkoda, bardzo szkoda. Tym bardziej, że są tak wyraziści. W tych opowiadaniach najbardziej przywiązałam się do Rahima Khana z "Wróbli" Khwaja Ahmada Abbasa i Cioci Sukho (z...

• Różne, lekkie
  • 2018