Płonący most

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 2) literatura młodzieżowa
Ranger's Apprentice: The Burning Bridge
Zwiadowcy (tom 2)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flangan przygoda

Rewelacja - drugi tom udało mi się drapnąć w sieci. Przyszedł i został przeczytany następnego dnia w całości. Znakomita lektura.

Ta cześć jest nawet lepsza niż poprzednia, a tamta i tak była dobra. Naprawdę dawno nie bawiłam się tak dobrze czytając jakąś książkę.

Szkoda, że ta część jest tak cieniutka, starczyła mi tylko na jeden wieczór.

Evanlyn o wiele bardziej przypadła mi do gustu niż Alyss. Jest zupełnie inna od koleżanki z dzieciństwa i od dzisiaj bardzo mocno będę kibicowała tej parze.

Cieszę się, że mamy możliwość zobaczenia, że Will potrafi sobie radzić sam, choć jak wiele osób przede mną zauważyło, mnie też trochę...

Książka pokazuje doskonale umiejętności Willa pomimo jego młodego wieku oraz Horace'a, który staje się - można powiedzieć - maszyną wojskową najlepszego sortu (oczywiście dzięki małej pomocy Gilana). Przy okazji książka ukazuje rolę przyjaźni, poczucie obowiązku i chronienia tego, co jest najważniejsze, a także istotę patriotyzmu dla każdego człowieka.

Powieść napisana dobrze, ale chciałbym zauważyć, że John Flanagan ma średnią wszystkich ocen 7,8 kiedy tacy świetni pisarze jak Tolkien czy Levis mają 7,6 i 7,4. Nie żebym czepiał się punktów dziesiętnych, lecz wspomniani ołtarzy "Władcy Pierścieni" i "Opowieści z Narni" zasługują na większe uznanie. Oczywiście nie mówię, że Flanagan pisze słabe książki

Kończy się bardzo smutno. Świetna kontynuacja, nie pozwalająca nie przeczytać kolejnej części!

Wspaniałe przygody Willa polecam

Była recenzja pierwszego tomu, teraz czas na drugi tom. "Płonący most" jest świetną kontynuacją poprzedniego tomu. Znów pełen humoru, jednak tym razem akcja pędzi dość szybkim tempem i nie da się oderwać od fabuły w niej opowiedzianej. Gilan zabiera Willa i Horacego na wyprawę do Celtii. Niepozorna wyprawa zmienia się w wyścig z czasem. Kiedy Gilan wraca do Araluenu, to na...

Bardzo fajnie przedstawiona relacja między mistrzem i uczniem, dobrze poprowadzona wartka i ciekawa historia. Pokazana jest również przemiana młodych nieco zagubionych ludzi, którzy zostawieni sami sobie nie poddają się i z czasem przemieniają się w prawdziwych bohaterów. Interesujące zakończenie, które zachęca i to bardzo do sięgnięcia po kolejną część. Co też uczyniłem.

Tej książki chyba nie jestem w stanie przeczyć. Nie podoba mi się i jest dla mnie nudna. Chyba dlatego, że to po prostu nie mój typ literatury.
Ale być może Tobie się spodoba. Przeczytaj i sam sprawdź.

Dyskusje

10 677