Roland

Stephen King Cykl: Mroczna Wieża (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 272 str.
The Dark Tower I: The Gunslinger

Albatros
fantastyka, fantasy, science fiction
powieść strach mroczna wieża mutant roland

Kup książkę

Idealne wprowadzenie do świata Mrocznej Wieży oraz świetne zarysowanie głównego bohatera i jego motywacji.

Roland czyli cudowna książka. Sięgnęłam po nią bardzo niechętnie i nawet nie byłam co do niej przekonana, lecz po skończeniu uznałam, że zasługuje na 10 gwiazdek, co u mnie jest wyjątkiem.

To moje pierwsze zetknięcie z Kingiem. Powieść niby dobra, niby wszystko ok, ale jakoś kompletnie mnie nie wciągnęła. Bohaterowie są dla mnie nijacy, świat niezbyt ciekawy, jedyne, co mnie zainteresowało to ojczyzna i młodość tytułowego bohatera oraz postać Jake'a. Nawiązania do Biblii rozrzucone po całej książce często kompletnie nie pasują i wydają się wciśnięte na siłę. ...

Zdecydowanie najlepsza część całego cyklu. No może ewentualnie konkurować z czwartą częścią Czarnoksiężnik i Kryształ. Mroczny klimat westernu gdzieś się potem, w kolejnych częściach, autorowi zawieruszył a zakończenie cyklu jakieś takie trochę na siłę. Zmusza jednak do refleksji nad celowością podejmowanego wysiłku. Cała historia naprawdę godna podziwu.

Na półkach: , , , , ,

Jeżeli wliczać dodatek ,,siostrzyczki z Elurii" to dobra.
Bez tego opowiadania bardzo dobra.

Ciężkie fantasy ale spoko

NIestety "Roland" to bardzo słaba książka. Fabuła jest nudna, logiki często brak, a dialogi i rozważania, które próbują być górnolotne wypadają po prostu blado. W przedmowie autor niejako przyznaje, że to słaba pozycja, pisał ją w bardzo młodym wieku i "jest jaka jest". Niestety to widać i to bardzo mocno. Pierwsza część podobno broni się tylko jako wstęp do wspaniałej...

Wspaniale wykreowany świat i bohaterowie. Z całego serduszka polecam ^^

Lubię Kinga, przeczytałam sporo jego książek i cenie sobie w każdej ' kilka słów od autora' bardzo płodny pisarz, lubie klimat ktory jest wyczuwalny w jego twórczości, pierwsza z serii przygód Rolanda urzekła mnie na tyle ze mam zamiar we wtorek jechać do biblioteki i wypożyczyć od razu całą pozostałą serię:)

Odrzuciłem po 1/3 tekstu. Gadający pociąg, really?!

Dyskusje

9 956