Rytm życia

- Data wydania:
- 2001-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2001-01-01
- Liczba stron:
- 399
- Język:
- polski
- ISBN:
- 830803120X
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Literackie
- Kategoria:
- publicystyka literacka, eseje
- Data wydania:
- 2001-01-01
- Liczba stron:
- 399
- Język:
- polski
- ISBN:
- 830803120X
„Rytm życia” zawiera eseje z pogranicza filozofii i medycyny, rozważające mechanizm powstawania i rozwoju patologicznych form ludzkiego postępowania w różnych sytuacjach życiowych np. sprawowania władzy czy uwięzienia.
Antoni Kępiński (1918-1972)- legendarny lekarz, jeden z najwybitniejszych polskich psychiatrów i filozofów współczesnych, życie poświęcił bez reszty chorym psychicznie, dwa lata przed śmiercią, nieuleczalnie chory, zapisał przemyślenia wieloletniej praktyki lekarskiej. Tak powstały klasyczne nie tylko w psychiatrii, ale i we współczesnej humanistyce książki: „Psychopatologia nerwic”, „Rytm życia”, „Schizofrenia”, „Z psychopatologii życia seksualnego”, „Melancholia”, „Lęk”, „Psychopatie”.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Książka na półkach
- 522
- 299
- 71
- 19
- 14
- 8
- 7
- 6
- 4
- 2
Cytaty
Bowiem sensem ludzkiego istnienia jest droga, a nie cel zamykający wędrówkę.
Trzeba jednak pić do dna, by dojść do dna swej duszy
Nie można drugiego człowieka obserwować, nie działając na niego. Staramy się, by działanie to zawsze miało znak dodatni.
Opinie [9]
Gdybym miał zawrzeć myśl tej książki w jednym zdaniu to na początku kojarzyło mi się to z ''ucieczką od wolności' Fromma, później może 'struktury' a na koniec przychodzi mi do głowy tylko słowo 'człowiek'. Gorąco polecam
Pokaż mimo toMimo, że powstały pół wieku temu, eseje Antoniego Kępińskiego nadal warto czytać. Ten wybitny psychiatra przypomina nam do czego prowadzą nienawiść, nacjonalizm i ksenofobia, a jednocześnie pozostaje strażnikiem pamięci pięknych postaw, człowieczeństwa w sytuacjach skrajnych oraz zwolennikiem holistycznego spojrzenia na pacjenta. Leczenia człowieka a nie choroby.
Pokaż mimo toDużo o stosunku psychiatra-chory, filozof z Pana Antoniego marny, psychiatra-lekarz wybitny. Warto choć nie trzeba.
Pokaż mimo toTo książka mądra, choć trudna. Mimo, iż napisana przystępnym językiem zawiera również treści emocjonalnie twarde, ciężkie. Choć powstała ponad 40 lat temu, dzięki rozważaniom filozoficzno-etycznym, jest nadal aktualna. Czytałam ją długo, czasami było to kilka linijek, czasem aż cały rozdział, gdyż potem musiałam ułożyć w sobie te treści, przeanalizować własne uczucia i...
więcejTo książka dla każdego! Dla lekarza, pacjenta, cierpiącego, szczęśliwego. Kępiński zwraca się do czytelnika jak do człowieka, sam nim się stając - schodząc z naukowego piedestału.
Pokaż mimo toHmm niegotowym na taką literaturę chyba.
Pokaż mimo toNie jestem specjalistą w dziedzinie psychiatrii,ale polecam książkę Antoniego Kępińskiego każdemu,kto interesuje się własnym życiem oraz problemami, na które cierpią osoby dotknięte zaburzeniami psychicznymi.Każdy rozdział-felieton daje do myślenia i należałoby się zastanowić nad tym,co dzieje się w naszym umyśle albo co mogłoby się dziać w pewnych sytuacjach.Na koniec...
więcejJuż nawet nie pamiętam jak trafiłem na tą książkę, wydaje mi się tylko , że gdzieś czytałem o jego geniuszu i zapewne to mnie nakłoniło.
więcejDługo czytałem pierwsze rozdziały tej książki, głównym problemem było to, że wciąż mam problem z czytaniem jeden książki , i zamiast jedenj czytam czasem 7, co prowadzi do tego iż w rezultacie żadnej nie czytam do końca. Kiedy tydzien...
Nie mogło zabraknąć tej pozycji na mojej domowej półce. Wszystko co ma korzenie w przeżyciach wojennych, utracie bliskich, zabiegach eksperymentalnych, bólu, ogromu zła, przyzwolenia na ludobójstwo, będzie zawsze lekturą, do której będę wracać w ciężkich chwilach życia, ale także w strapieniach, które wywołują bezsilność. To właśnie z kart tej książki,znajduję i czerpie...
więcej