Pozwólcie nam krzyczeć

1991-01-01
83-215-8315-6

Na półkach: , , , , , ,

Pozwólcie nam krzyczeć-Stanisławy Fleszarowej Muskat
Okres II wojny światowej przedstawiony od strony, młodych ludzi, (Polaków i nie tylko) wywiezionych na przymusowe roboty do Niemiec.
Losy bohaterów, którzy uwikłani w okrucieństwa wojny próbują żyć swoim życiem, kochać, marzyć , wzajemnie się wspierać aby móc to okrucieństwo jakie ich dotknęło przetrwać.
Bardzo gorąco...

Powieść o niewolnikach Trzeciej Rzeszy. Nie jestem wyjątkiem. Ja też czytałam ją wiele razy. Uwaga o tym, że niektórym ludziom wywiezionym na roboty było lepiej niż przed wojną w domu uderzyła mnie jak obuchem.

Przepiękna, o ważnych sprawach, wciągająca. Po przeczytaniu jest ulga że przed nami kolejne tomy.

Książka wspaniała,
czytana przeze mnie nie pierwszy raz!
"pióro" Pani Stanisławy Fleszarowej-Muskat odpowiada mi
pod każdym względem!!!
Bez wahania gorąco polecam!

Najlepsza powieść jaką czytałam jak dotąd.

Pragnąłbym, aby takich książek było jak najwięcej. Na pierwszy rzut historia przedstawiona w książce jest historią dobrze znaną z literatury - przedstawia bowiem ludzkie losy w czasie II wojny światowej. Dla mnie jednak jest w tej opowieści pewna głębia, która wyraża się właśnie w tych na pozór prostych, zwyczajnych obrazach codziennego życia jej bohaterów. Często w życiu...

Opowieść o młodej dziewczynie - córce polskiego profesora - wywiezionej na roboty do Niemiec.
Trwa II wojna światowa, Polka żyje wśród Niemców na ich ziemi i na ich zasadach.
Radzi sobie jak potrafi. Niesprawiedliwości próbuje zwalczać na tyle na ile może. Społeczeństwo niemieckiego miasteczka to wachlarz charakterów, są sprzyjający, są zwalczający.

Wydanie niestety mało...

Od dawna zabierałam się za tę książkę i teraz żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, gdyż powieść napisana jest rewelacyjnie.
Wciągnęła mnie na tyle, że zaczęłam już poznawać drugi tom cyklu - tym razem w formie audiobooka.

"Pozwólcie nam krzyczeć" to historia młodej kobiety, Magdaleny, która trafia podczas drugiej wojny światowej na przymusowe roboty do małej...

Coś ostatnio wracam ciągle do starych, wspaniałych powieści. Od zawsze uwielbiam Stanisławę Fleszarową-Muskat i jej twórczość. Powieść Pozwólcie nam krzyczeć to powieść o wojnie, ale wojna i jej bezpośrednia groza są jakby oddalone. Z Magdaleną trafiamy na roboty przymusowe do Bawarii. Poznajemy różnych ludzi, Niemców i przymusowych robotników z całej zniewolonej Europy,...

Dyskusje

• Literatura polska