Ja albo mój pies. Czyli jak mieć idealnego psa

Okładka książki Ja albo mój pies. Czyli jak mieć idealnego psa Victoria Stilwell
Okładka książki Ja albo mój pies. Czyli jak mieć idealnego psa
Victoria Stilwell Wydawnictwo: Filo flora i fauna
Barbara Włodarek
Victoria Stilwell pies

Niestety w praktyce rady są mało przydatne

Niestety w praktyce rady są mało przydatne

dobra merytorycznie tylko przerost formy nad treścią jak dla mnie, za dużo zdjęć, za mało tekstu; teoria dominacji również na minus

Genialna książka z podstawami wychowania psa. Dużo skorzystałam na jej poradach i często do niej wracam dla przypomnienia.

Przeczytałam tę książkę już trzy razy i ciągle do niej wracam. Znajdujące się w niej wskazówki są proste i skuteczne. Jest to kompedium, którego przeczytanie da nam solidne podstawy wiedzy o zachowaniu i wychowaniu psów. Książka zawiera wiele studiów przypadków.

Ładne, poradnikowe wydanie, jednak gdyby nie zdjęcia książka byłaby znacząco "chudsza". Zawiera ciekawe porady, w większości jednak dla opiekunów szczeniaków, mało w niej informacji jak radzić sobie z dojrzałym psem, który sprawia problemy...

Książka idealna dla każdego kto jest nowicjuszem jeśli chodzi o psy. Taki ktoś dowie się na pewno wiele przydatnych rzeczy na ich temat. Pięknie wydana, posiada wiele świetnych zdjęć. Chociaż można się nieco przyczepić, że gdyby były one nieco mniejsze, można byłoby w książce zamieścić jeszcze więcej treści, która jest tu przecież najważniejsza. Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie z psami, to nie dowie się z tej książki niczego nowego. Może być ona za to dobrą powtórką i przypomnieniem sobie wszystkich podstawowych informacji na temat tego jak postępować z psami. Czy można mieć idealnego psa? No mój taki na pewno nie jest. Swoje za uszami ma ;) W końcu to jednak zwierzęta. Nie ludzie, nie żadne maszyny, które można dowolnie zaprogramować i będą chodzić jak w zegarku.

Świetna książka, która szczegółowo pokazuje jak w pozytywny sposób można rozwiązać wiele problemów z psami oraz pomaga nam je zrozumieć. Autorka ma wiele podobnych opinii jak ja (np. na temat używania kolczatek czy obroży zaciskowych). Generalnie nie przepadam za publikacjami w których jest masę zdjęć i mniej tekstu, ale ta bardzo przypadła mi do gustu. Zdjęcia są piękne a i treść książki jasna i przejrzysta. Polecam!

Co robi człowiek, kiedy dowiaduje się, że będzie właścicielem psa? – Ja zaczęłam od literatury. Chciałam się dowiedzieć jak postępować z psem, by wyrósł on na szczęśliwego, spokojnego i zrównoważonego zwierzaka. Poradnik p. Victorii przeczytałam od dechy do dechy i pomyślałam sobie – łatwizna, póki nie zaczęłam porady autorki wcielać w życie. Potrzeba dużo cierpliwości i wyrozumiałości, a z czasem zobaczymy zamierzone efekty.

„Ja albo mój pies” to obowiązkowa pozycja dla każdego właściciela psa, wiele w nim przydanych informacji nt. wychowywania i psiej psychologii.

Super książka

Super książka

Polecam. Wydaje mi się dużo lepsza niż Zaklinacz psów Cesara.

Polecam. Wydaje mi się dużo lepsza niż Zaklinacz psów Cesara.

• Psy
  • Poradniki
  • Zwierzęta
  • Poradniki różne
  • Też psie

Dodaj cytat z książki Ja albo mój pies. Czyli jak mieć idealnego psa