Złoty ptak

Okładka książki Złoty ptak Margit Sandemo
Okładka książki Złoty ptak
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Opowieści Margit Sandemo literatura piękna
Opowieści Margit Sandemo
Gullfuglen
Pol-Nordica
1999-01-01
1999-01-01
8387441937
Magdalena Stankiewicz
miłość zamach zabójca

Czterdziesty tom "Opowieści Margit Sandemo" to pełna czułości i delikatności historia młodej i utalentowanej dziewczyny.

Helle Strom była cichą i samotną osóbką, bez rodziny i przyjaciół. Pracowała w domu starców, a w wolnych chwilach zajmowała się swoją największą pasją - powieściopisarstwem. Żyła spokojnie, nie wchodząc nikomu w drogę. Ogromnym zaskoczeniem więc było dla niej przykre zdarzenie w wieży Wildehede. Ocaliła życie zupełnym przypadkiem - pomogli jej Christian Wildehede, właściciel majątku Wildehede, oraz Peter Thorn, który pracował tam jako leśniczy. Od tego momentu świat Helle ulega zupełnej zmianie. Szybko zaprzyjaźnia się z szalonym, lecz uroczym Christianem i tajemniczym Peterem. Wspólnymi siłami próbują dociec prawdy - kto i z jakich powodów zepchnął Helle z wieży i co oznaczają tajemnicze słowa o "złotym ptaku" zapisane na kartce, którą tuż przed upadkiem znalazła dziewczyna...

Zupełnie dla Helle niespodziewanie pojawia się w jej życiu trzeci mężczyzna, Bo Bernland, wydawca, niezmiernie zainteresowany jej twórczością. Niedoświadczona i wrażliwa młoda kobieta wplątuje się jednak w niebezpieczną grę...

"Złoty ptak" to subtelna historia, trochę tajemnicza, która wciąga czytelnika w nieprzyjemną intrygę.

Autorka chciała przekazać nam jak najwięcej ciepła, poczucia własnej wartości, wiary we własne możliwości. Doskonała pozycja na długie, zimowe wieczory - przyjemnie ogrzeje duszę... Przyszli czytelnicy niech sami dowiedzą się, kogo Helle obdarzy najpiękniejszym z uczuć i co oznacza tajemnicze określenie "złoty ptak".

Helle, zwyczajna, młoda dziewczyna usiłuje zostać pisarką. Jej dość nudne życie nagle nabiera tempa, gdy jednocześnie jej pierwsza powieść zostaje przyjęta, a ktoś próbuje ją zabić. Przy okazji poznaje dwóch młodych ludzi, którzy odmienią jej życie.
Książka napisana jest bardzo prostym językiem, pewnie niektórych może nawet to razić. Ale kto lubi lekkie, relaksujące książeczki na jeden wieczór ze szczyptą romansu, nie zawiedzie się :)

• Margit Sandemo
  • Opowieści Margit Sandemo
  • Literatura skandynawska
  • Domowa biblioteczka
  • Sagi

Dodaj cytat z książki Złoty ptak