Heretycy Diuny

Frank Herbert Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Diuny (tom 5) Seria: Diuna fantastyka, fantasy, science fiction
Heretics of Dune
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Michowski
Diuna
diuna frank herbert heretycy Arrakis Atrydzi Fermeni melanż

Im dalej w las tym lepiej:)

Zacna.
Historia naprawde wciagajaca i pokazujaca, ze Franek potrafi stworzyc kompletnie inna rozgrywke w doskonale nam znanym swiecie.
Troche irytuje fakt, ze "mocniejsze" postaci sa w zasadzie takie same (takie same umiejetnosci i generalnie poza imieniem, niczym sie nie roznia, wiec ciagle je myle), ponadto wydaje sie, ze w pojedynke zalatwia wszytkich wrogow, po czym...

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna świetna część Kronik Diuny. Być może fabuła robi się nieco zagmatwana, ale podoba mi się sposób, w jaki Herbert konstruuje postacie oraz jego refleksje nad naturą władzy. A audiobooka doskonale się słucha.

Świetna książka, nie mam uwag. Plus za eleganckie wydanie.

Minęło piętnaście wieków od śmierci boga imperatora, teraz nazywanego Tyranem. Nie istnieje już imperium, Rakis nie jest jedynym źródłem melanżu, a dodatkowo pośród sił politycznych pojawia się ktoś „nowy” – Czcigodne Matrony, uciekające z Rozproszenia (skolonizowanych, nieznanych dotychczas, systemów planetarnych) przed obcą inteligencją.
***
Czytanie Diuny to dla nas...

Według mnie jest to najlepsza część ze wszystkich 6-ciu tomów napisanych przez Franka Herberta.

Mocny powrót do jakości od poprzednej części (według mnie oczywiście :) ). Koncepcja rozproszenia wprowadzającego chaos i kontrującego jasnowidzenie - genialna!
PS Bardzo duży nacisk położony na seksualność i zakon Bene Gesserit w tej części.

"Najgroźniejszym potencjalnym konkurentem dla żywego organizmu mogą się okazać osobniki jego gatunku."

Frank Herbert wyśmienicie konstruuje piąty tom, trudno oderwać się od niezwykłej i barwnej atmosfery, tym bardziej, że kolejny raz zaskakuje specyficznym klimatem, znacznie różniącym się od poprzedników. Wprowadza powiew świeżości w paletę przekonujących postaci, a przy...

Sziena jest najlepsza, no i Duncan Idoho

Wydawnictwo Rebis wznowiło serię „Diuna” w ekskluzywnym wydaniu, z genialnymi rysunkami Siudmaka, a całkiem niedawno dla mniej wybrednych czytelników – wydanie w miękkiej oprawie. Jednak treść nadal jest doskonała.

O tomie piątym możemy przeczytać, że:

Blisko półtora tysiąca lat po śmierci Boga Imperatora we wszechświecie dużo się zmieniło, jednak Tleilaxanie, Ixanie i...

Dyskusje

2 338