Trzecia lokatorka

Okładka książki Trzecia lokatorka Agatha Christie
Okładka książki Trzecia lokatorka
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 40) Seria: Agata Christie - Królowa Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 40)
2009-10-09
Tadeusz Jan Dehnel
Agatha Christie kryminał

Bardzo przyjemna książka.
Po dość ciężkich pozycjach jakie ostatnio czytałam, ta książka była wysoce odprężająca.

W tej części nasz mały Belg będzie mieć nie lada zagwozdkę. Do Poirota przychodzi bowiem dziewczyna (Norma),która twierdzi, że popełniła morderstwo. Tylko samego morderstwa brak.

Mamy więc juz na początku książki rozwiązanie podane na tacy. Jednak nasz detektyw nie jest przekonany do winy dziewczyny.

Po kilku ostatnich tomach gdzie Poirot pojawia się tylko sporadycznie, żeby domknąć sprawę tutaj wraz z Panią Olivier prowadzi śledztwo.

Bardzo lubię tę tomy z Panią Olivier. Bardzo ciekawa postać wykreowana przez Agathe Christie.

To jest chyba, też jednak z książek, która tak różni się od filmowej ekranizacji. Bardzo ciekawe rozwiązanie zagadki.

Podsumowując, jest to świetna książka zarówno dla miłośników twórczości Agatha Christie ale i nie tylko.

Bardzo przyjemna książka.

Mamy więc juz na początku książki rozwiązanie podane na tacy. Jednak nasz...

Tym razem tak sobie -przekombinowana.

Tym razem tak sobie -przekombinowana.

Trochę za długo myślał Poirot nad rozwiązaniem, ale finalnie dobre zakończenie.

Trochę za długo myślał Poirot nad rozwiązaniem, ale finalnie dobre zakończenie.

Chyba mam delikatny przesyt twórczością Christie, albo w "Trzeciej lokatorce" zabrakło tego czegoś. Niby całkiem interesująca intryga, dobrze skrojeni bohaterowie i w finale zwycięstwo "szarych komórek" Herkulesa, jednak czytając tą książkę odczuwałam jakiś bliżej nieokreślony brak czegoś.
Zdecydowanie pora na przerwę od Pani Christie.

Zdecydowanie pora na przerwę od Pani Christie.

Kolejna cyferka w tytule i kolejna kryminalna przygoda z panią Agatą. Jak ja uwielbiam jej poczucie humoru. Bosko!

Ogólnie, to tak " średnio na jeża ".

Ogólnie, to tak " średnio na jeża ".

67/52 #agatachristie #trzecialokatorka
Mam słabość do Agaty Christie i jej książek, a szczególnie do tych z Herkules Poirot, ale ta książka jakoś mi nie zapadła w pamięć. Przeczytałam szybko no i szybko zapomniałam o czym była 🤷‍♀️

67/52 #agatachristie #trzecialokatorka

Ciekawa intryga, ale trochę naciągana.

Ciekawa intryga, ale trochę naciągana.

„Trzecia lokatorka” to powieść zawiła i zagadkowa, która przysporzyła małemu Belgowi, Herkulesowi Poirot, nie lada problemów. Bo jak można popełnić morderstwo i nawet o tym nie wiedzieć? I co najważniejsze gdzie znajduje się ciało i kto właściwie został zamordowany?

Na dodatek młoda dama, która prawdopodobnie dokonała zbrodni zdaje się być lekko pomylona, a Poirot jest według niej za stary by pomóc. Na szczęście z odsieczą detektywowi przybywa Ariadna Oliver.

Christie kolejny raz zaprasza czytelnika do gry pełnej tajemnic i intryg. W tej historii nic nie jest pewne, a szczątkowe poszlaki zdają się kompletnie do siebie nie pasować. Domniemana zabójczyni nie pamięta wielu rzeczy, zdarzeń czy nawet wypowiedzianych przez siebie słów. Poirot staje przed trudnym zadaniem, a najcięższym okaże się podjęcie decyzji czy aby na pewno wierzyć niedoszłej klientce, która tak samo szybko pojawiła się w progu jego drzwi, jak i zniknęła bez śladu...

To było wyjątkowo fascynujące śledztwo. Mam nadzieję, że i wy podejmiecie wyzwanie, zagracie z Poirotem w grę pozorów i odnajdziecie tak bardzo upragniony przez niego schemat.

Kryminał z udziałem Herkulesa Poirot, jak zawsze dzięki stylowi i fabule Agaty Christie, doskonały w odbiorze.

• Agatha Christie
  • Kryminały