Serce

Cuore
literatura dziecięca
Maria Konopnicka
rodzina dobroć

Przepiękna, moja ulubiona książka. Czytałam 10 lat temu w podstawówce. Ostatnio postanowiłam do niej wrócić i jestem pewna, że wracać będę jeszcze wiele razy.

Bardzo wzruszająca książka.
Rewelacyjna, dużo uczy, jest cudowna.
Polecam i dla małych, i dla dużych.

Zapomniana książka, kiedyś - w okresie międzywojennym :) - bardzo popularna. Polecam wydanie z kolekcji Cała Polska czyta dzieciom, ponieważ jest to opracowanie dostosowane do współczesnego czytelnika. Niektóre fragmenty zostały skrócone, niektóre - uproszczone. Całość przełożyła Maria Konopnicka.
"Serce" ma formę pamiętnika, prowadzonego przez około 11-letniego Henryka....

Ulubiona książka dzieciństwa

Książka ponadczasowa!

Bardzo pozytywna książka, budząca u mnie dobre uczucia. Więcej takich pozycji i świat może byłby nieco lepszy.

Niezła książka. Przenosi nas w przeszłość i daje do myślenia. Powstała wiele lat temu, kiedy były inne wartości, inni ludzie, inny świat, inne życie. Uwielbiam książki i filmy srzed wielu lat, zawsze mają w sobie jakąś magię. Fakt, że dalej jest czytana, mimo upływu lat, świadczy o tym, że jest ponadczasowa. Nie żałuję, że przeczytałem. Mimo, że dla mnie momentami pomiętnik...

Ludzie są dobrzy - miłość, dobroć, szczęście.Wspaniała dziecięca opowieść. Chciało mi się płakać. Lektura obowiązkowa dla dziecka.

Opowiadania z punktu widzenia dziecka, o dobrym sercu małego chłopca.
Trochę niedzisiejsza, tym bardziej, że w tłumaczeniu Marii Konopnickiej.
Miałam nadzieję, że spodoba się moich chłopcom, niestety odpadli po pierwszym rozdziale i nie nalegałam, bo wiedziałam, że będą się męczyć. Dokończyłam sama.
Szkoda, bo brakuje teraz takich książek dla dzieci, niespiesznych, o...

Na półkach: , , , , , , ,

Świat, którego już nie ma. Książka przenosząca w czasie i przestrzeni. Dzięki niej można choć trochę poznać geografię Włoch.
Jednakże nie to jest najważniejsze. Była taka scena, która wycisnęła mi łzy z oczu i momentalnie wczułam się w ból bohatera... I to był pierwszy raz w życiu, kiedy płakałam podczas samodzielnego czytania książki.
Znakomita literatura promująca...

Dyskusje