Kosmiczne marionetki

83-85211-02-0
Jadwiga Andruszkiewicz-Fiejtek
Duchy Inny świat Powrót

więcej Więcej

Wyobraźcie sobie autorską fuzję między Stephenem Kingiem, a Phillipem K. Dickiem. No i voila dostaniecie Kosmiczne Marionetki.
Jeżeli chcecie posłuchać więcej o autorze, to zapraszam na mój materiał. Miłego dnia!

Niesamowite ćwiczenie dla wyobraźni! Przenikające się światy opisane z wdziękiem i bez cienia zawahania palców nad klawiaturą maszyny do pisania. Wszystko okraszone ostentacyjnie kiepskimi dialogami.

Na pewno nie jest to najlepsza powieść Dicka, ale ma w sobie coś urzekającego, takie subtelne piękno dawnego, rasowego gazetowego s-f.

Ech, no warto sięgnąć, warto..

Mało znana książka Dicka. Całkiem dobra historia. Miło się czyta, ale czegoś jej brakuje do zaliczenia jej do topowych dzieł autora.

Książkę tę znalazłam w biblioteczce szpitalnej na oddziale dziecięcym - nie za bardzo miałam co czytać a wydawała się jedną z niewielu pozycji skierowanych do starszego czytelnika. Krótka powieść, na maksymalnie kilka godzin, nie zachwyciła mnie może ale czytało się całkiem nieźle. Kilka rzeczy nie było do końca wyjaśnionych, kilka było wręcz bez sensu. Na przykład: dwa...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po takim autorze spodziewalem sie czegos lepszego.

„Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno” – 1 Kor 13,12

„Kosmiczne marionetki” to krótka powieść Philipa K. Dicka, w której odszedł on nieco od gatunku science fiction – jest za to groza, taka w stylu „Strefy Mroku” oraz magiczna fantastyka osadzona we współczesności. Historia pewnego ontologicznego śledztwa, prowadzonego w „typowym, małym, amerykańskim miasteczku”...

1918

Bardzo mi się podobało. Świetna historia, trochę taka z hiperbolą, narracja prosta, ale przyjemna.
Nie przez wszystkie książki tego autora przebrnęłam, ale ta sprawiła mi dużą przyjemność:)

Polecam!

5/10 - średnia. Yin-Yang w interpretacji Philipa K. Dicka - odwieczne starcie pierwotnych sił, przetaczających się bez refleksji po postronnych pionkach, śniących o własnej wielkości. Brak niedopowiedzeń, pola do interpretacji, zbytni konkret paradoksalnie zaważyły na minus, sięgałem po tę książkę z nadzieją na mentalne zawiłości tak charakterystyczne dla autora. Niemniej,...

Typowy Dick. Manipulacje czasem i przestrzenią, plus oczywisty schemat apodyktycznej partnerki, jak w większości jego książek. Ale czyta się szybko.

Na półkach: , , , ,

Bardzo fajna minipowieść. Zaczyna się jak klasyczna historia o dziwnym miasteczku, którą z biegiem czasu zaczynają uzupełniać coraz mocniejsze akcenty manichejskie. Jak na tak nietypowe połączenie, całość wypada zaskakująco dobrze. Szkoda, że nie jest dłuższa.

• Philip K. Dick
  • Fantastyka
  • Science Fiction
  • 2013
  • Dick
  • Sci-Fi

Dodaj cytat z książki Kosmiczne marionetki