Niedojrzałość: Choroba naszych czasów

Okładka książki Niedojrzałość: Choroba naszych czasów Francesco Cataluccio
Okładka książki Niedojrzałość: Choroba naszych czasów
Francesco Cataluccio Wydawnictwo: Znak językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Immaturitá. La malattia del nostro tempo
Znak
2006-01-01
2006-01-01
83-240-0696-6
Stanisław Kasprzysiak
esej filozofia kultura

Niedojrzałość, choroba naszych czasów, postępuje. Aby się nią nie zarazić, warto zaszczepić się zawartą w tej książce mądrością.
Nie podejrzewałam, że znajdzie się kiedyś facet, który tak szczerze napisze o największej słabości współczesnych mężczyzn.
Chociaż niedojrzałość nie dotyka tylko jednej płci i nie jest wcale taką najnowszą przypadłością, to jednak obecnie sieje ogromne spustoszenie. I właśnie w przypadku płci "brzydkiej" tak bardzo rzuca się w oczy.
Autor jest erudytą, dlatego przyjemność z obcowania z jego przemyśleniami jest ogromna.
Myślę jednak, że lektura będzie wyjątkowo trudna dla panów. Ponieważ nie jest łatwo przyznać się przed samym sobą do rzeczy wstydliwych. Raczej nie znajdzie się nikt, kto byłby dumny z faktu, że całe swoje życie przeżywa infantylnie.

Dojrzeć to tyle co zdać sobie sprawę z czekających nas konieczności, wiedzieć czego chcemy i przygotować się na zapłacenie za to należnej ceny. Porażkę ponosi ten, kto nie wie, o co mu chodzi, albo komu cena wydaje się zbut wysoka.

• Psychologia
  • Etnologia, antropologia kultury, socjologia, polityka
  • Popularnonakowe
  • Eseje