Thinking in Java. Edycja polska

Thinking in java Wydanie 3
informatyka, matematyka
Piotr Adriana Rajca na podstawie tłumaczenia Nowaka
java

Jako książka referencyjna - doskonała, ale nic pozatym.

Cóż tu dużo mówić - Biblia programistów Javy. Raczej nie ma lepszej książki, jeśli ktoś chce rozpocząć programowanie w Javie i dobrze zrozumieć jej podstawy. Szkoda tylko, że jej ostatnie wydanie jest z roku 2006, czyli z czasów Javy 5/6, a jak wiadomo od tego czasu weszło sporo nowych rzeczy, język ewoluował. Jednak jako pierwsza książka z Javy pozostaje niezastąpiona.

Fajna książka, można się wiele dowiedzieć, ale nie polecam dla początkujących. Wielkim minusem jest to, że jest dosyć leciwa

Bardzo dobra książka na start z akceptowalnym progiem wejścia dla mniej wtajemniczonych. Mimo nowych wersji Javy, książka pozostaje aktualna, ponieważ dobrze pokrywa elementy języka które są ważne i niezmienne.

Obfita w teorię, bardzo dobra dla początkujących programistów Javy.

Bardzo dobra książka do opanowania podstaw JAVY i zrozumienia jej podstaw.

Cegiełka przerażających rozmiarów, ale mimo wszystko do przełknięcia; nieźle wprowadza w świat Javy. Pozycja bardzo nierówna, miejscami niepotrzebnie rozwleczona, w innych miejscach - oszałamiająco skąpa w treść, choć z grubsza pokrywa wszystkie niezbędne elementy języka. Ciekawą rzeczą są ćwiczenia - moim zdaniem część z nich jest żmudna i mało interesująca (wiele z nich...

na chłodne zimowe wieczory

Podstawowe kompendium wiedzy na temat Javy dla każdego kto ma zamiar poważnie zajmować się tym językiem.

• Informatyka
  • Programowanie