Ostrze burzy

Okładka książki Ostrze burzy Nancy Varian Berberick
Okładka książki Ostrze burzy
Nancy Varian Berberick Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Dragonlance: Bohaterowie (tom 2) Seria: Dragonlance fantasy, science fiction
Dragonlance: Bohaterowie (tom 2)
Dragonlance
Stormblade
Zysk i S-ka
1996-01-01
1996-01-01

Okładka książki Towarzysze broni Don Perrin, Margaret Weis
Towarzysze broni Don Perrin, Margare...
Okładka książki Drugie pokolenie Tracy Hickman, Margaret Weis
Drugie pokolenie Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Krainy Podmroku Mark Anthony, Elaine Cunningham, Ed Greenwood, Roger E. Moore, Brian M. Thomsen
Krainy Podmroku Mark Anthony, Elain...

Drugą juz część z cyklu Bohaterowie w świecie DragonLance. Inna część, inne juz czas, choć wojna toczy się miedzy wyznawcami tych samych bogów. Fajnie sie czyta, pokzuje inne miejsca niz tom pierwszy i jest dobrym wprowadzeniem do głównego cyklu sagi.

Pozycja tylko i wyłącznie jako uzupełnienie Kronik DragonLance, jednakże nawet w tej formie się nie sprawdza. Powodem jest mnóstwo błędów fabularnych i wprowadzeń zamienników do historii, której finał znamy od innej strony. Skutkiem jest poplątanie faktów sagi i zagubienie fana w odbiorze całości. Pozycja bardziej by się sprawdziła jako alternatywna historia czegoś, co już znamy. Zaznaczyć również należy iż 2/3 książki to flegmatyczna nuda, w której "akcja" stoi w miejscu i dosłownie nic się nie dzieje; w której również brakuje poszerzenia psychologicznego mało znaczącej grupy bohaterów. W dużej mierze strata czasu.

Kolejna podróż po świecie DragonLance. Bardzo udana nawiązująca wydarzeń znanych z Kronik. Poznajemy hermetyczny świat krasnoludów i ich punkt widzenia, a wszystko z perspektywy maga którego zaakceptowały nie bez trudności.

Niby można by przeczytać ją jako osobną książkę, jednak stanowczo lepiej się czyta jako uzupełnienie "Kronik"

Sporo nieścisłości z Smokami krasnoludzkich podziemi..

Sporo nieścisłości z Smokami krasnoludzkich podziemi..

• Dragonlance
  • Chcę posiadać
  • Papierowa
  • Łuk Triumfu

Dodaj cytat z książki Ostrze burzy