Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości

Magda Parus Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA Cykl: Wilcze dziedzictwo (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Agencja Wydawnicza RUNA
wilkołaki
Wilcze dziedzictwo (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
wilkołaki

2019

Znalezione podczas tegorocznych porządków świątecznych, a ponieważ tytuł sugerował rozrywkę odłożyłam na bok, by przed decyzją co dalej przeczytać ją. Czyta się szybko i to jedyny pozytyw. Język toporny, rozwiązania naiwne. Nawet jeżeli grupą docelową są young adult to lekturę wypromować może tylko moda na wampiry, wilkołaki i inne dziwactwa paranormalne, a i tak szkoda czasu.

Pewne miasteczko przeżywa najazd wilkołaków tych świadomych jak również tych nie zdających sobie sprawy kim są.

Początek wydawał się obiecujący, jednak z każdym kolejnym rozdziałem czułam się bardziej rozczarowana. Główny bohater zachowywał się niekonsekwentnie - raz podkreślał swoje doświadczenie i wysoką pozycję, to znów zachowywał się jak szczeniak. Jego rozważania nad samym sobą były raczej męczące - nie polubiłam go. A choć na koniec wiele (większość??) wątków pozostało...

Fajna książka, choć czasami naiwna. Miłośnikom fantastyki z pewnością się spodoba.

Książka kojarzy mi się ze znanym serialem" LOST: zagubieni".
Na samym początku książki czytelnik nie wie o niczym co się "wokół niego" w fabule dzieję.
Nie jest tak, że jeden rozdział daje "klucz" do wszystkich pytań.
Informację są podawane stopniowo w trakcie całej historii i to jest dla mnie największym jej plusem.

Pomimo iż powieść nie wydała mi się interesująca, a wręcz uznałem ją za nudną, dałem autorce szansę przekonania mnie do siebie w drugiej części.
Bardzo wiele rozpoczętych wątków sprawiło, że byłem bardzo ciekaw co się dalej stanie.

Nuda!

Dość specyficzna produkcja o wilkołakach, całość może mało widowiskowe jednak dość przyjemnie wchodzi, trochę przypomina serial.

To jest dość specyficzna książka. Zaczyna się ciekawie, środek jest nudny, nudniejszy niż flaki z olejem, ale końcówka również jest ciekawa. Jest na tyle otwarta, że można zakończyć na tym tomie jak i zabrać sieza kolejny, aczkolwiek książki nie polecam.

2067

Zupełnie inna, niż większość pozycji o zmiennokształtnych. I to jest największy plus. Brak przewidywalności. A walka wewnętrzna głównego bohatera i jego rozważania nad życiem i własnym sobą (czasem męczące i za bardzo rozległe), wprowadzają do książki więcej zrozumienia dla jego poczynań.

Dyskusje

• Fantastyka