Za późno na ślub

Okładka książki Za późno na ślub Amanda Quick
Okładka książki Za późno na ślub
Amanda Quick Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: March & Lake (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
March & Lake (tom 3)
Late for the Wedding
Świat Książki
2006-01-01
2006-01-01
Anna Dobrzańska-Gadowska
morderstwo tajemnica zabójca

Romans historyczny z zagadką kryminalną w tle. Trzeci tom przygód Pana Marcha i Pani Lake. Przed bohaterami, poza kolejną zbrodnią do rozwiązania, stanie mnóstwo pytań. Czy to jest miłość, czy tylko chwilowe zauroczenie? Czy warto poświęcić swoją niezależność dla mężczyzny? Jaka jest najlepsza nazwa firmy? Czy wydarzenia sprzed lat rzucają długie cienie i czy dwa tęgie umysły w końcu odkryją, jak to wtedy było? Czytanie tego tomu było dużą przyjemnością, jak zwykle zresztą.

Męczyłam się trochę z tą książką i muszę przyznać, że autorka miała jednak lepsze "występy" i ta pozycja nie należy chyba do najbardziej udanych, mimo iż nawet ciekawie się ją czyta. Ale nic poza tym. Brakuje mi tu jakiegoś większego zaangażowania i ze strony pisarki i jej bohaterów, wszystko idzie tak ślamazarnie powoli, bez większych emocji czy pazura, z którego zdążyłam już poznać Quick.

Odnoszę wrażenie, że czytałam zupełnie inną książkę, a postacie oraz wydarzenia, które szczegółowo opisują niektóre czytelniczki konkretnie dwie przy okazji spojlerując na całego aż "miło", (a co się będą przejmowały, nie ma to jak zdradzać krok po kroku czytelnikowi całą fabułę ;)) nie miały absolutnie miejsca w tej książce. Widać się kobietkom części serii nieco pomyliły. ;)

Myślę, że chyba jej nie polecę, ale też całkowicie nie odradzam, może znajdzie się jakiś amator i akurat jemu się ona spodoba. ;)

Pierwsze moje spotkanie z autorką i zaczęłam od drugiej części.
Początkowo myślałam, że nie będę wiedziała o co chodzi ale jest tak fajnie napisane, że nie trzeba czytać pierwszej części bo jest o czymś innym i jak coś jest z pierwszej części to jest fajnie konkretnie napisane o co chodzi.
Jeśli się ktoś interesuje perukami jak wcześniej nosiły damy i co było modne to polecam tą książkę, bo można się od niej dużo dowiedzieć.
Pomimo, że jest to książka kryminalno-romansowa jest tak fajnie napisana, że wszytko jest połączone równo ze sobą.
Książka łatwa, ciekawa i przyjemna.

Pierwsze moje spotkanie z autorką i zaczęłam od drugiej części.

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Za późno na ślub
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Lavinia i Tobias (tom2)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 335
Ocena : 7/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Książka mile mnie zaskoczyła. Poprzedni tom okazał się klapą biorąc pod uwagę styl pisania ale tu widać, że autorka się poprawiła.

Zaczyna się dość normalnie. Tobias i Lavinia wybrali się na ‘imprezę’ do zamku Beaumont. Kiedy wszystko się skończyło umówili się w pokoju Tobiasa na małe co nie co ;) Zamiast Lavini Tobias zastaje w drzwiach Aspasię. Czyli znajomą z dawnych lat, która nie kojarzy mu się najlepiej. Aspasia otrzymała groźbę w postaci pierścienia Memento Mori, którego kiedyś używał płatny morderca. Kto pomoże jej rozwiązać tą zagadkę ? Oczywiście, że Tobias. Natomiast w tym samym momencie Lavinia przemyka się korytarzem do pokoju Tobiasa. Na drodze staje jej lord Fullerton z pokojówką, która prowadzi pijanego hulakę na dach – w wiadomych celach. Lavinia nic nie podejrzewając skrada się dalej. Kiedy jest już przy pokoju, otwiera drzwi i niemal zamiera. W pokoju kobieta pochyla się do mężczyzny jakby chciała go pocałować. Skołowana przeprosiła i chciała ale zorientowała się, że to Tobias! W dalsze wydarzenia nie będę się zagłębiać, ten fragment można pominąć. Znacznie ważniejsze jest morderstwo lorda Fullertona. Ostatnią osobą, która go widziała jest Lavinia. Biedak „spadł” z dachu. Jednak na miejscu zbrodni znaleziono pierścień Memento Mori taki sam jaki otrzymała Aspasia …

Jak już pisałam sięgając po tą książkę byłam przekonana, że nie będę zadowolona. Spodziewałam się takiej samej klapy jak przy tomie pierwszym. A jednak ! Książka jest napisana w o wiele lepszym stylu. Widać, że autorka nad tym popracowała. Opisy są obszerniejsze, dialogi bardziej składne i ogółem na plus. Fabuła podobała mi się. Co do zakończenia to nie mam pojęcia co myśleć. Od pierwszych stron książki miałam podejrzaną osobę i nawet byłam przekonana, że znalazłam mordercę ! W środku książki Amanda odwiodła mnie od tej myśli ale jednak zakończenie było takie jakie się spodziewałam.

Podsumowując książka była dobra i polecam ją. Nie trzeba kupować pierwszego tomu, są to oddzielne zagadki więc w drugim tomie powinniście się połapać ;)

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Za późno na ślub
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Lavinia i Tobias (tom2)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 335
Ocena : 7/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Jedna z wielu moich ulubionych książek A. Quick! Za każdym razem, gdy czytam tę książkę, mam dreszcze podniecenia!O i ciekawości!
Lavinia i Tobias zajmują się prywatnymi śledztwami wśród eleganckiego świata. A więc wyjazd na wieś, to znakomity pretekst, aby odpocząć od pracy! I spędzić czas we dwoje... Niestety na zamku zostaje popełnione morderstwo, a nasi detektywi muszą je rozwiązać.
Aspasia zgłasza się do Tobiasa z prośbą o wyśledzenie osoby, która ją szantażuje. I tu wkracza zazdrość Lavinii - gdy Aspasia obejmuje Tobiasa. I choć ten twierdzi, że to nic nie znaczyło, to Lavinia zaczyna nie lubić nowej klientki.
Wątek Memonto Mori, sławnego mordercy to jeden z plusów tej książki. Najciekawsze było to, że wybierał osoby, które naprawdę powinny umrzeć.W tym celu wyszkolił dwóch braci: Pierce' a i Zachary' ego.
Drugi wątek to odkrycie, że Dominic i Anthony są braćmi! I rzeczywiście ktoś spostrzegawczy, mógłby od razu to dostrzec! Ja musiałam dotrzeć do odpowiedniego rozdziału!
Kolejny wątek to miłość. Lavinia kocha Tobiasa, Anthony Emeline, a Priscilla zakochuje się w Dominicu!
Oprócz miłości jest też nienawiść. Aspasia tak bardzo nienawidziła Lavinii, że wynajęła płatnego zabójcę, aby ją zaszantażował!
Jeśli chodzi o śledztwo to nie domyśliłabym się, że to kobieta jest płatnym zabójcą!
Polecam wszystkim,którzy lubią akcję i przygody! To naprawdę świetna książka a bohaterowie zapadają w pamięć!

Bardzo dobra książka, świetnie się czyta. Zbrodnia ciekawa i wyjaśnienie również.

No tak... Niezastąpiony duet March i Lake :)

No tak... Niezastąpiony duet March i Lake :)

Bardzo doba powieść, wciągająca, ciekawa :)

Bardzo doba powieść, wciągająca, ciekawa :)

Trochę rozwlekła, ale ciekawa

Trochę rozwlekła, ale ciekawa

Doskonała powieść z gatunku kryminalny romans. Akcja osadzona 200 lat temu w Londynie. Zakończenie cyklu, który trafia w szeregi moich ulubionych.
Lekka, zabawna treść, bohaterowie z temperamentem, no i miłość kwitnie:)

Lekka, zabawna treść, bohaterowie z temperamentem, no i miłość kwitnie:)

• Romans historyczny
  • Amanda Quick