Zastępcza

Okładka książki Zastępcza Katarzyna Wolwowicz
Okładka książki Zastępcza
Katarzyna Wolwowicz Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Komisarz Tymon Hanter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Tymon Hanter (tom 2)
Zwierciadło
2024-07-31
2024-07-17
kryminał thriller zbrodnia śledztwo tajemnice romans małżeństwo neurochirurg dziennikarstwo policja

Noooo nie!!! Zrobiła to! Po raz kolejny to zrobiła! Udowodniła mi, że na śledczą to ja się kompletnie nie nadaję! A byłam już taka pewna! Dobrze, że nie widzieliście mojej miny satysfakcji na 329 stronie! Aaaachhhhh! 💪💪💪
Tyle, że... książka ma stron 335.🤦‍♀️😏😳😃
No!

Ale od początku.

"Zastępcza" Katarzyny Wolwowicz to druga część serii z komisarzem Tymonem Hanterem. ŚWIETNEJ SERII, trzeba dodać, bo już w "Wykluczonej", która serię otwiera, Autorka pokazała na co ją stać. 🔥👌

Jagoda Zdrojewska ma wszystko: pieniądze, świetną pracę, znanego i cenionego wśród lekarzy męża - neurochirurga, urodę...
Do pełni szczęścia brakuje jej - tylko ( i aż) - dziecka. Żeby zostać matką, nie cofnie się przed niczym. No właśnie...

Jagoda ma też za ścianą sąsiadkę, Lenę.
Połączyła je TAJEMNICA. Jaka?

Ktoś jednak brutalnie morduje Jagodę, a podejrzanym jest... jej mąż.
I wtedy do akcji wkracza komisarz Hanter. Tymon Hanter. Prywatnie - brat jej męża. I zrobi wszystko, by znaleźć prawdziwego mordercę.

Czy uda mu się rozwiązać zagadkę śmierci bratowej?

Katarzyna Wolwowicz, po raz kolejny stworzyła historię niedkładalną i pochłaniającą, pełną kłamstw i tajemnic, jakie skrywa każdy z bohaterów. Wodzi Czytelnika za nos, myli tropy, i bawi się z nim w kotka i myszkę. Pokazuje rodzinne dramaty i determinację niespełnionej kobiety.

Świetna fabuła, wartka akcja i zaskakujące zakończenie.
Nie pozostaje mi nic innego jak POLECAĆ!

Tyle, że... książka ma stron 335.🤦‍♀️😏😳😃
No!

Ale od początku.

Jagoda Zdrojewska zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu.Kobieta wiodła wspaniałe życie,była piękna,bogata,miała wspaniała pracę i fantastycznego męża,do szczęścia brakowało jej tylko dziecka.O jej zabójstwo podejrzewany jest jej mąż Wojtek.

Komisarz Tymon Hunter brat podejrzanego zrobi wszystko by oczyścić go z zarzutów.
Rozpoczyna śledztwo z którego dowiaduje się, że Jagoda często odwiedzała Spa bogini Parwati,ale odkrywa również wiele innych tajemnic swojej bratowej,zarówno prywatnych jak i tych zwiazanych z pracą.

"Zastępcza" to świetny thriller, mroczny i tajemniczy,pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji.Jest to książka z intrygującą fabuła i tajemnicami które mnożą się od samego początku.
A zakończenie...mega🤯

Pragnienie dziecka,skomplikowane relacje w małżeństwie i mnóstwo tajemnic. Przeczytajcie i przekonajcie się co z tego wyniknie. Polecam

Rozpoczyna śledztwo z którego dowiaduje się,...

"Wi­dzisz... Ko­biety nie są ani do­bre, ani złe, ale z pew­no­ścią są mści­we..."

Kiedy przeczytałam do końca "Wykluczoną" cieszyłam się ogromnie, że II tom też już jest dostępny. To co tam dzieje na końcu to szaleństwo! Serio! I cieszę się, że dopiero przy okazji drugiej części poznałam pierwszą, czekanie byłoby okropne.

Jeśli myślałam że w pierwszej części się dzieje, to tylko dlatego, że nie znałam kolejnej. Katarzyna Wolwowicz znalazła bardzo ciekawy temat i sprawiła, że była to książka na raz. Nie mogłam się od niej oderwać!

Tym razem poznajemy Jagodę Zdrojewską. Piękną kobietę, która ma cudowne życie przy boku cudownego męża. Do czasu... ktoś odbiera jej życie i o to posądzony jest Wojtek - mąż ofiary, brat komisarza Tymona Hantera, znany neurochirurg. Zaczyna się trochę wyścig z czasem, by oczyścić go z zarzutów.
Tymon rozpoczyna swoje śledztwo, podczas którego na jaw wychodzą ciekawe fakty.
Wiele się dzieje wokół SPA bogini Parwati i musze przyznać, że był to bardzo interesujący wątek. Ale najważniejsze pytanie długo zostaje bez odpowiedzi. Emocje rosną, a punkt kulminacyjny zmiata z planszy.

Pragnienia potrafią doprowadzić do różnych sytuacji. I ta książka jest najlepszym na to dowodem. Więc bez zbędnych słów napiszę - czytajcie. Tylko zacznijcie od I części i dajcie znać, jakie są Wasze wrażenia.

Jeśli myślałam że w pierwszej części się...

Jagoda Zdrojewska to piękna kobieta, która ma prawie wszystko co jest potrzebne do szczęścia. Świetną pracę, męża znanego neurochirurga a także pieniądze, dzięki którym może wieść dostatnie życie. Jedyne czego nie ma to dziecko, o którym marzy. Niestety kobieta zaczyna już tracić nadzieję na to iż kiedykolwiek zostanie matką. Wszystko to jednak traci znaczenie w momencie gdy Jagoda zostaje odnaleziona martwa w mieszkaniu a przy zwłokach policja znajduje jej męża. Co powoduję iż mężczyzna zostaje pierwszym podejrzanym o morderstwo a w konsekwencji zatrzymany. Jedyna osoba, która nie wierzy w jego winę to brat a mianowicie komisarz Tymon Hanter. I to właśnie on postanawia poprowadzić swoje śledztwo w tej sprawie i udowodnić niewinność brata. W trakcie śledztwa na jaw wychodzi wiele sekretów, które skrywała Jagoda. Zarówno tych związanych z pracą jak i z życiem prywatnym.

Kto mógł chcieć śmierci Jagody? Czy za morderstwem faktycznie stoi jej mąż? Czy Hanterowi uda się rozwiązać zagadkę i uchronić brata przed więzieniem?

Jeżeli czytaliście książki Pani Katarzyny to wiecie iż jest fenomenalna w tym co robi. Potrafi budować napięcie, wodzić za nos oraz serwuje nam zagadki, które ciężko rozwiązać. W tej książce poruszany jest również często spotykany problem a mianowicie bezpłodność kobiet. Autorka pokazuje nam do czego jest w stanie posunąć się kobieta, która pragnie posiadać dziecko a jej organizm odmawia jej tego przywileju. Jagoda trafiła do świata ludzi, chcących wykorzystać ten fakt. Zapragnęła skorzystać z usług surogatki. Co oczywiście nie jest sprawą łatwą ani tanią. A to po raz kolejny dowodzi iż to pieniądz rządzi światem i wystarczająca cyfra potrafi zdziałać cuda. A to zakończenie książki to coś niesamowitego. Jestem ogromnie ciekawa jak zostanie rozwiązany ostatni wątek w książce i z niecierpliwością będę czekać na kolejną część.
@wydawnictwo_zwierciadlo dziękuję za egzemplarz do recenzji 😘😘😘

Tymon Hanter nie spodziewał się, że będzie musiał prowadzić prywatne śledztwo, zwłaszcza, iż będzie ono dotyczyć jego najbliższych.  Na jego oczach, w jego mieszkaniu zostaje aresztowany Wojciech Zdrojewski, a kobieta, którą kiedyś kochał, a była ona żoną jego brata Wojtka, nie żyje.
Tymon wie, że nie będzie łatwo dowieść niewinności brata, gdyż wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu, lecz jest również wiele niewiadomych.
Jednak, gdy sąsiadka Jagody i Wojtka opowiada o tym co się u nich działo, a także zdradza, że Jagoda miała kochanka, co będzie potwierdzało policyjną hipotezę.
Hanter wierząc w niewinność brata zrobi wszystko, aby oczyścić go z zarzutów, ale czy mu się to uda? Czy Wojtek naprawdę jest niewinny, a jeśli tak, to któż stoi za zabiciem Jagody?

"Zastępcza", to fenomenalna lektura, która porwała mnie od pierwszej strony. Czy udało mi się coś przewidzieć? Poniekąd tak, ale na sam koniec okazało się, że prawda jest zupełnie inna. Katarzyna Wolwowicz potrafi świetnie wodzić  czytelnika za nos. Choć myślałam, że powolutku będzie się sprawa wyjaśniać, to co jakiś czas czekały nowe niespodzianki. Nie dość, że zakończenie wbiło mnie w fotel, to jeszcze na usta cisnęły się pewne słowa, których napisać nie mogę 😅
Nie daje mi jednak spokoju jedna rzecz, a mianowicie to czy Tymon zrobi cokolwiek z tą wiedzą jaką posiadł na zakończenie. Nie byłam zadowolona z napisu "Koniec", ponieważ ta sprawa nie została moim zdaniem zakończona i chciałabym dowiedzieć się co Tymon zrobi z tą właśnie informacją jaką otrzymał od Leny, sąsiadki swojego brata.
Niestety nie pozostaje mi nic innego jak czekać na dalsze śledztwa Tymona Hantera , a może wtedy dowiem się czy zrobił on coś z tą właśnie informacją :)

Opowieść o zbrodni, kłamstwie i pragnieniu silniejszym od wszystkiego innego.
Można czytać nie znając pierwszej części "Wykluczona".
Ktoś brutalnie morduje żonę znanego neurochirurga, Jagodę Zdrojewską.
Wszystko wskazuje, że zabójstwa dokonał jej mąż.
Obciąża go zwłaszcza fakt, że uciekł z miejsca zbrodni w chwili pojawienia się policjantów.
Sąsiadka Zdrojewskich zeznaje, że w ich domu często dochodziło do awantur. Sugeruje, że Jagoda miała romans i zamierzała odejść od męża.
Śledczy podchwytują to uznając za motyw zabójstwa. Dla nich Wojciech Zdrojewski już jest winny.
Jest jednak ktoś kto nie wierzy, że Jagodę zamordował jej mąż.
To brat Wojtka, komisarz Tymon Hanter. Zrobi wszystko by oczyścić brata z zarzutów i znaleźć prawdziwego mordercę.
Jednak ani on ani czytelnik nie spodziewa się do czego doprowadzi śledztwo Tymona.
Przede wszystkim sekret skrywany przez zamordowaną Jagodę ujrzy światło dzienne.
Tym samym naprowadzi Tymona na ślad mordercy.
Na pewno?
Komisarz Hanter jest pewien. Czytelnik też.
Może jednak to fałszywy trop?
"Zastępcza" to fascynujący kryminał. Fabuła złożona, ciekawa, intrygująca.
Zakończenie to kwaśna wisienka na gorzkim torcie.
GORĄCO POLECAM!

Opowieść o zbrodni, kłamstwie i pragnieniu silniejszym od wszystkiego innego.
Można czytać nie znając pierwszej części "Wykluczona".
Ktoś brutalnie morduje żonę znanego neurochirurga, Jagodę Zdrojewską.
Wszystko wskazuje, że zabójstwa dokonał jej mąż.
Obciąża go zwłaszcza fakt, że uciekł z...

Mnie się ta cześć bardzo podobała, tak jak zresztą pierwsza. Zastępcza ujawnia nam trochę więcej szczegółów z życia prywatnego Tymona Hantera. Poznajemy jego rodziców, brata, a nawet sekrety młodości. Bardzo lubię stopniowe odkrywanie kart z życia osobistego bohaterów. To trochę tak jakbyśmy poznawali się w rzeczywistości i z biegiem czasu dowiadywali się o sobie więcej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubicie robić sobie spa day?

Jagoda Zdrojewska wiedzie cudowne życie. Jest piękna, zamożna, a jej mąż to znany neurochirurg. Gdyby tego było mało, kobieta ma pracę marzeń. Odwiedza pięciogwiazdkowe kurorty i opisuje swoje podróże w znanym czasopiśmie. Ale... ktoś brutalnie odbiera jej życie. Policjanci podejrzewają jej męża, którego znaleźli przy ofierze. Jednak komisarz Tymon Hanter, brat podejrzanego, zrobi wszystko, by oczyścić Wojtka z zarzutów. Rozpoczyna prywatne śledztwo, odkrywając wiele głęboko skrywanych tajemnic, nie tylko z życia prywatnego Jagody, ale także dziennikarskiego dochodzenia, które prowadziła.

Historia brutalnego morderstwa na Jagodzie, o które posądzany jest mąż. Wszystkie ślady na to wskazują. Jednak kochający i troskliwy mąż nie byłby do tego zdolny, prawda? Za fasadą luksusu i miłości, kryją się sekrety, które stopniowo wychodzą na wierzch.

Główną siłą tej powieści są wielowymiarowi bohaterowie. Każdy z nich skrywa coś, czego nie chciałby powiedzieć. Jagoda, choć zostaje zamordowana, jej opowieść stanowi klucz do rozwiązania zagadki. Autorka wplata elementy rodzinnych dramatów, nielegalnych działań związanych z śledztwem, co stopniowo buduje napięcie. Tymon Hunter staje się osią fabuły, pokazuje jak bardzo możemy być zdeterminowani, aby odkryć prawdę. Nie cofnie się przed niczym, aby oczyścić brata z zarzutów.

Autorka w subtelny sposób porusza temat surogacji i niepłodności. Zgrabnie wplata historię kobiety, która za wszelką cenę pragnie dziecka. Jest ono tak silne, że prowadzi do spa, w którym wszystko jest możliwe. Dzięki temu, nie jest to jedynie typowy kryminał. Jednak poza tym wątkiem, samo zakończenie wywołuje gęsią skórkę. Kiedy wszystkie pytania dostają odpowiedzi, a tajemnice wychodzą na jaw, jak wpłynie to na losy bohaterów?

Lubicie robić sobie spa day?

Piękne na zewnątrz a zepsute w środku? Czy takie było małżeństwo Jagody i Wojtka Zdrojewskich? Na pozór idealne życie skrywało tajemnice, które doprowadziły do tragicznego rozwiązania.

Wziętego i szanowanego neurochirurga Wojtka poznajemy w momencie oskarżenia go o zabicie żony Jagody. Sprawa wygląda na oczywistą w mniemaniu policji. Dowody, motyw jednoznacznie wskazują jego winę. Ale czy naprawdę sprawcą jest mąż? Wątpliwości nie ma też Lena- sąsiadka i przyjaciółka Jagody. Natomiast Tymon Hunter, brat Wojtka zrobi wszystko aby dotrzeć do prawdy i oczyścić brata z zarzutów. Tylko czy tym razem Tymon ma rację, wierząc w idyllę życiową brata i bratowej, która kiedyś jak on, wolna i szalona nagle stałaby się pozorantką, cieniem dawnej siebie? Rozsądek nie pozwala dla śledczego na wątpliwości, rozdarty stratą, odkrytym tematem nielegalnej surogacji i zwątpieniem w oczach Asi, która trwa przy nim tracąc wiary w pobudki Tymona- używa wszelkich kontaktów i środków aby uratować brata.

Zeznania sąsiadki, zapis kamer nie pozostawiają wątpliwości. Wypływające nowe wątki zajęcia Jagody przed śmiercią nasuwają inny obraz całości. Rozmowa z jej szefem oraz mężem sąsiadki rodziców prowadzą Tymona w zupełnie innym kierunku. Odkryta przykrywka działalności kurortu, jednego z wielu o jakich pisywała Jagoda komplikuje śledztwo i sprowadza zagrożenie dla wszystkich. Precedens sięga najwyższych osób władzy i jest powiązany zagraniczną działalnością.
Trudno dopatrzeć się w wyjazdach Jagody do Spa podejrzanych spraw, ale czy one ograniczały się tylko do odnowy pielęgnacyjnej? Pytań i wątpliwości pojawia się coraz więcej. Życie Jagody i jej ostatnie decyzje związane z wyjazdem pozwalają przypuszczać o chęci jej odejścia od męża. W tej kwestii jedynie Lena nie ma wątpliwości. A kim jest Lena, tajemnicza przyjaciółka o której nikt nic nie wie.

Niesamowicie ciekawa historia, pochłania uwagę czytelnika. Perfekcyjnie skonstruowana zagadka śmierci bohaterki, której rozwiązanie zaskakuje niwecząc przypuszczenia czytelnika. Przemyślana i dopracowana kreacja bohaterów pozwala na wachlarz emocji, jakimi obdarza ich czytelnik. Każdy element i detal wpleciony w wątek wzmaga ciekawość jednocześnie oddala od prawdy morderstwa.

To co oczywiste jest dalekie od prawdy. To, co jest najmniej prawdopodobne jest rzeczywistością.
Serdecznie polecam lekturę. Poznajcie prawdę o życiu Jagody i jej śmierci.

współpraca barterowa z wydawnictwem

Drugie spotkanie z twórczością pani Katarzyny uważam za udane. Podobnie jak w przypadku pierwszej części mamy tu rasowy kryminał, kontynuację z tymi samymi bohaterami a co za tym idzie, rozbudowę charakterologiczną. Sama fabuła jest na tyle intrygująca, że wciąga. Czyta się płynnie, z zainteresowaniem i choć spodziewałam się takiego właśnie wyjaśnienia sprawy, zakończenie może Was zaskoczyć. Polecam.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024