Piekło czy niebo?

Okładka książki Piekło czy niebo? Linda Howard
Okładka książki Piekło czy niebo?
Linda Howard Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Diamond Bay
HarperCollins
2010-01-15
1999-01-01
Hanna Milewska
uczucie plaża opieka

Bardzo mnie wciągnęła!
Od pierwszej kartki pochłonęła mnie i nie mogłam doczekać się dalszego ciągu. Rachel, która po śmierci męża nie miała bliższych kontaktów z żadnym z mężczyzn, zakochuje się w znalezionym na plaży postrzelonym mężczyźnie, którym postanawia się zaopiekować. Sabin jednak nie jest zwykłym facetem, lecz skrywa on wiele tajemnic, których nie może wyjawić. Pomimo iż Sabin chce uciec przed tym uczuciem, ono go dopada i pochłania bez reszty. Po raz pierwszy w życiu kogoś pokochał. Jednak ich uczucie zostanie wystawione na próbę. Ale czy w życiu jest coś ważniejszego niż miłość?

Książka pokazuje, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko, a życie nie zawsze jest czarne lub białe.

Moje refleksje? Chciałabym mężczyznę, dla którego byłabym tak ważna jak Rachel dla Sabina :)

Bardzo mnie wciągnęła!

Sympatyczne czytadełko. Takie na jedno popołudnie. Jest w nim wszystko co potrzeba - i romans i trochę dreszczyku emocji. I tak najbardziej "polubiłam" przyjaciela głównego bohatera i jego żonę :)

Jest to jedyny Harlequin, jakiego w życiu przeczytałam i raczej za inne się nie zabiorę. Znalazłam książkę w Empiku, opis wydawał się ciekawy- kupiłam. Dopiero w domu zorientowałam się, że to Harlequin. :D Nie jest najgorszy ale średnio to wszystko wiarygodne.

Pomysl fajny,ale wykonanie juz nie... Zawiodlam sie na ksiazce

Pomysl fajny,ale wykonanie juz nie... Zawiodlam sie na ksiazce

Ciekawy watek, odpowiednia dawka emocji i nieprzewidywalnosc sytuacji sprawily,ze powiesc mozna zaliczyc jako udana, choc przecietna. Czasami irytowala mnie prostota akcji, nijakie dialogi. Czytalam wczesniejsza powiesc autorki pt. "Milosc czy kariera" i musze przyznac,ze ona bardziej przypadla mi do gustu.
Obecna powiesc ratuja wydarzenia w dwoch ostatnich rozdzialach. W koncu doczekalam sie akcji, duzej dawki emocji.
Polecam tym, ktorzy chca cokolwiek przeczytac dla zabicia czasu.

Obecna powiesc ratuja wydarzenia w dwoch ostatnich rozdzialach....

A więc: książka mnie nie porwała.... czyta się szybko, ale znam wiele lepszych książek o podobnych wątkach.... :)

Książka z serii szału nie ma, ale czyta się dobrze i na pewno jest to alternatywa do propozycji telewizyjnych i ciągnących się seriali i powtórek filmów. Książka na odpoczynek po intensywnej pracy.

Na półkach: , , , , , , ,

30-40?

30-40?

To chyba najgorsza z książek Lindy Howard, jakie miałam przyjemność czytać. Bo przyjemność z czytania niewątpliwie jest - jest to lekka i łatwa literatura. Tu jednak mam wrażenie, że książka jest mniej dojrzała, jakby Linda pisała ją jako młodziutka kobieta (szczerze mówiąc, nie wiem, jak chronologicznie ustawić ją w twórczości pani Howard) - bohaterka, niby doświadczona, 30letnia wdowa, a zachowuje się średnio racjonalnie. Poza tym nie ma tego zaskoczenia, które do tej pory serwowała nam autorka na koniec powieści.
Krótko mówiąc - Lindę Howard polecam, ale raczej inne pozycje.

„Wiedział już, co to piekło. Piekło znaczyło zobaczyć niebo i nie móc przekroczyć jego bram, nie tracąc tego, co dotychczas uważało się za swój największy skarb: samotności.”

Spodziewałam się bardzo dużo po tej książce i autorce. "Piekło czy niebo?" to moje pierwsze spotkanie z pisarstwem Lindy Howard i coś czuję, że nie ostatnie.

"- Mów, co chcesz [...] ale Grant przynajmniej ożenił się ze mną, kiedy się dowiedział, że jestem w ciąży!"

Szczerze mówiąc to przy czytaniu tej książki, były dwa pierwsze razy - spotkanie z autorstwem Lindy Howard i czytanie książki, której główna bohaterka jest wdową. Wcześniej, miałam ciągle styczność z nastolatkami, albo 20-kilku latkami. A tu nagle 30-stka - bum! Z początku obawiał się, że może to być niewypał, ale książka mi się strasznie spodobała. Nie można się przyczepić do niczego. Nawet humoru :)

"- Mów, co chcesz [...] ale Grant...

• Romans
  • Harlequin