Blondynka moralnego niepokoju

2007-01-01
978-83-7236-223-0
powieść obyczajowa

Sięgacie po książki tylko dlatego że akurat tytuł Wam się spodobał?🤔😁

U mnie tak było z książką Danuty Noszczyńskiej "Blondynka moralnego niepokoju"
Książkę odsluchałam w aplikacji @empikgo .
Czytała Ewa Abart
Współpraca z własnym portfelem 😁😁.

Czasem potrzebuję sięgnąć po książkę która mnie rozbawi, i odciągnie od myśli o książce która mnie "rozjechała".

I tu pojawiła się "Blondynka moralnego niepokoju".
Edwina nieźle namiesza, a w jej życiu namiesza Daniel, ale tylko komunikując się z nią przez GG.
Czy można zmienić swoje życie i przestawić priorytety?
Co zmusiło Edwinę do ucieczki z domu?
Doskonałym dodatkiem jest tu wątek paranormalny, uwielbiam 👻.

Także jak szukacie czegoś lżejszego i na poprawę humoru to koniecznie sięgnijcie po tę książkę 📚🤣.
Ja na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki 🤩🤩😁😁.

Sięgacie po książki tylko dlatego że akurat tytuł Wam się spodobał?🤔😁

U mnie tak było z książką Danuty Noszczyńskiej "Blondynka moralnego niepokoju"
Książkę odsluchałam w aplikacji @empikgo .
Czytała Ewa Abart
Współpraca z własnym portfelem 😁😁.

I tu pojawiła...

Bardzo polecam! Na początku główna bohaterka mnie niesamowicie irytowała, wręcz się zastanawiałam czy słuchać dalej. Scena z papierkiem po batoniku sprawiła, że byłam pewna, że nie polubię tej bohaterki. ALE nawet nie wiem kiedy i jak się to stało i nie mogłam się oderwać od książki i śmiałam się na głos z przygód Edwiny. Naprawdę bardzo sympatyczna książka, taka współczesna historia a la brzydkie kaczątko.

Zaczęłam pakować się na wyjazd, więc założyłam słuchawki, wzięłam listę do ręki i odpaliłam audiobooka z książką pani Danuty Noszczyńskiej "Blondynka moralnego niepokoju". Zaczęłam słuchać... i niemal całkiem przepadłam. Początkowo może nie było tak wspaniale, trochę mnie jakby początkowe rozdziały zniechęcały do dalszego słuchania, ale głos pani Ewy Abart plus humor autorki to przepis na sukces. Już wiele razy pisałam o tym, że głos lektorki ratuje niektóre książki. Nie wiem czy tak by mi się podobało, gdybym sama czytała tę książkę.
"Blondynka moralnego niepokoju" to jest świetna bajka dla dorosłych przyprawiona humorem, napisana jest lekkim, takim zwyczajnym językiem, więc bardzo szybko leci lektura. Historia bohaterki jest może nieco banalna, ale często tak zabawna, z dialogami napisanymi wręcz po mistrzowsku, że nie można się nie śmiać. Poprawa humoru gwarantowana, zwłaszcza przy takiej lektorce jak pani Ewa.
Ja być może nie jestem zbytnio obiektywna, bo ostatnio jakoś mnie naszło na audiobooki Danuty Noszczyńskiej czytane przez Ewę Abart i dlatego mam słabość do tych książek, zwłaszcza gdy czeka mnie jakaś praca. Dlatego nie mogę napisać nic złego przez tę słabość...
Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Edwina, która nie potrafi zagrzać miejsca w żadnej pracy, lecz niezbyt się tym przejmuje, gdyż w okresie gdy nie ma pracy, jej konto zasila ojciec. W takich okresach kobieta ma nawet wyższe dochody, niż gdy pracuje uczciwie na etacie. Ojciec jest ateistą i karierowiczem próbującym się dobrze ustawić, matka natomiast jest dewotką. Edwina jest owocem krótkiego romansu, ale rodzice nie są w związku małżeńskim. Nie przeszkadza to jednak Edwinie, wręcz przeciwnie, nauczyła się czerpać wiele korzyści z takiej sytuacji. Podpuszczając ojca albo matkę, zawsze wychodziła na swoje. Powtarzała, że jest "cwana po ojcu i silna po matce" i dzięki tym cechom oraz wzajemnej niechęci rodziców dorobiła się własnego mieszkania oraz pokaźnego stanu konta. Oprócz dóbr materialnych ma jeszcze kilka przyjaciółek, z którymi spędza swój czas.
Gdy nagle jej ojciec postanawia wziąć ślub kościelny z matką, dziewczynie zapala się ostrzegawcza lampka. Pewnie ojciec ma w tym jakiś swój ukryty cel, widocznie w jego sferach wymagane jest posiadanie rodziny. Edwina całkowicie nie wierzy w to, ze ojciec nagle zapałał miłością do jej matki.
Jakby mało jej było kłopotów rodzinnych, to znów rzuciła pracę, tym razem w zakładzie fotograficznym zabierając jednocześnie kopertę z wywołanymi zdjęciami a w jej komputerze pojawia się... duch, który za pomocą Internetu, prosi ją o pomoc a nawet błaga. Gdy Edwina rusza śladem podpowiedzi, które podrzuca jej nieznany i częściowo zidentyfikowany duch, całe jej życie nagle się zmienia.

Jak zmieni się jej życie? Czy tropy, którymi zaczęła podążać doprowadzą ją do jakiegokolwiek celu? Czy małżeństwo jej rodziców dojdzie do skutku?
Postacie w tej książce są dość nietuzinkowe, fabuła niesamowicie pokręcona, ale jednocześnie lekka i pełna humoru i optymistyczna.
Bardzo dobrze się można zrelaksować przy tej wesołej lekturze.

Może to tylko takie "babskie" czytadełko, taka trochę bardziej skomplikowana bajka dla starszych, ale jednak nie wszystkie książki muszą być śmiertelnie poważne, taka literatura pozwala na oddech od kłopotów dnia codziennego, pozwalająca na uśmiech i poprawę złego nastroju.

Bajeczka. Miało być lekko i zabawnie. I tak mniej więcej było. Jednak po następną pozycję Danuty Moszczyńskiej sięgnię dopiero za jakiś czas

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem sympatyczne czytadło, ciekawa historia, zabawne i zaskakujące wydarzenia. Czyta się bardzo szybko, ciach i w jeden dzionek połknięta ;)

Edwina jest córką miłosnego porywu dewotki i cynicznego karierowicza. Korzysta ze wzajemnej niechęci rodziców ile wlezie. Do czasu.

Tę książkę przesłuchałam, bo Ewa Abart robi taką robotę, że aż żal czytać. Ubawiłam się po pachy. Cała historia jest niezwykle przyjemna i wciągająca, a humor autorki z domieszką interpretacji lektorki to jest najlepsza rzecz na świecie. Jeśli szukacie dobrej, lekkiej komedii, to jest książka dla Was. Ja w Noszczyńską wpadłam po uszy. Zastanawiam się tylko, po jakim kamieniem żyłam dotąd, że nie znałam jej twórczości.

Gorąco polecam!

Przyjemna bajeczka.

Przyjemna bajeczka.

Na początku książka wydawała mi się literaturą niskich lotów. Ot jest sobie bohaterka która ma cięty język i na dodatek często popada w niewiarygodne sytuacje. Żyje sobie i nie wciąga żadnych wniosków z sytuacji. Książka o wszystkim i o niczym. Na szczęście Ta taka nie jest.
Mamy tutaj dość charakterystyczną bohaterkę z charakterem. Sytuacje też są nadzwyczajne ale wszystko ma swój logiczny ciąg. Edwina wyciąga wnioski i kolejne kroki są bardziej przemyślane. Można by nawet rzec że zmądrzała. Oczywiście mamy tutaj dużo schematów np. proste życie na wsi, jak bogaty to wiadomo że mafia ale końcówka z tzw. „poszerzeniem horyzontu” o więcej niż czubek nosa wynagradza to częściowo.
Książka szybka i przyjemna w czytaniu. Wnosząca promyk nadziei w szarej rzeczywistości.

Początek nieciekawy i niezachęcający do dalszej lektury... potem się rozkręca. Opowieść o upartej i zdeterminowanej dziewczynie, lekko rozpieszczonej, któr

Rzadko zdarzają się książki, które skłaniają mnie do prawdziwego śmiechu a ta pozycja bez dwóch zdań do nich należy. Z początku historia Edwiny trochę mnie nudziła. Również sama bohaterka swoją życiową postawą nie zachęcała do poświęcania jej dalszej uwagi. Jednak moment , w którym pojawia się duch jest momentem przełomowym w jej życiu i wtedy wszystko zaczyna się zmieniać (łącznie z główną bohaterką). Kapitalne, moim zdaniem dialogi i łatwość z jaką autorka prowadzi nas przez przemianę Edwiny sprawiły, że książkę dosłownie pochłonęłam. Było to moje pierwsze spotkanie z Danutą Noszczyńską i na pewno nie ostanie.

Danuta Noszczyńska Blondynka moralnego niepokoju Zobacz więcej