Koń i jego chłopiec

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Horse and his Boy
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Koń Dzieci Podróż Przygoda Pustynia
The Horse and his Boy
Opowieści z Narnii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-01-01
Andrzej Polkowski
Koń Dzieci Podróż Przygoda Pustynia

Ze wszystkich historii ze świata Narnii ta podobała mi się najmniej. To dalej ten sam piękny styl, ale pewne postacie działały mi skutecznie na nerwy. Nawet Eustachy w 3 części nie był tak irytujący.

Wyruszamy w niesamowitą podróż pełną przygód i niebezpieczeństw drogę do Narnii razem z dzielnym Szastą, księżniczką Arawis oraz z dwoma mówiącymi końmi Brie i Hwin.

Dobra opowieść na jeden wieczór

Po "Srebrnym Krześle" spodziewałam się, że pozostałe części Opowieści z Narnii nie przypadną mi już do gustu. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy zabrałam do czytania i zakochałam się w tej historii! Myślę, że przygody za czasów panowania rodzeństwa Pevensie są ciekawsze niż wprowadzanie nowych bohaterów w całkowicie nowych czasach. "Koń i jego chłopiec" zostało...

Nie wiem, co ta część miała dać całej historii.

koń i jego chłopiec była dobra książką która pokazuje nie liczą się pieniądze czy pochodzenie tylko dobre serce przyjaciele i miłość do ludzi do zwierząt podobała mi się polecam przeczytać cala serie

Wieje nudą. Jak dla mnie tego tomu mogłoby wcale nie być. Jest to 5 część, ale chronologicznie jako 3, po akcji z LCiSS.

Według mnie jest to jedna z lepszych książek z serii o Narnii. Może dlatego, że bardzo zainteresował mnie taki pustynny klimat.
Książkę czytało się bardzo szybko i akcja również była wciągająca.

Jakiś czas temu moja córka przydźwigała ze szkolnej biblioteki kolejną książkową zdobycz. To był dzień lub dwa przed zamknięciem szkół. Nikt jej nie poinformował, że to piąta część narnijskich opowieści, a ponieważ była tak dumna ze swojego wyboru - też nic nie mówiłam. I zaczęłyśmy czytać, bo w sumie tu wcale nie trzeba trzymać się chronologii. Pierwszą część znamy z...

Znów coś innego. Jednak nastrój narnijskich opowieści został zachowany. Lekka, przyjemna, poniekąd trzymająca w napięciu. Dobrze się czyta.

Zawiodłam się, szczerze mówiąc. W pewnych momentach się nudziłam, mimo to chyba warto przeczytać:)

Dyskusje

10 723