Bo jestem tego warta

Okładka książki Bo jestem tego warta
Cecily von Ziegesar Wydawnictwo: Amber Cykl: Plotkara (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plotkara (tom 4)
Because I'm Worth It
Amber
Data 1. wydania:
Małgorzata Strzelec
Cecily von Ziegsar plotkara Manhattan Upper East Side literatura młodzieżowa

więcej Więcej

Nuda! I przypomniałam sobie dlaczego nie przepadam za tą serią. Strasznie męczyłam tę książkę. To chyba nie moja tematyka.

Męcząca lektura. W sumie totalnie o niczym. Zblazowana i gnuśna amerykańska młodzież i tyle. Przypominała mi Buszującego w zbożu. Należy wspomnieć, że jedyne co ma wspólnego z serialem to imiona głównych bohaterów. Reszta kompletnie się różni.

Nie mogę uwierzyć, że to już moja ósma książka w tym roku. Noworoczne lenistwo, urlop i przeziębienie mają swoje pozytywne strony. Książki z serii "Plotkara" choć dla młodzieży, liczą sobie niespełna 200 stron, więc "połyka się je na śniadanie".
Tydzień mody w Nowym Yorku, mógłby uchodzić za kolejne amerykańskie święto, zwłaszcza dla osób zamieszkujących na Upper East...

Ta część była naprawdę dobra. :) Polecam!

Nate i Dan są beznadziejni... Podobało mi się to, że nawet jak Aaron'owi podobała się Blair, to nie idealizował jej, jak Dan Seren'ę. Blair jest najlepsza. Podoba mi się w niej, to w jaki sposób postrzega siebie i swoje życie. Serenie nie mam nic do zarzucenia. Co prawda jest niedojrzała emocjonalnie i "narwana", ale... Komu to szkodzi?

Przyznac mi trudno, ale tytuły części Gossipgirl bardzo do mnie pasują.
W tej części moje podejrzenia padły na K i I. Jak to one mogą być Plotkarami. Niby takie chcą być i mieć, a naprawdę skrywają jakąś mroczną tajemnicę. Jedna z nich jest mądra, tylko taka udaje.
Co do bohaterów:
D i V wkurzają byciem.
A nadal ulubiony, mimo S, uparcie chcącej poznac go bliżej.
N- nie...

Kocham ją

Na półkach: , , , ,

Muszę to powiedzieć: w tym przypadku serial jest dużo lepszy niż książka. Więc dlaczego czytam książkę? Bo mnie wciągnęła! Denerwują mnie prawie wszyscy bohaterowie tej książki, nie ma nikogo, kogo naprawdę polubiłam. No bo kogo mogę polubić? Uzależnionego od kawy, papierosów i smętnych wierszy Dana? Vanessę z ogoloną głową? Jenny z kompleksem na punkcie swoich piersi?...

Och już czwarty tom. Jedyne co mogę napisać to powielić moją opinię o poprzednich częściach.
Więc w skrócie: lekkie czytało, dość serialowe, odmóżdżające.

***
W tym tomie spodobał mi się rozwój kariery Dana. Ogólnie wątek jego i V. najbardziej podobał mi się podczas czytania.

nic się nie zmienia, jeżeli chodzi o głównych bohaterów serii - wciąż młodzi, nieprzyzwoicie bogaci, wciąż próbują udawać dorosłych. nie jest to zła stagnacja, te tomy są tak krótkie, że ma się wrażenie, że to kolejny rozdział, szczególnie, że każda kolejna część to nie więcej niż miesiąc z życia licealistów.

1 800
  • Z biblioteki