Druga asystentka

Okładka książki Druga asystentka Mimi Hare, Clare Naylor
Okładka książki Druga asystentka
Mimi HareClare Naylor Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Cała! Ja literatura piękna
Cała! Ja
The second assistant
Świat Książki
2005-05-05
2005-05-05
8373919155
Joanna Grabarek
agencja asystentka Hollywood

Lekka i zabawna książka na rozluźnienie szczególnie dla fanów Hollywoodu. Drugą asystentką Scotta prostackiego choć jednego z najbardziej wpływowych ludzi Hollywood zostaje Elizabeth Miller. Czytamy więc o jej karierze w Agencji zajmującej się branżą filmową. Poznajemy świat hollywoodzkich łowców talentów i zasadę iż w świecie artystów nie istnieje sprawiedliwość, jest tylko nadzieja choć ta bywa nierealna ale niewątpliwie jest sposobem na przetrwanie. Nie należy się też umawiać z facetami z branży. Lizzie miała szanse na odniesienie sukcesu. Chciała zostać producentką tym bardziej musiała się odnaleźć i dojść do tego co w jej życiu najbardziej się liczy, a nikt nie jest odporny na Hollywood. Książka zdecydowanie przyjemna i odmóżdżająca, a ja oczywiście kibicowałam Lizzie.

Bardzo fajna książka na rozluźnienie. Humorystyczna I bardzo fajnie napisana. Zgadzam się, z wypowiedziami, że książka jest dość przewidywalna ponieważ takich historii w świecie kinematografii jest już przesyt. Książkę przeczytałam bodajże w 2018 r. i wspomnienia o niej nadal budzą uśmiech na mojej twarzy :).
Tak więc z mojej strony gorąco polecam po jakiejś cięższej lekturze.

Tak więc z mojej strony gorąco polecam po jakiejś cięższej lekturze.

Książka, którą przeczytasz jednym tchem!
Zajrzyj za kulisy hollywoodzkiego życia na wysokich obrotach.
Najlepsza agencja aktorska w Hollywood - marmurowe posadzki, stroje od Gucciego, oślepiający blask słońca i gwiazd filmowych, których nie zna się osobiście, chociaż zawsze się wie, z kim sypiają.

Elizabeth Miller - świeżo zatrudniona druga asystentka Scotta Wagnera, niewykształconego, prostackiego, ale niezwykle utalentowanego agenta w Hollywood.

Główna zasada - nigdy nie umawiaj się na randki z ludźmi z branży! Elizabeth myśli, że to nic trudnego, ale kiedy podczas pewnego przyjęcia budzi się w basenie swojego szefa, ubrana tylko w stringi i pożyczony diamentowy naszyjnik, uświadamia sobie, że w tym świecie panują zupełnie inne reguły.
Jedną z reguł jest reguła, że należy być zawsze na zawołanie szefa, a zostanie się w odpowiednim czasie nagrodzonym, jak stało się z Lizzie, gdzie awansowała na stanowisko pierwszej asystentki.

Książka, którą przeczytasz jednym tchem!
Zajrzyj za kulisy hollywoodzkiego życia na wysokich obrotach.

Elizabeth Miller - świeżo zatrudniona druga asystentka Scotta Wagnera,...

Miałam ochotę przeczytać jakąś lekką literaturę. Jak sam tytuł wskazuje są to losy drugiej asystentki – Elizabeth Miller. Opisana jest jej kariera w Agencji zajmującej się branżą filmową. Jej kariera rozwija się dopiero pod koniec książki, a zakończenie jest świetne.

Podsumowując bardzo podobała mi się ta książka i dobrze się ją czyta. Chętnie obejrzałabym film na jej podstawie.

Lekka i przyjemna w czytaniu. Wielokrotnie wywoływała we mnie uśmiech i rozbawienie. Polecam

Książka dość dobra. Nie porywa, jednak miło się ją czyta.
Historia opowiada o dziewczynie, która przyjeżdża do LA... Stara się tam odnaleźć i dojść do tego co w jej życiu najbardziej się liczy.

Książka dość dobra. Nie porywa, jednak miło się ją czyta.

Dla fanów Hollywoodu z poczuciem humoru.

Dla fanów Hollywoodu z poczuciem humoru.

Ta książka musi się z czasem rozkręcić. Nie można się zrażać na początku. Pod koniec jest świetna. Sporo humoru :)

Główna bohaterka bardzo mi się podoba. Jest trochę naiwna, popełnia błędy, jak my wszyscy ;) Książka raczej z kategorii łatwych, miłych i przyjemnych, z przewidywalnym zakończeniem, które jest oczywiście happy endem. Polecam dla zabicia nudy.

Książka lekka i zabawna. Z każdą stroną coraz przyjemniej się ją czytało.

Książka lekka i zabawna. Z każdą stroną coraz przyjemniej się ją czytało.

• Literatura obca
  • Przeczytane w 2022 r.