Doły

Holes
literatura dziecięca
Danuta Petsch
przyjaźń dla młodzieży

Jest to książka z cyklu "znalazłem na strychu zapakowane w pudła/na śmietniku/wyprzedaży, a potem ciężko się oderwać". Dobra rzecz dla młodzieży, jest przyjaźń, wyzwanie, przygoda. Przeczytałem przypadkiem, ale cieszę się - wraca się do czasów gdy miało się naście lat i łaziło po drzewach, kamieniołomach etc.

Na półkach: , , , , ,

Potencjał książki zmarnowany przez nieznośnie hollywoodzkie zakończenie.
Ciekawa formalnie i stylistycznie biegnąca dwutorowo opowieść, łącząca w sobie cechy antyutopii i retrowesternu. Idealnie wyważona oszczędność słów oraz subtelny humor zapewniają przyjemność podczas smakowania tego niewielkiego utworu.
Pod koniec następuje niepotrzebne hurraoptymistyczne przyspieszenie...

Książka pełna humoru z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu.

Kpiłam ją za kilka złotych w przecenie i stała się jedną z moich ulubionych książek. Przerażająca.

Stanley w wyniku pomyłki sądowej zostaje skazany na półtoraroczny pobyt w zakładzie poprawczym. Surowa dyrektorka stosuje jako metodę wychowawczą niewolniczą pracę. Pobyt Stanleya w zakładzie, jego przyjaźń z murzyńskim chłopcem, ich dramatyczna ucieczka i...

Hmmm.. kupiłam ta książkę kiedyś na wyprzedaży i z braku laku zaczęłam ją czytać. Dosyć mgliście pamiętam o czym ona była, dlatego nie będę się mądrzyć, ale pamiętam że łatwo i przyjemnie mi się ją czytało, a po skończeniu miałam kilka refleksji o życiu.. a więc chyba warto ją przeczytać.

Całkiem łatwa i przyjemna w odbiorze, pouczająca ;)
Dobra dla młodzieży.

Fajna "przygodówka" dla młodzieży, ciężko ocenić obiektywnie bom stary ;)

Szkoda że ta książka jest mało znana w Polsce. Jest o niebo LEPSZA od Zmierzchu, Klątw Tygrysa i innych tego typu.
Gorąco polecam.

świetna, ciekawa książka :) Polecam