Czarny Anioł

Okładka książki Czarny Anioł
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Najpiękniejsze opowieści literatura piękna
literatura piękna
2003-04-01
Magdalena Stankiewicz
miłość pomoc życzliwość

więcej Więcej

Zawsze miałam problem z Sandemo. Dziwne, bo w zasadzie ma w swoich opowieściach to, co cenię, co mi się podoba i niejednokrotnie czego szukam. Jest i ofiara, krzywda, naprawianie szkód. I ludzie pokrzywdzeni szukający swego miejsca w świecie i prawa do szczęścia. Niekiedy wyrwanego, trochę oszukanego, migającego w błyskach, a nie świecącego w blasku. Takiego trwającego...

Działo się to w 1809 roku, kiedy kobiety nie miały zbyt wielu praw, a jedynym ich obowiązkiem było haftowanie... Teresa Hammerfeldt była inna. W tajemnicy pomagała ubogim, pielęgnowała chorych, przychodziła z pomocą potrzebującym. Nikt nie wiedział kim jest i jak się nazywa. Nie przypuszczano, że jest dziewczyną z wyższych sfer; była po prostu Czarnym Aniołem. Jej tożsamość...

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Po moich ostatnich spotkaniach z twórczością Margit Sandemo do kolejnej książki podeszłam z dużym dystansem. Ale po paru stronach zaczęłam zmieniać powoli zdanie.

Jest to opowieść o pewnej młodej dziewczynie. Nazywano ją Czarnym Aniołem. Codziennie w największej tajemnicy przychodziła do najbiedniejszych dzielnic miasta, aby pomagać chorym i ubogim. Nikt nie wiedział, kim...

jak każda książka tej autorki tak i ta mi się podobała. Miła, przyjemna nie rozczarowała mnie. na nudne deszczowe popołudnie gdy nic się człowiekowi nie chce

Tessa Luisa swoją odwagą i wiarą w to że będzie lepiej zaskakuje.Dziecko, które wydaje się być spadkobiercą bogatej rodziny dorasta w urągających warunkach. Tajemnica, która na pierwszy rzut oka przez czytelnika zostaje rozwiązana. Miła lektura na deszczowy smutny dzień, ze szczęśliwym zakończeniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wracam do niej co chwilę :)

Czytadło na jeden wieczór. Bez rewelacji ale wciąga, jak większość powieści Sandemo.

• Margit Sandemo
  • Chcę w prezencie