Ból

Okładka książki Ból Jaymin Eve, Jane Washington
Okładka książki Ból
Jaymin EveJane Washington Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Klątwa bogów (tom 5) fantasy, science fiction
Klątwa bogów (tom 5)
Pain
Wydawnictwo Papierówka
2023-08-16
2023-08-16
2018-11-14
Anna Piechowiak

Okładka książki Poison Roses Jaymin Eve, Tate James
Poison Roses Jaymin Eve, Tate Ja...

Najsłabsza z całej serii. Jak Willa przestaje się potykać i zabijać o każdy narożnik w pomieszczeniu, to cała powieść traci sporo uroku.

Cała seria super, dawno się tak nie śmiałam jak przy tej serii, na poprawę humoru i nie tylko polecam , mimo że to żadne arcydzieło tak szybko to się nie zapomni o Willi :)

Pierwsze trzy części tej serii przeczytałam migiem, ostatnią... zmęczyłam.

Pierwsze trzy części tej serii przeczytałam migiem, ostatnią... zmęczyłam.

Rozczarowała mnie ta ostatnia część. Zabrakło mi tego humoru, którego doświadczałam w poprzednich tomach. Czytałam ją na raty przez kilka ostatnich miesięcy i była to naprawdę żmudna przeprawa. Szkoda, że czuję aż taką przepaść między pozostałymi książkami a tą ostatnią.

Fajna

Fajna

„Klątwa bogów. Ból” to ostatni tom cyklu Klątwa Bogów autorstwa Jaymin Eve i Jane Washington. Zazwyczaj ciężko jest się rozstać z bohaterami, których się w jakiś sposób lubi, jednak uważam, że historia dobiegła końca i było tak, jak powinno się stać. Willa Knight była dość specyficzną bohaterką, albo się ją kochało, albo przysparzała czytelnikom bólu głowy, jednak na swój sposób z tą jej niezdarnością dało się ją lubić. Dla tych z was, którzy nie znają serii muszę nadmienić, że powinniście rozpocząć przygodę z książkami zgodnie z kolejnością, inaczej nie zrozumiecie w pełni tej historii. Nie mogłabym nie przypomnieć o tym, że cykl nie jest dla każdego, pojawia się tutaj motyw reverse haremu, co nie wszystkim może przypaść do gustu. Mam jedna nadzieję, że spróbujecie i może akurat wam się spodoba taka tematyka.
Główną bohaterką książki autorstwa Jaymin Eve i Jane Washington pod tytułem „Klątwa bogów. Ból” jest Willa Knight. Dziewczyna trafiła do akademii Sol, gdzie poznała braci Abklętych. Powiedzieć, że bohaterka jest pechową i niezdarną osobniczą to jak powiedzieć. Przypadkiem znalazła się w miejscu, w którym śmiertelnicy nie znaczą zbyt wiele. Minatsol ma swoje specyficzne prawa, tylko w przypadku, kiedy dokona się czegoś wielkiego można zostać bogiem. Kim tak na prawdę okaże się dziewczyna? Będzie zbawczynią, czy niszczycielką, która sprowadzi jedynie destrukcję? W każdej legendzie drzemie ziarnko prawdy, czy tak samo jest w tej o powstaniu Minatsol i Topii? Staviti dąży do zniszczenia wszystkich, którzy staną mu na drodze do utrzymania władzy. Czy uda się bohaterom utrzymać równowagę i obalić boga? Co powinni zrobić?
„Klątwa bogów. Ból” to niebezpieczna, ale gorąca podróż, która wyciąga bohaterów, otwiera oczy i wstrząsa dynamiką, opisanego świata. Tej serii nie powinno się traktować zbyt poważnie, więc nie należy spodziewać się po niej niczego głębokiego Willa w końcu poznaje swojego biologicznego ojca, mężczyznę, który zawsze był dla niej tajemnicą, a także matkę. Tego wątku byłam bardzo ciekawa, cieszę się, że autorki postanowiły wszystko wyjaśnić. Willa nadal jest zabawna, trochę nieokrzesana, jednak z przyjemnością śledziłam zmiany, które zaszły w bohaterce. Stara się, aby odczuwana presja nie wpłynęła na jej osądy, nie chce być chroniona, chce w końcu zawalczyć o to, co istotne, tylko czy ziemiance uda się to osiągnąć? „Klątwa bogów. Ból” to spora dawna dobrego humoru, wiele dramatów, walka, aby świat znowu był stabilnym miejscem. To jedna z tych serii, które są przyjemne i lekkie, znajdziecie w niej wiele pikanterii, scen erotycznych, niepewności i przede wszystkim odpowiedzi na pytania, które spędzały czytelnikom sen z powiek.

Na finał „Klątwy Bogów” czekałam z niecierpliwością, a gdy w końcu miałam książkę w rękach nie mogłam się zmusić by ją skończyć.

Willa i Abklęci szykują się do starcia ze Stavitim, ale w wojnie przeciwko nadużywającemu mocy Kreatorowi będą potrzebować wszelkiej pomocy. Czy przeznaczeniem dziewczyny jest zniszczyć czy uratować światy?

„Ból” był przeze mnie bardzo wyczekiwaną ksiażką, więc gdy tylko znalazła się w moich rękach zaczęłam czytać. Pochłonięcie 319 stron porywajacej hiistorii w jeden dzień, szczególnie gdy nie ma dzieci to żaden problem, więc byłam nie lada zaskoczona, gdy 40 stron przed końcem stwierdziłam, że nie dam rady dalej czytać. Z jednej strony nie chciałam sie rozstawać z serią – jest krótka, dynamiczna relaksująca i z humorem, a z drugiej finał jakoś mnie nie wciągnął jak poprzednie tomy przygód Willi. Brakło mi tej sporej dawki śmiechu jaką dostawałam od bohaterki i jej Abklętych – elementy komedii zastapił patos. I choć zakończenie wydawało mi się nudne to epilog uznałam za satysfakcjonujacy.

Uczciwie przyznam, że zakochałam sie w tej któtkiej serii i w przyszłości z przyjemnościa do niej wrócę. Willa i bracia Abklęci dostarczyli mi masę radochy i odmóżdżenia, którego potrzebowałam i oczekiwałam.

Moja ocena: 7/10

„Ból” był przeze mnie bardzo...

I koniec. Będę tęskniła:) Wszystko co mogłam już napisać o tej serii napisałam przy poprzednich częściach. Bardzo polecam.

Kocham tą serię! Mam ogromny problem, żeby napisać jakąś solidną recenzję, ale podejrzewam, że nie muszę wiele pisać😅 Skoro ktoś dotarł tak daleko, to znaczy, że wie "czym to się je"🥰 Ja ze swojej strony chcę tylko pochwalić autorki za to, że wszystko wyjaśniły i zakończyły każdy wątek, nie pozostawiając miejsca na domysły❤️

Seria do czytania z przymrużeniem oka, czasem obu

Seria do czytania z przymrużeniem oka, czasem obu