Okładka książki U Pana Boga przy stole. Podlasie i Suwalszczyzna. Przewodnik po lokalnych przysmakach Paweł Kotwica, Michał Skoczek
Paweł KotwicaMichał Skoczek Wydawnictwo: Paśny Buriat Seria: Seria Paśny Reportaż kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Seria Paśny Reportaż
Paśny Buriat
2023-06-05
2023-06-05

Świetna książka, napisana lekkim piórem i z humorem. Na pewno jest świetną reklamą Podlasia i Suwalszczyzny i na pewno nie jedna osoba, po przeczytaniu tej smakowitej lektury skusi się na wizytę w tych pięknych rejonach. Ze wszystkich opisanych miejsc byłam raptem w pięciu, ale to były akurat miejsca wybitne więc ocena mnie nie zdziwiła. Dziwi mnie natomiast jakim cudem na tyle opisanych restauracji/zajazdów/jadłodajni tylko jedna ma słabą ocenę. Czy Podlasie na prawdę stoi samymi wybitnymi lokalami? Pozostaje mi tylko zaplanować kolejne wyjazdy i przekonać się samej.

Humor przy suto zastawionym stole, a do tego doskonale mi znane od dzieciństwa smaki Wschodu. Rewelacja i ślinka cieknie...

To była przepyszna przygoda! Książka jest świetnie napisana, czyta się sama. Polecam!

Nie przesadzę, że to najsmaczniejszy przewodnik po podlaskiej kuchni regionalnej i nie tylko. Nie polecam czytać z pustym brzuchem, bo przyjdzie Wam chęć zjeść strony ze zdjęciami. Ta książka niemal pachnie. Autorzy zaserwowali nam przegląd najciekawszych potraw, znajdziecie tu nie tylko wskazówki, gdzie wcinać babkę ziemniaczaną, kartacze i kiszkę, ale też zjeść coś zupełnie niespotykanego. Dla mnie kolejna wyprawa na Podlasie to będzie chyba w stylu Jedz módl się i kochaj. Całość okraszona świetnym humorem autorów jak dobry kartacz słoninką. Mam nadzieję, że jak już autorzy przetrawią wszystkie pyszności rusza w kolejną kulinarną podróż po kolejne ciekawe doznania kubków smakowych.

• # kulinaria
  • Podlasie