Żmijątko

Okładka książki Żmijątko Monika Maciewicz
Okładka książki Żmijątko
Monika Maciewicz Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Wiedma (tom 3) fantasy, science fiction
Wiedma (tom 3)
Zysk i S-ka
2023-06-13
2023-06-13
fantasy slavic fantasy fantastyka magia las słowiańska fantasy czarownice wiedźmy wiedźmy/czarownice

'Ostatnie część trylogii z Wiedmą.
Tytułowe Zmijątko popełnia błąd, choć nikt tak naprawdę nie spodziewa się jakie to przyniesie skutki. Pełna miłości, wierności i zemsty. Pełna zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń. Mimo ogromnego zaskoczenia na koniec, jest to dobre zwieńczenie całej historii o Wiedmie i jej bliskich. Wspaniała słowiańska trylogia pełna magii, obrzędów i bóstw, napisana pięknym językiem.

'Ostatnie część trylogii z Wiedmą.

Bardzo udane zakończenie trylogii. Ciekawe zwroty akcji, świetna finałowa konfrontacja, a sama Wiedma..? Nie spodziewałam się, że tak to się skończy! Warto zwrócić też uwagę na piękny język całej trylogii i fantastyczne wykorzystanie wielu słowiańskich tradycji, legend i zwyczajów. Jak dla mnie fajna seria dla osób, które chcą zacząć przygodę ze slavic bookami.

ŻMIJĄTKO
Monika Maciewicz

Monika Maciewicz udowodniła, że słowiańskie wierzenia można z powodzeniem wplatać w fabułę fantastycznych powieści, które jednocześnie bawią, służą rozrywce, dają radość czytania, ale także uczą, umożliwiają zdobycie nowej wiedzy, poszerzenie horyzontów. Prawda jest taka, że gdyby nie polska fantastyka, to nadal nie wiedziałabym nic na temat mitologii słowiańskiej ponadto, że istnieje.

"Żmijątko" fabułą i dynamiką zdarzeń przypomina bardziej tom drugi niż początek serii. Akcja toczy się wartko prezentując zdarzenia zaskakujące i interesujące. Wydarzenia zmierzają do poważnej walki, bitwy, która sama w sobie jest szybka, intensywna i potęguje ekscytację lekturą. Ta część skrywa wiele tajemnic, niesie ze sobą intrygę oraz wezbrane wraz ze stopniowym jej demaskowaniem emocje.

Odniosłam wrażenie, że "Żmijątko" to nie jest definitywny koniec tego świetnego cyklu, w którym fantastyka splata się ze słowiańskim wierzeniami tworząc niepowtarzalną, obdarzoną specyficznym klimatem historię. Mnie całość, jaki każdy tom z osobna, bardzo przypadły do gustu i gorąco Wam polecam lekturę cyklu Wiedma Moniki Maciewicz.

#Książki #żmijątko #cyklwiedma #monikamaciewicz #wydawnictwozyskiska

ŻMIJĄTKO
Monika Maciewicz

To ostatnia część trylogii "Wiedma", gdzie są świetnie opisane słowiańskie tradycje i wierzenia, codzienne życie Słowian, ich radości, smutki i trud dnia codziennego, czytając ma się uczucie bycia w tym miejscu.
Głupota i miłość młodego Żmija sprowadza wielkie nieszczęście na świat czy Wiedmie i jej bliskim uda się zapobiec niebezpieczeństwu.
Opowieść pełna emocji, przyjaźń, oddanie, wdzięczność, wierność i miłość uzupełnia złość, zazdrość, zdrada i zemsta.
Zaskakujące zakończenie.
Polecam

Opowieść pełna emocji,...

Nuda.

Nuda.

Barwna opowieść, kończąca trylogię o Wiedmie. Głupota młodego Żmija sprowadza wielkie niebezpieczeństwo na świat.
Bardzo mi się podobała ta trylogia. Autorka zgrabnie wykreowała słowiański świat i osnuła w nim historię życia Biwii i bliskich jej osób.
Bardzo dobry debiut. Czekam na więcej:)

Bardzo dobry debiut. Czekam na więcej:)

(1-3/24) Cóż to jest za debiut!
Po pierwsze jeśli coś pisze moja krajanka to muszę przeczytać, a Wiedma to był jej debiut. Ja oceniam tutaj całą serię czyli chyba już zakończoną(?) trylogię. Wyszło bardzo bardzo solidnie!
Po drugie akcja tych powieści toczy się w głównie w okolicach mojego i autorki rodzinnego miasta czyli Przemyśla a dodatkowym smaczkiem są również występujące w 3 tomie pt."Żmijątko" BIESzczedy :)
Po 3 jest to połączenie magii i słowiańskich klimatów co również "me gusta"
Polecam całą serię, jest klimat, jest historia, są stare wierzenia i gusła. Są wiedźmy, są smoki, są też i uroki ;)
Do tego język który dla jednych może być ciężkawy ale dla inny właśnie tworzący klimat powodują że dobrze bawiłem się podczas lektury tych 3 części, czego i Wam życzę :)

(1-3/24) Cóż to jest za debiut!

2079

Cóż my tu nie znajdziemy!
Głupotę młodzika, choć Żmija.
Zazdrość kobiecą, choć umie rzucać czarami...
Zemstę...
Zdradę...
Wierność... i tylko żal, że Wiedma musi dochować obietnicy.

Cóż my tu nie znajdziemy!
Głupotę młodzika, choć Żmija.
Zazdrość kobiecą, choć umie rzucać czarami...
Zemstę...
Zdradę...
Wierność... i tylko żal, że Wiedma musi dochować obietnicy.

Najsłabsza część historii o Wiedmie. Zakończenie sugeruje,że już nie doczekamy się kolejnego tomu.

Garść wierzeń słowiańskich, garść opisów obrzędów. To wszystko okraszone pięknym językiem.
Życie toczy się kołowrotem, to co kiedyś miało swój początek, teraz musi mieć swój koniec.
Ciężko rozstawać się z bohaterami, ale taka jest kolej rzeczy.
Wraz z samą Wiedmą rozwija się i autorka, wspaniale jest móc patrzeć na ten rozwój.

Ciężko rozstawać się z bohaterami, ale taka jest kolej rzeczy.

Dodaj cytat z książki Żmijątko