Śmierć, która cię ocali

Okładka książki Śmierć, która cię ocali Jack Jordan
Okładka książki Śmierć, która cię ocali
Jack Jordan Wydawnictwo: Muza kryminał, sensacja, thriller
Do no Harm
Muza
2023-05-31
2023-05-31
Radosław Madejski

Bardzo dobrze się czytało. Dużo emocji, ciągła akcja, wydarzenia z perspektywy trzech osób. Naprawdę dobra książka :)

Anna Jones jest cenionym kardiochirurgiem. Ma przeprowadzić operację znanego polityka. Rokowania są optymistyczne. Dochodzi jednak do strasznej sytuacji. Jej syn Zack zostaje porwany, a szantażyści stawiają warunek: albo doktor Jones uśmierci na stole operacyjnym Ahmeda Shabita, albo oni zabiją jej dziecko.
Porywacze są bezwzględni, o czym kobieta zdążyła się już przekonać…
Czy będzie w stanie świadomie zabić swojego pacjenta? Ile jest w stanie zrobić matka dla swojego dziecka? Gdzie są granice, o ile w ogóle są?

Margot jest instrumentariuszką, pracuje w tym samym szpitalu, co Anna. Poznajemy ją w kryzysowym momencie, w czasie, gdy wszystko w jej życiu zaczyna się walić. Do czego posunie się kobieta, by poprawić swoją życiową sytuację?

Rachel jest policjantką. Ma za sobą traumatyczne przeżycie, które rzutuje na jej teraźniejsze życie i decyzje. Czy matczyna intuicja może się mylić?

Historię poznajemy z perspektywy trzech kobiet. Pomimo, iż każda z nich jest inna, to łączy je ze sobą wiele.

Przebiegłe postaci, inteligentna główna bohaterka, emocje, zaskakujące zakończenie, oryginalny pomysł na fabułę - czego chcieć więcej?

Książka trzyma w napięciu, przepełniona jest intrygami, tajemnicami, kłamstwami. Wszystko jest ze sobą tak świetnie zgrane i tak przemyślane, że z przyjemnością pochłonęłam ten thriller 😁 i z ręką na sercu mogę go Wam polecić.

Porywacze są bezwzględni, o czym kobieta zdążyła się już...

Tytuł: "Śmierć, która Cię ocali"
Autor: Jack Jordan
Data premiery: 31.05.2023r.
Wydawnictwo: Muza

Ile jest w stanie zrobić matka dla swojego dziecka?
Wszystko.
Zrobi wszystko, by je ocalić czy uratować... posunie się nawet do najstraszliwszych rzeczy, byleby dziecku nie stała się krzywda...
Trzy bohaterki.
Każda inna, ale czy aby na pewno?
Anna - jest chirurgiem, ale również mamą ośmioletniego Zacka,
Margot - jest pielęgniarką, ale posuwa się do złych czynów-kradnie,
Rachel - policjantka
Jak widzicie każda z tych kobiet jest inna, ale gdy trzeba dopuszczają się różnych kroków i czynów by osiągnąć to co się chce...
Anna.
Chyba nikt z nas nie chciałby dostać wiadomości, że ma specjalnie kogoś zabić, a w zamian za to wypuszczą jej syna... Ona? Lekarka? Która złożyła przysięgę lekarską, by ratować ludzkie życie za wszelką cenę? Biła się z myślami... długo...
Wszystkie trzy kobiety są ze sobą powiązane... ich historie zaczynają się ze sobą splatać... a koniec jest pełen zawirowań...
Myślałam, że trochę inaczej potoczą się losy bohaterów, aczkolwiek Autor mnie zaskoczył 😃 i za to ma plusa 😄😄
Myślę, że jest to dobry thriller. Momentami przewidujący, ale spędziłam z nim dobrze czas.
A wy macie w planach?

Tytuł: "Śmierć, która Cię ocali"
Autor: Jack Jordan
Data premiery: 31.05.2023r.
Wydawnictwo: Muza

Ile jest w stanie zrobić matka dla swojego dziecka?
Wszystko.
Trzy bohaterki.
Każda inna, ale czy aby na pewno?
Anna - jest chirurgiem, ale...

W żaden sposób książka mnie nie zaintrygowała. Ani początek, ani koniec ani środek lektury mnie nie wciągnął, nawet nie zachwycił. Wiele wątków, które nie zostały domknięte albo nie zostały dobrze rozwinięte, niektóre nie były nawet potrzebne. Sam pomysł ciekawy, ale realizacja bardzo przeciętna.

Każdy z nas ma granice bólu, moment, do którego nie chce się zbliżyć, by nie musieć go przekroczyć. Lawirujemy, kombinujemy, chcąc pozostać porządnymi, ale świat nie zawsze jest nam przychylny i wymyśla przeszkody dla bycia uczciwym człowiekiem. Ale co to znaczy? Co trzeba robić? Jak żyć? Jakie decyzje podejmować?
Jack Jordan w thrillerze #śmierćktóracięocali rozbiera na czynniki pierwsze psychikę, ale oby utrudnić sobie, wybiera kobiety. Każda z nich jest na innym etapie w życiu, zawodowym i finansowym. Łączy je pragnienie wygranej, a sukces dla każdej z nich znaczy coś innego. Co zrobi matka, gdy ktoś zagrozi jej dziecku wiemy, będzie walczyła do końca i posunie się dużo dalej niż jakiekolwiek marginesy, które sobie postawiła.
*Anna – matka, lekarz,
*Margot –pielęgniarka, złodziejka,
*Rachel – policjantka,
jedna cecha wspólna – kłamczuchy.
One trzy i tajemnica, przepychanki. Każda czegoś chce, do czegoś dąży, coś ukrywa.
Bohaterowie bardzo dobrze przedstawieni, niejednoznaczni. Słowa płynnie układają się w ciąg zdarzeń. Miałam wrażenie, że cały czas w treści ukryte jest drugie dno, im bardziej zagłębiałam się w zasadniczą kwestię, tym szarzej otwierałam oczy ze zdumienia. Precyzyjna intryga, rozegrana z dbałością o każdy szczegół. Motywem przewodnim jest kłamstwo i wszelkie jego następstwa, te realne, wymyślone, niespełnione.
Ta książka jest trochę jak poradnik z psychologii, stykamy się z wieloma osobowościami, autor spycha je w krytyczne sytuacje i opisuje wszelkie możliwe rozwiązania. Nie zawsze czyste i prawe, ale właściwe dla danej chwili i osoby. Trudny, złożony problem, opisany czysto, prosto z ogromnym ładunkiem emocji.

empikgo #reklama

Jack Jordan w thrillerze #śmierćktóracięocali rozbiera na...

Anna zostaje postawiona przed życiowym dylematem, jako lekarz ma obowiązek chronić pacjentów, jako matka własne dziecko. Kiedy otrzymuje informację, że jej syn został porwany, a jedyną szansą na jego szczęśliwy powrót do domu jest śmierć pacjenta i to nie byle jakiego, a znanego polityka. Lekarka musi dokonać wyboru, wyboru który będzie miał niemałe konsekwencje niezależnie od podjętej przez kobietę decyzji. Śmierć pacjenta = odzyskanie syna, udana operacja = strata dziecka. Serce czy rozum, złożona przysięga czy matczyna miłość, którą drogę ostatecznie wybierze?
Śmierć, która Cię ocali, to niesamowity thriller psychologiczny, który pokazuje nam, że niezależnie od zajmowanego statusu społecznego, wykonywanego zawodu czy złożonej przysięgi wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo naszej rodziny, jesteśmy gotowi podjąć najwyższe ryzyko i posunąć się do najbardziej niemoralnych czynów, by ją chronić.
Historia wciąga od pierwszych stron nierzadko wzbudzając skrajne emocje, akcja jest spójna i doskonale poprowadzona, a bohaterowie, no cóż nie mają łatwo. Książkę polecam bez większych zastrzeżeń.

Bardzo lubie thrillery psychologiczne, które ukazują jak skomplikowana jest psychika człowieka i to do czego jesteśmy w stanie się posunąć w chwili ogromnego zagrożenia. Obserwacja zachowania pani doktor była bardzo ciekawym doświadczeniem. Oprócz sporej dawki medycznej wiedzy, opisów procedur i operacji otrzymujemy również dobrze budowane napięcie. Emocje lekarki, jej stres i dywagacje jak postąpić czytałam ze sporym zainteresowaniem. Przyznaje, że trochę czekałam na momet decyzji - czy zdecyduje się uśmiercić pacjenta czy też nie, by jednak się przekonać jaką podjeła decyzje musicie sięgnąć po tę książkę sami😉.

Druga część tej historii przybiera obrót, którego się zupełnie nie spodziewałam, a sama końcówka jest sporym zaskoczeniem. Autor skrzętnie podrzucał drobne tropy, które powinny od razu zapalić lampkę ostregawczą w głowie ja jednak całkowicie je ignorowałam.
Tu warstwa psychologiczna jest świetna, tym bardziej że możemy obserwować działania i motywacje trzech różnych osób, każdej w zupełnie innych okolicznościach. I choć cała historia nie ma ogromnego napięcia, nie trzeba z wypiekami przerzucać stron by odkryć co się wydarzy przez ten okropny tydzień w życiu doktor Jones to na pewno Was zaskoczy.

Anna jest wziętym i cenionym kardiochirurgiem. Szanuje i kocha swoją pracę. Ze względu na swoją nienaganną reputację zostaje wytypowana do operowania znanego polityka. Z racji pozycji pacjenta sprawa jest utrzymywana w sekrecie i wymaga wzmożonych środków bezpieczeństwa i dyskrecji.

Niestety na pacjenta czyha nie tylko ryzyko operacji, ale także jego wrogowie. Planowana operacja wydaje się im idealną okazją do pozbycia się go. Porywają więc syna Anny i wymagają od niej dyskretnego uśmiercenia polityka na stole operacyjnym.

Anna, jak większość matek kocha syna nad życie, ale stoi przed niewyobrażalnym wyborem. Uśmiercając
pacjenta nie tylko złamie przysięgę, ale zostanie morderczynią. Jakiego wyboru dokona Anna? Jak daleko się posunie, by ratować syna?

Ta książka to fascynujący, pełen napięcia i zwrotów akcji thriller psychologiczny. Czytając, miałam wyraźnie przyspieszone bicie serca! Historia matki postawionej przed straszliwym wyborem. Lekarki, która przysięgała ratować innych. Historia o przekraczaniu granic moralnych. Wszystkie wątki powiązane ze sobą w sposób wzbudzający skrajne emocje. To się nazywa dobry thriller!

Oceniam bardzo wysoko i polecam gorąco wszystkim fanom tego gatunku!

Książka ciekawa, wręcz wciągająca. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Książka ciekawa, wręcz wciągająca. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Niezla ksiazka, podobala mi sie, pomimo ze medyczna tematyka nie jest moja ulubiona.
Dobre dylematy moralne, szybka akcja. Troche nudzi mnie watek policjantki (a takze troche rozczarowal, liczylam., ze cos sie tam jeszcze wydarzy).
Troszke taki scenariusz na netflixowy film sensacyjny.
Dylematy, mafia, smierc. Dobrze sie czytalo.

Troszke taki scenariusz na netflixowy film sensacyjny.
Dylematy, mafia, smierc. Dobrze sie czytalo.

• Przeczytane 2023
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Śmierć, która cię ocali