Someone Else’s Shoes

Jojo Moyes Wydawnictwo: Penguin Books Ltd literatura obyczajowa, romans
Penguin Books Ltd
2023-02-02
2023-02-02

Nowa powieść Jojo Moyes nie rozczarowuje ❤️ Miło spędziłam czas z książką i z głównymi bohaterkami - Sam i Nishą, które połączyła pomyłka toreb na siłowni oraz szpilki Louboutina.

Sam to pracująca ponad swoje siły matka nastolatki, żona bezrobotnego i zmagającego się z depresją Phila, córka obarczana przez rodziców dodatkowymi obowiązkami. Do tego dochodzi opieka nad wiekowym psem i praca, w której po zmianach właściciela jest poddawana mobbingowi. Nisha z kolei to bogata Amerykanka, której życie toczy się wokół męża kosztem przyjaciół i syna, oddanego do szkoły z internatem. Gdy jej mąż wymienia ją na nowszy model, traci dostęp do pieniędzy, domu, ubrań. Z dnia na dzień musi podjąć pracę, a jedynym sposobem uzyskania ugody jest odnalezienie zagubionych butów.

Jak skończy się ta historia? Zakończenia nie zdradzę, bo jest nieoczywiste 🙂

Nie jest to banalna powieść obyczajowa, autorka z poczuciem humoru, empatią, w swoim stylu porusza problem uzależnienia finansowego, przemocy słownej w rodzinie, depresji u mężczyzn, wstydu przed psychoterapią, braku akceptacji homoseksualizmu przez rodziców.

Mam nadzieję, że też Wam się spodoba 😍

Dwie kobiety. Całkiem od siebie różne. Pewnego dni ich losy zostają złączone i całkowicie zmienią ich dotychczasowe życie.

Sam jest w jednym z najtrudniejszych dla siebie momentów w życiu. Próbuje utrzymać pracę, w której szef ciągle ma do niej jakieś pretensje. W domu próbuje walczyć z całych sił, aby pomóc mężowi w walce z depresją, a z czasem walczy też o utrzymanie swojego małżeństwa.

Nisha z kolei jest kobietą z klasą, jest żoną bogatego męża, który nagle ją porzuca. A Nisha odcięta od wszelkich środków do życia wpada w kłopoty.

Pewnego dnia kobiety idą na siłownie, a tam dochodzi do pomyłki i zamieniają się torbami. Okazuje się, że w torbie Nishy były szałowe, obłędnie seksowne, czerwone szpilki Christiana Louboutina. I teraz pytanie zasadnicze: jak takie buty są w stanie wpłynąć na życie dwóch kobiet?

Bardzo intrygujący pomysł na książkę. Ja do samego końca czytałam z wielkim zaciekawieniem i naprawdę czasem żałowałam, że nie mam więcej czasu na czytanie.

Książka napisana jest w typowym dla Jojo Moyes stylu, więc dla mnie to były wyjątkowo komfortowe chwile i po prostu uczta czytelnicza, którą chciałoby się przedłużać i przedłużać, aby móc się nią jak najdłużej delektować.

To powieść o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje.

O przyjaźni, która pojawia się niespotykanie w chwili, w której byśmy się totalnie jej nie spodziewali. Pokazuje nam jak bardzo ważni w naszym życiu są przyjaciele! I to, że czasem warto poprosić ich o pomoc...

Ale to także książka o tym, że wiele trudności można pokonać, daje nadzieję i siłę, aby walczyć. Walczyć przede wszystkim o siebie!

Sam przeżywa najtrudniejszy moment w swoim życiu. Resztką sił walczy o utrzymanie pracy, w której to uwziął się na nią szef, oraz o ocalenie małżeństwa.
Gdy po wizycie w siłowni omyłkowo zabiera nie swoją torbę, jest za późno, aby tam wrócić i naprawić błąd, ponieważ spieszy się na ważne spotkanie.
Z konieczności zakłada buty, które znajdują się w zabranej torbie.
Są to czerwone szpilki od Christiana Louboutina. Nieziemsko piękne i niewiarygodnie drogie. Lecz właśnie w nich Sam czuje się lepszą wersją siebie i postanawia zmienić coś w swoim życiu.

W tym samym czasie właścicielka szałowych butów, Nisha, bogata i beztroska, wpada w kłopoty.
Porzucona przez męża, wymieniona na tzw. nowszy model, z dnia na dzień zostaje pozbawiona pieniędzy i dachu nad głową.

👠 Uwielbiam JoJo Moyes. Ma niezwykle lekkie pióro, które cechuje się poczuciem humoru i błyskotliwą narracją.

Dwie kobiety. Dwa życia. I jeden dzień, który zmienił wszystko.

Historia kobiet, które z różnych przyczyn znalazły się na zakręcie życiowym. Jedna bogata, która czerpała z życia pełnymi garściami, druga wręcz przeciwnie, mniej majętna, walcząca o przetrwanie swoje i swojej rodziny.
Pomyłka Sam i splot różnych zdarzeń powoduje, iż obie kobiety mają wspólny cel.

Lekka i przyjemna historia o sile kobiet w obliczu trudności.
O wielkiej sile przyjaźni, która pomaga pokonać życiowe perturbacje.
Oraz o miłości, która pojawia się zupełnie nieoczekiwanie.

Polecam, lekka lektura, pozwalająca oderwać się od codzienności ☺️

Z konieczności zakłada buty, które znajdują się w zabranej torbie.
Są to...

Bardzo przyjemna lektura. Dwie kobiety, które muszą odnaleźć się w nowych, trudnych okolicznościach na skutek niewinnej pomyłki. Książka o sile przyjaźni, o tym, że po burzy przychodzi słońce i że kasa to nie wszystko. Bardzo przyjemna. Polecam!

Taaaaka zadyma buty?!? Świetna!

Taaaaka zadyma buty?!? Świetna!

Przyznam bardzo przyjemnie się czytało. Historia ciekawa może jeden wątek mało prawdopodobny, ale zostawiam to do ocenienia innym czytelnikom. Przede wszystkim jest to książka o trudach dnia codziennego i siły jaka tkwi w znajomych i przyjacielach . Polecam mimo iż została sklasyfikowano jako książka dla kobiet bardzo przyjemnie się czytało i już wypożyczam kolejne książki tej autorki , która poznałem za sprawą ekranizacji jej innej książki.
Polecam

Dwie kobiety. Dwa światy. Dwie pary butów. I siłownia, która tak wiele zmieniła... Nisha i Sam. Jedna obłędnie bogata, druga niekoniecznie. Choć z pozoru wszystko je różni, okazuje się, że w tym samym momencie życia znalazły się „pod ścianą” i muszą na nowo poukładać swój świat. 🌷

Ta historia, to historia z tych, w których kobieta „musi” się dostosować do tego, czego się od niej oczekuję, co oznacza, że w życiu nie ma lekko, podczas gdy mężczyzna nie musi się wysilać, a wszystko przychodzi mu z łatwością. Pomimo tego, że napisana jest z taką przystępnością, nie brakuje w niej trudnych przeżyć: depresji, zdrady, manipulacji, poczucia winy czy mobbingu.
Kolejna książka Jojo Moyes, na której nie zawiodłam się. Przeczytałam ją błyskawicznie. Idealna lektura dla kobiet, z pozytywnym przesłaniem i nutką humoru. Niewątpliwa wyobraźnia pisarska pozwoliła autorce na stworzenie błyskotliwej opowieści o bezinteresownej przyjaźni, kobiecej sile i determinacji. Ps. Jedyne, co mi tu zgrzyta to polskie tłumaczenie tego tytułu🫣 Co do reszty, polecam!🌷

Oczywiście, żadna to wielka literatura. Ale bardzo zręczna opowieść i przyjemna, podnosząca na duchu lektura. Warto, zwlaszcza jak ktoś ma kiepski humor.

Taka trochę "Nieoczekiwana zmiana miejsc" w damskiej odsłonie. Przez pomyłkę zabrana torba z siłowni i luksusowe buty w niej zawarte zmieniają życie dwóch kobiet. Sam z klasy mocno średniej buduje nową siebie, pewną i zdecydowaną. Nisha nieprzyzwoicie bogata i kapryśna odkrywa, że jest coś ważniejszego od pieniędzy i luksusów: przyjaźń, zrozumienie, wsparcie, bliskość. Trochę banalne, ale czyta się lekko, a happy end jak zwykle dobrze nam robi.

Super! Zero nudy! Bardzo optymistyczna.Z pewnością przeczytam inne książki Moyes! Wnioski wyciągnięte z tej histori:
1. Siła jest kobieta
2. Dobre "pantofelki" potrafią odmienić życie;)
3. Pieniądze to nie wszystko
4. Warto mieć przyjaciół
5. Nie bać się prosić o pomoc!

1. Siła jest kobieta
2. Dobre "pantofelki" potrafią odmienić życie;)
3. Pieniądze to nie wszystko
4. Warto mieć przyjaciół
5. Nie bać się prosić o pomoc!

• Recenzenckie
  • Do kupienia