Zmiana radykalna. Książeczka do autorefleksji zorientowanej na nieśmiertelność

Jest to książka traktująca o duchowości i samoświadomości. Temat znany i poruszany przez różnych autorów, łączący m.in. wątki buddyzmu, filozofii stoickiej i bardziej współczesnych przemyśleń dotyczących psychoterapii. Treści tego rodzaju dostępne są dla zainteresowanych tematem w różnego rodzaju publikacjach. Natomiast forma przekazu jaką posługuje się autor tej książki jest dosyć oryginalna. Być może nie trafi do wszystkich, być może poczucie humoru autora nie przypadnie do gustu każdemu. Ale wartość "merytoryczna" w odniesieniu do rozwijania poziomu świadomości duchowej i rozumienia niedualnego charakteru rzeczywistości jest bardzo wysoka (cudzysłów oczywiście nieprzypadkowy, ponieważ określenie to trudno odnieść bezpośrednio do obszaru duchowości).
Gorąco polecam tę książkę (jak i inne książki p. Wrony),ale raczej jako uzupełnienie, douświadomienie się, po zapoznaniu się wcześniej z treściami tego rodzaju przekazanymi w bardziej przystępny sposób. W sposób odwołujący się bardziej do postrzegania racjonalnego niż już tylko intuicyjnego czy duchowego. Prace tego autora to już trochę wyższy stopień wtajemniczenia. Wymagają one odpowiedniego poziomu świadomości i inteligencji duchowej.

Na półkach: , , , , , ,

Książeczka niepozorna, krótka, lekka. A jednak przynosi wiele dobrego. Składania, żeby od razu zastanowić się nad pewnymi aspektami własnego życia i emocji. Nie wprowadza w poczucie winy, nie daje wrażenia, że coś jest z czytelnikiem nie tak. Wręcz przeciwnie. Daje spokój, uspokaja galopujące myśli, niespokojny umysł. Daje poczucie, że wszystko jest w porządku, jest tak, jak powinno być.
Właściwie polecam każdemu, ale w szczególności osobom, które czują, że mają teraz trudniejszy okres w życiu.

Poprzednią książkę tego autora ("Jest dobrze") oceniłem na bardzo wysoko. Liczyłem na kolejne ciekawe przemyślenia otwartego umysłu. Niestety, zawiodłem się m.in. przez następujące fragmenty:
"Masz taką rzeczywistość na jaką sobie zasłużyłeś."
"...bo jesteś nieśmiertelny i tak jak teraz, będzie już zawsze. Przed twoją śmiercią, w trakcie i po niej. Tak będzie bo nie może być inaczej. Dlaczego miałoby być?"
"Tylko ty ponosisz konsekwencje swoich wyborów."

"Masz taką rzeczywistość na jaką sobie zasłużyłeś."

• Psychologia
  • Empik audio rozwój