Przeklęty posag

Aż zacierałam ręce, czytając o nocnych schadzkach w bibliotece. Motyw Niebieskiego Diamentu i klątwy bardzo sprawnie wpleciony w akcję. Świetna historia!!!

[Reklama] Szara Godzina

I ponownie wkraczamy do świata bohaterów. Śledzimy ich poczynania w poszukiwaniu pracy. Prawdy o posągu i klejnotach.
Tym razem głównym bohaterem jest Anthony a towarzyszy mu odważna i nietuzinkowa panna Henrietta. A jak wiadomo wspólny cel zbliża, tak też działo się i tym razem.
Akcja rozgrywa się zarówno w kraju, jak i w Anglii. A takie połączenie idealnie moim zdaniem dopełniło pomysł na tę powieść. Z wielką uwagą i zaintrygowaniem towarzyszyłam bohaterom w ich jakże fascynującej przeprawie.
Śledztwo, klątwa, wizje. To tylko szczypta tego, co czeka na czytelnika. A że czas wydarzeń, okolice Wielkanocy, jest dodatkowym argumentem by sięgnąć właśnie teraz po tę pozycję jeśli dotąd nie mieliście okazji jej przeczytać.
Ale przechodząc do samej książki. Ogromnie podobała mi się zdecydowanie przemyślana i dopieszczona fabuła. Tu nic nie znalazło się z czystego przypadku. Wszystko ma swoje miejsce.
Emocji nie brakowało. Adrenalina towarzyszyła mi niczym życiodajna krew krążąca w żyłach. Było humorystycznie, zabawnie, romantycznie, ale nie zabrakło także poważniejszych chwil budzących grozę i niepokój.
A misternie utkana historia miłosna okazała się być doskonała. Uwielbiam takich bohaterów, których na pierwszy rzut oka nic nie łączy, gdy tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Cudnie było patrzeć na ich przekomarzanie, czy walczenie z pokusą. To, jak starali się powstrzymać pasję i pożądanie, gdy przyciągała ich do siebie niewidzialna siła.
Kolejna świetna powieść. Powieść, którą można czytać samodzielnie ale osobiście zachęcam do zachowania chronologii z uwagi na przeplatających się bohaterów z pierwszego tomu. Emocjonalna, przewrotna i zaskakująca. Bardzo dobrze i szybko mi się ją czytało.

Polecam

[Reklama] Szara Godzina

Akcja rozgrywa się zarówno w kraju, jak i w Anglii. A takie...

Zgrabnie napisany romans z przygodami. Zabawne dialogi i ciekawe zagadki. A noc poślubna... nie mogłam się nadziwić, że do tego doszło, ale na szczęście.... Przeczytajcie, bo naprawdę czyta się z wypiekami na twarzy.

Bardzo dobrze mi się słuchało tej książki. Lekki kryminał z historią w tle. Było ciekawie, z pomysłem i czasami śmiesznie. Polecam gorąco całą serię.

Lekka i przyjemna w klimacie dawnych czasów. O dziwo ma nawet jakąś fabułę 😁 Taka na jedno popołudnie dla wszystkich fanów tak specyficznej literatury.

Świetna seria, zabawna, pouczająca, wzruszająca.

Świetna seria, zabawna, pouczająca, wzruszająca.

Druga z trzech części serii Dworek nad Biebrzą "Przeklęty posag", którą UWAGA można czytać niezależnie! Co nie zmienia faktu, że warto przeczytać część 1.
💎Henrietta w przebraniu staruszki wyrusza statkiem w podróż swojego życia. Goniąc za rozwiązaniem tajemnicy skradzionego posagu oraz wyjaśnieniu klątwy Wielkiego Niebieskiego Diamentu rozrywa pęta konwenansów i ograniczeń nałożonych na nią przez ojca. Hrabia Anthony rozpoznaje kobietę i zaintrygowany jej ucieczką próbuje dowiedzieć się jakie były powody. Czy skrzyżowanie dróg tych dwoje pozwoli im odkupić winy przodków? A może zaczną iść tą samą drogą, w tym samym kierunku?
💎Powieść ta ma w sobie całą gamę uczuć i wyjątkowych wydarzeń okraszonych podróżami przez Królestwo Polskie po Londyn. Ujmuje bogactwem dusznych salonów, artefaktów, grobowców, prostolinijnych zalotników, zakazanych romansów, przebieranek, spotkań w oranżerii, skradzionych pocałunków, a to tylko połowa czytelniczej uczty. Zaś tajemniczy komplet biżuterii jest tylko trybikiem w skomplikowanej zagadce. Kryminalny wątek spięty niewinnymi tropami nadaje kierunek i świetnie zazębia się na koniec. Szczególny obraz kobiety, która desperacko walczy o uniknięcie skandalu w rodzinie. Bitwę toczy sama z sobą, próbując zdusić uczucie w zarodku, będąc rozdartą pomiędzy pożądaniem a  poszukiwaniem skarbu. Nie sposób oderwać oczu od pięknego stylu i wciągającej przygody w XIX wiecznej scenografii. Podstawę  obyczajowo - historycznej  opowieści stanowi niesamowita, romantyczna miłość oraz skąpstwo.
💎Polecam powieść, w której bohaterowie zaskakują, otoczenie idealnie oddaje klimat tamtych czasów, leciutka nuta humoru poprawia nastrój, a napięcie gwałtownie rośnie.

Super!!! Uwielbiam romanse historyczne. Ten był zabawny, z zagadkami (nawet z szyframi),z realiami tamtych czasów (noc poślubna i wprowadzanie dziewczyny w jej arkana),z namiętnością (sceny w bibliotece),barwnymi bohaterami, intrygami, złoczyńcami, niebezpieczeństwem i wszystkim, co potrzeba. To jest kwintesencja gatunku. Dodatkowo zgrabnie napisane i bez dłużyzn.

Henrietta w towarzystwie Anthony'ego podejmuje poszukiwania skarbu. Docierają do niejasnych zapisków, które należy rozszyfrować. W międzyczasie bawią się w przebieranki, by zgodnie z konwenansami pokazać się w towarzystwie. Wszak samotna dama nie może podróżować z mężczyzną bez przyzwoitki. Najpierw Henrietta udaje staruszkę, później ta wątpliwa przyjemność jest dana hrabiemu. Z początku za sobą nie przepadają, lecz szybko pojawia się obopólne przyciąganie.

Czy wierzycie w klątwy?
Henriettę dręczą sny związane z kompletem biżuterii. Cześć posagu, który miał być przekazany pewnej pannie, została rozkradziona przez ludzi, mających trzymać nad nim pieczę.

Dziewczyna we śnie widzi biednych ludzi, zakrwawionych, smutnych. Nie wie co się z nią dzieje. Czyżby popadała w szaleństwo? Anthony sądzi, że to kwestia psychologiczna. Jak jest naprawdę? Zakończenie przyniesie odpowiedź.

Książkę można określić jako miks gatunkowy romansu historycznego z powieścią przygodową oraz obyczajową. W drodze do skarbu parę spotykają perypetie jak z Indiany Jonesa. Stary numer z przejęciem żmudnej pracy tych dobrych przez typa, który wchodzi na gotowe. Oczywiście oni muszą okazać się sprytniejsi, żeby wyjść z tarapatów.

Autorka podała wiele informacji dotyczących zwyczajów ludowych z XIX-wiecznej Polski, między innymi związanych z okresem Wielkanocy. Wiele spośród tych określeń słyszałam po raz pierwszy. Być może są znane na wsiach, z przekazów starszych osób. Dzięki umieszczeniu ich w książce ta wiedza nie zaginie.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 9/10
Lektor 9/10 (Ilona Chojnowska)
Nie da się ukryś że po przeczytaniu 1 tomu odrazu sięgnąłem po drugi.
Nie zawiodłem się
Spotkanie Polski i Anglii. Te kąśliwe teksty. Miłość i tajemnice.
Naprawdę polecam
Duże podziękowania dla Pani lektor. Tak należy czytać książki

Wysłuchane jako audiobook
Książka 9/10
Lektor 9/10 (Ilona Chojnowska)
Nie da się ukryś że po przeczytaniu 1 tomu odrazu sięgnąłem po drugi.
Nie zawiodłem się
Spotkanie Polski i Anglii. Te kąśliwe teksty. Miłość i tajemnice.
Naprawdę polecam
Duże podziękowania dla Pani lektor. Tak należy czytać książki

• Historyczne
  • Wyzwanie 2023
  • Współpraca recenzencka

Dodaj cytat z książki Przeklęty posag