Kim będę, kiedy dorosnę?

Okładka książki Kim będę, kiedy dorosnę? Marek Marcinowski
Okładka książki Kim będę, kiedy dorosnę?
Marek Marcinowski Wydawnictwo: Anatta literatura dziecięca
12 str. 12 min.
literatura dziecięca
Anatta
2023-05-18
2023-05-18
12 min.
zawody lekarka strażak policjantka hydraulik archeolog

Rymowane czterowersowce na temat 10 zawodów. Jest logicznie i sympatycznie.

Rymowane czterowersowce na temat 10 zawodów. Jest logicznie i sympatycznie.

Co jakiś czas pojawiają się u mnie recenzje książek dla dzieci. Dziś o jednej z nich chce napisać. Z twórczością @pisarzmarek spotykam się już kolejny raz. Tym razem autor proponuje fajną lekturę dotyczącą wykonywanych zawodów. Każde dziecko marzy, by kimś zostać jak dorośnie. Ta książka przybliży dzieciom kilka zawodów. Jest o tyle napisana fajnie, że każdy zawód jest opisany w formie rymowanego wierszyka. Jedna strona równa się jeden zawód. Poza tym do każdego wiersza, narysowana jest ilustracja, która pokazuje, jak dany zawód wygląda. Książeczka jest cienka, ale na prawde bardzo urokliwa. Jej strony są sztywne, więc będzie idealna i dla starszych i dla młodszych dzieci.

Książeczka przeznaczona już dla najmłodszych dostarcza pierwszych informacji o różnych zawodach. Chyba każdy z nas tak miał, że jako dziecko wiedział kim zostanie, mimo, że zmieniało się to po drodze kilka razy. Pozycja jak i inne od autora zawiera piękne ilustracje, które na pewno zwróci uwagę maluchów. Polecam. ❤

Ta niewielka objętościowo pozycja, to kolejna bajka dla najmłodszych czytelników, jakiej miałam przyjemność patronować, dzięki uprzejmości Autora. A zatem : o czym ona jest? Czego się z niej dowiemy? Zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią.

Kto z nas nie miał marzeń, jak był mały? A Wy kim chcieliście zostać, jak dorośniecie? Ja marzyłam zawsze o byciu piosenkarką, aktorką, fryzjerką i sprzedawczynią 🤭🤭🙈 no starsznie mi się podobały te zawody i zabawy z tym związane 😁 włosy od najmłodszych lat, obcinalam sobie sama 🤣 choć jak zdajecie sobie pewnie sprawę, z różnym skutkiem 🤣🙈 Mama nie była dumna, gdy widziała, że znowu musi poprawić, żeby jakoś wyglądało 😅🤭 dużo osób mi mówiło, że powinnam być modelką, bo jestem wysoka, ale mnie nigdy nie kręciła ta "fucha" 🤣🙈 pewnie dlatego, że od zawsze lubię dużo i dobrze zjeść, a wszelkie diety, to absolutnie nie dla mnie 😁🙈

Pisarz w bardzo ciekawy sposób, wyjaśnia najmłodszym czytelnikom, z jakimi zawodami mogą się spotkać. Poznamy tutaj między innymi strażaka, archeologa, fizjoterapeutę czy hydraulika. Każda z wykonywanych prac, jest opisana w formie rymowanki. Do tego, całą książeczkę zdobią piękne, kolorowe ilustracje. Na uznanie zasługuje również fakt, że na ostatniej stronie znajdziemy także zadania do wspólnej zabawy. Możemy spędzić czas bawiąc się z naszymi pociechami, a przy tym mieć wiele radości 😍😀

Bardzo lubię książeczki Pana Marka. Zawsze są starannie wydane, dopracowane w każdym szczególe i potrafią mnie zaskoczyć. Jak dla mnie, tego typu literatura dla maluchów jest to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie dość, że nasze pociechy świetnie się bawią podczas lektury, rozwijają wyobraźnię, mogą zobaczyć jaki strój nosi osoba wykonująca dany zawód to jeszcze przy tym się uczą. Myślę, że dla małych czytelników, ta lektura będzie idealna a Wasze pociechy będą zachwycone. Pewnie nawet nauczą się wierszyków na pamięć 🤭🤭 Każda książeczka Autora wskazuje także, jak ważna jest edukacja dzieci już od najmłodszych lat. W ciekawy sposób przedstawia różne zagadnienia, dzięki czemu nasze pociechy mogą lepiej zrozumieć świat i to, co je wokół otacza. Ja, tak samo jak moja córka jesteśmy absolutnie zachwycone lekturą. Jeśli szukacie ciekawych, fajnie wydanych ( książeczka jest kartonowa),kolorowych i interesujących publikacji dla Waszych maluchów, ta pozycja będzie idealna. Ze swojej strony, mogę jedynie podziękować Autorowi za zaufanie, możliwość objęcia książki patronatem medialnym, za dedykację oraz za kolejną, wspaniałą opowieść !!! Polecam z całego 💚💚💚 i przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 😃

Jaki zawód wybrać? Kim zostać? Który zawód do nas pasuje? Te pytania wydają się proste, niestety nic bardziej mylnego.

Wybór przyszłego zawodu trzeba dobrze zaplanować. Dobra pensja, projekty i realizowanie pasji marzy się każdemu. Jednak jest wiele osób, które męczą się w swoim zawodzie, ponieważ zupełnie do nich nie pasują. Jeśli wybierzesz zawód całkowicie niezgodny z Twoimi predyspozycjami, po prostu będziesz się męczył. Nawet zarabiając niezłe pieniądze,znacznie ciężej będzie Ci osiągnąć status doskonałego fachowca.

Marek Marcinowski kolejny raz uczy nasze dzieci. Zabawne rymowanki i kolorowe ilustracje w przyjemny sposób pobudzają wyobraźnię naszych dzieci, wprowadzając ich w świat dorosłych zawodów. Często słyszymy od naszych pociech w przyszłości będę strażakiem, policjantem, lekarzem. Decyzja o wyborze zawodu zmienia się co chwilę. Dzieci często mówią o zawodach, które budzą w nich podziw lub są częścią ich zainteresowań. Dzięki książeczce jesteśmy w stanie pokazać im czym zajmuje się dana osoba. Może właśnie po lekturze, będą chciały zgłębić temat szukając informacji o tym co ich interesuje. Podjęcie decyzji będzie łatwiejsze, pozwoli na przygotowanie planu aby osiągnąć swój wymarzony cel.

"Kim będę kiedy dorosnę" to książka pokazująca i wspierająca dzieci w dokonywaniu wyborów. Książeczka zmusza do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tematu w nim zawartego. Ja jestem oczarowana sposobem przekazania i wydaniem. Autor kolejny raz zachęca dzieci do poznawania otaczającego je świata. Przygotujcie się na pomysły zabaw, których oczywiście w każdej książce autora nie może zabraknąć. Zachęcam Was do lektury i zakupu książki. Będziecie mieli okazję poznać wiele ciekawostek.

Jaki był wasz wymarzony zawód w dzieciństwie? Kim chcieliście być, będąc dzieckiem? Lekarz, piosenkarka czy nauczyciel? Ja kiedyś bawiłam się w szkołę,ale z misiami szło jakoś łatwiej niż z córką 🤣

Teraz, będąc mamą, moją głowę zajmuje przyszłość córki. I choć wiem, że do wyboru ścieżki życiowej jeszcze daleka droga, to uważam, że to ważne,by młodsza recenzentka orientowała się chociaż jakie zawody,jakie profesje nas otaczają. Dlatego też zostałam dumną patronką najnowszej książki Marcina Marcinowskiego, która ma dziś PREMIERĘ ❤️

Ta cudowna, wierszowana książeczka w lekkiej i przyjemnej formie pokazuje maluchom jak wyglądają dorosłe zawody. Znajdziemy tu opis zarówno lekarza, jak i hydraulika, ale również archeologa. Język jest dostosowany do poziomu przedszkolaka, co może potwierdzić zarówno młodsza recenzentka,jak i jej młodszy kolega. Ja,jako mama jestem zauroczona tą pozycją,tym jak autor w sposób łatwy i zrozumiały opisuje dzieciom trudny świat dorosłych. Ilość wiedzy jest odpowiednia do wieku,ani za dużo,ani za mało,w sam raz,by przyciągnąć uwagę. Używając przykłady z życia codziennego, Marek sprawia, że zawody stają się dzieciom bliższe, bardziej zrozumiałe. Totalnie jestem na TAK,a Wam polecam tę książkę przy wyborze prezentu na Dzień Dziecka!

Książeczka przedstawia dzieciom kilka ciekawych zawodów w zabawny, rymowany sposób. Mile spędzony czas i okazja do pierwszych pomysłów odnośnie przyszłości.

Ogromnie lubię pozycje Marka Marcinowskiego, gdyż każda z nich pozwala uczyć się malcom czegoś nowego, a przy okazji spędzić miło przy tym czas. Tym razem dzieciaki mają okazję poznać różne zawody i tego czego one dotyczą.

Przypomnijcie sobie swoje czasy młodości, kiedy każdy z nas zastanawiał się kim będzie, gdy dorośnie. Ciekawe ile z tych deklaracji się spełniło? Ja chciałam zostać weterynarzem, jednak nim nie zostałam. Niemniej zwierzęta są mi bardzo bliskie. Niemniej od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę pójść do Technikum Hodowli Koni i tak właśnie zrobiłam.

Małe dzieci nie do końca zdają sobie jeszcze sprawę z tego, co to oznacza być np. hydraulikiem, archeologiem czy też leśniczym. Ale dzięki pozycji Autora i jego krótkim rymowankom się o tym dowiedzą. Marek Marcinowski bowiem w całkiem krótkim, a przede wszystkim jasnym przekazie informuje malców czym zajmuje się osoba wykonywująca dany zawód. Dodatkowo piękne ilustracje wykonane przez Lidię Rózio pozwalają im to sobie urzeczywistnić. Logiczne jest to, że małe dzieci często nie rozumieją co tak naprawdę robią dorośli i dlaczego właśnie to.

„Kran przecieka, rura zatkana?
Trzeba wezwać tego Pana!
To hydraulik. On pomoże Ci w potrzebie:
Uszczelkę wymieni i w rurze pogrzebie.”

Każdy zawód wymaga własnej profesji oraz poświęcenia. Ważne jest, abyśmy w życiu robili to, z czego naprawdę czerpiemy satysfakcję. Dobrze jest zatem już od młodych lat uświadamiać swoje pociechy na czym polega wykonywanie poszczególnych zawodów, gdyż w ten sposób dziecko będzie mogło powolutku zastanowić się nad tym, czym samo chciałoby się w przyszłości zajmować.

Bajka na końcu posiada pomysły na wspólny czas, które można wykorzystać, aby jeszcze bardziej uświadomić swoje dzieci o możliwości wykonywania różnych zawodów.

"Kim będę, kiedy dorosnę?" To kolejna świetna bajka, dzięki której nasze Malce uświadomią sobie jak ważną rolę odgrywa wielu ludzi wykonujących różne prace. Gorąco polecam.

"Kim będę, kiedy dorosnę?" Marek Marcinowski/ Recenzja patronacka/ Przedpremierowa

Kochani, jestem bardzo ciekawa, jakie plany zawodowe na przyszłość snuliście, będąc dziećmi? Ja przyznaję, że nie pamiętam, kim chciałam zostać. Może dlatego, że sam sposób zaznajamiania mnie małej dziewczynki z rodzajami istniejących zawodów nie był jakiś spektakularny, Wiedzę na ten temat zdobywałam z opowieści rodziców i babci. Dla dziecka były to jednak tylko słowa, które, jak się pewnie domyślacie, nie kształtowały zbyt wyraźnie mojego o nich wyobrażenia.

Od tego czasu ku mojej radości wiele się zmieniło i teraz rodzice mają ułatwione zadanie. A to wszystko dzięki książeczkom dla najmłodszych, które pomogą dzieciom w ciekawy sposób poznać rodzaje istniejących zawodów i dowiedzieć się na z jakimi zadaniami są one związane. Teraz chciałabym zwrócić waszą uwagę na jedną z nich, a będzie to najnowsza książeczka Marka Marcinowskiego dla najmłodszych "Kim będę, kiedy dorosnę?", która swoją premierę będzie miała już 15.05.2023 roku. Dla mnie będzie to premiera wyjątkowa nie tylko ze względu na samą wartościowość tej książeczki, o czym przekonacie się już za chwilę, ale również dlatego, że jest to wspaniały patronat medialny bloga Kocie czytanie.

Bez dalszego przedłużania zajrzyjmy więc do środka. A w środku czekają na nas bardzo ciekawe rymowanki, dzięki którym dowiemy się między innymi: Czym zajmuje się leśniczy? Kiedy należy udać się do fizjoterapeutki? W jaki sposób pomoże hydraulik? Czego szuka archeolog? Dzięki temu, że każda z rymowanek jest krótka i zabawna, dziecko łatwo ją zapamiętuje i, co może potwierdzić mój siostrzeniec, niepostrzeżenie dla samego siebie potrafi wyrecytować na pamięć.

Uchylę wam rąbka tajemnicy.

Fizjoterapeutka zna każdy mięsień i każdą kość,
Wszelkim więc ich bólom szybko powie: „Dość!”.
Gdy po urazie do sprawności chcesz wrócić,
Jej zabiegi pomogą problemy twe ukrócić.

Autor przyzwyczaił nas również do tego, że każda jego książeczka dla małego czytelnika jest pięknie wydana i wspaniale ilustrowana. Tak też jest i tym razem, zobaczcie sami.

Jednak to nie wszystko, co znajdziecie w tej książeczce. Marek Marcinowski doskonale wie, że po ciekawej lekturze, czas na równie ciekawą zabawę i spędzenie fajnego czasu z najbliższymi. Dlatego też na końcu książeczki znajdziemy kilka świetnych pomysłów, co możecie razem zrobić. Oczywiście, każda propozycja odnosi się do treści "Kim będę, kiedy dorosnę"?

Ja z całego serca polecam i rekomenduję tę książeczkę. Łączy ona w sobie elementy nauki z zabawą. Sprawia wiele przyjemności, pobudza wyobraźnię dziecka. A czas z nią spędzony to sama przyjemność zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy przez chwilę również mogą jeszcze raz poczuć się dzieckiem.

Książeczka dedykowana jest dzieciom w wieku 2- 6 lat.

Już niedługo Dzień Dziecka, więc jeśli szukacie wartościowego i prezentu, to ta książka będzie idealnym wyborem.

• Patronat medialny
  • PRZECZYTANE 2023
  • Od Autorów,Wydawnictw, Recenzenckie (przeczytane)
  • Dla dzieci
  • Czeka w bibliotece dziecięcej
  • Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Kim będę, kiedy dorosnę?