Kingdom of Villains

2023-06-28
2023-06-28
2022-06-22
Sylwia Chojnacka
fae elf smoki magia romans

Jest bardzo średnio. Świat fantasy jest prosty, ale to nie zawsze jest minusem. Tutaj to po prostu było trochę źle przedstawione mam wrażenie. Na początku w miarę czekałam w napięciu na ich ponowne spotkanie, a później znużyła mnie ta historia. Mam wrażenie, że ich problemy pod koniec były totalnie z czapy. Oczywiście myślę o "dowiedzeniu się prawdy" przez Fie.

Widziałam wiele negatywnych opinii dotyczących tej książce, jednak nie spodziewałam się, że będzie aż tak źle. Mogłabym podsumować to pytaniem "gdzie jest fabuła?". Ta książka jest oparta głównie na scenach lędźwiowych bardzo niskiej jakości.
Czytałam już książki tej autorki, jednak tam spicy sceny nie były głównym punktem.
Jestem potężnie rozczarowana. Gdyby nie audio, nie wymęczyłabym tego.

Jestem potężnie rozczarowana. Gdyby nie audio,...

To opowieść o Fi, młodej kobiecie, która musi stawić czoło niemożliwym wyzwaniom na dworze wuja po śmierci rodziców. Znana jako "dzika księżniczka", Fi nie pasuje do konwencjonalnego życia na dworze i szuka swojego miejsca w tym nowym świecie. Jednak los rzuci jej nieoczekiwanego sojusznika w postaci więźnia, z którym nawiązuje niezwykłą więź. To splot niefortunnych wydarzeń, który stawia ją w obliczu potwora, którego nie potrafiła sobie wyobrazić.

Autorka rozmieszała elementy przygody, romansu i napięcia, tworząc historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Opisuje losy Fi w sposób, który pozwala czytelnikowi utożsamić się z jej emocjonalnymi przeżyciami. Ella Fields ukazuje wstrząsającą prawdę o przyjaźni, zdradzie i konsekwencjach podjętych decyzji.

Dno, dno i jeszcze raz dno. Podsumuję cytatem z recenzji : "W tym momencie oni robią to tak często, że nie opłaca się go nawet wyjmować, a zamiast mycia książę jedynie go wietrzy w przeciągu między pchnięciami."

Nauczyłam się skipować książki niczym filmy na netflixie.

O ile początek czytało się naprawdę przyjemnie to końcówka to skip opisów i ogarnianie tylko dialogów, bo ile można...

W końcu główny bohater, który nie jest wcale tak władczy i wredny, aczkolwiek strasznie się to rozlazło na sam koniec. Przeczytać, nie zagłębiać się i zapomnieć.

Nauczyłam się skipować książki niczym filmy na netflixie.

DNF (w połowie książki)

Dawno tak się nie wynudziłam.

DNF (w połowie książki)

Dawno tak się nie wynudziłam.

W sumie to całkiem niedawno czytałam tę książkę. Minęły może dwa miesiące, a ja już nie pamiętam fabuły i nie potrafię określić czy mi się podobała czy nie. Myślę, że to mówi samo za siebie... Przyjemna do czytania, łatwa do zapomnienia.

Zaczęło się super, a później jakoś zdechło.

Zaczęło się super, a później jakoś zdechło.

myślę, że gdyby nie audiobook w aplikacji, byłoby mi trudno doczytać tę pozycję do końca.

Na początku podeszłam dość entuzjastycznie - mamy jakiś ciekawy wstęp, mamy jakaś historię. Dialogi są dobre, uśmiecham się momentami. Na minus - wszystko rozgrywa się przez kilka dni. W kilka dni z nienawiści przechodzi do pożądania i zaufania oddania. Średnio. Nagle okazują się, że są sobie przeznaczeni i wiedzą o tym, jakieś fakty pojawiają się nagle kiedy tego autorka potrzebuje. W kilka dni od nienawiści pojawia się pełne zaufanie i zakochanie, po kilku dniach również zawiązują się głębokie przyjaźnie. Głowna bohaterka jest przedstawiona niekonsekwentnie - raz zachowuje się jak niewinne i głupiutkie piskle, czasem się obraża bez sensu, by za chwilę pokazywać jaka jest harda - no nie jest.

po 3/4 książki - kilka zdarzeń, dość przewidywalnych. W książce mało co się dzieje, w=głownie są opisy zbliżeń, które skipowałam, bo mnie nudziły. Niczym mnie historia i zwroty akcji nie zaskoczyły, przewidywalny schemat rozowju związku, miłości i namiętności osadzony w realiach fantasy. Nic z fantasy tam nie ma., poza dekoracją i scenografią.

na minus: książka głownie opiera się na scenach intymnych, zbliżeń głównych bohaterów, ich rozmów, gestów, bycia ze sobą, jedzenia razem. Taka pozycja dla nastolatki, która od spojrzenia na chłopaka od razu ma motyle w brzuchu i wystarczy muśnięcie jego ręki by była rozpalona. Mało się dzieje w książce, bo treścią jest że kochankowie oddychają sobą i to im w zupełności wystarcza.

Główne plot twisty na końcu również nie są zaskakujące. Ciekawy pomysł na magiczną księgę, ale niestety bardzo zdawkowo rozwinięty i w moim odczucie niewykorzystany potencjał.

Dużo mi zabrakło w tej książce, chociaż zamysł i początek był zachęcający.

Za mało akcji, za mało bohaterów, proste wątki, sceny jak z dziecięcej układanki.

Nie sięgnę po inne pozycje autorki, bo zdecydowanie nie tego szukam.

Dodaj cytat z książki Kingdom of Villains