Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Walter Isaacson Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Fortuna i fatum biografia, autobiografia, pamiętnik
Einstein. His Life and Universe
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jarosław Skowroński
Fortuna i fatum
Albert Einstein

Nie każdy może napisać biografię osoby, która opuściła ten świat dawno temu. A już na pewno nie z taką pasją i z takimi szczegółami. Dla mnie kolejne arcydzieło Isaacsona. W przystępny sposób wyjaśnia tok myślenia bohatera, jasno opisuje eksperymenty myślowe i teorie matematyczne.

Co tak naprawde wiemy o Albercie Einstainie?

Naturalnie każdy wie że chyba najsłynniejszy z wzorów fizycznych E=mc2 jest dziełem Alberta Einsteina. Każdy wie również, że jest twórcą teorii względności, nawet jeśli nie każdy wie co to tak naprawdę znaczy. Popularna jest też informacja, że wziął ślub z własną kuzynką. Do tego mnóstwo wspomnianych wcześniej anegdot, które w...

Pasjonująca historia największego umysłu naszych czasów.
Polecam każdemu to dzieło!!

Nie jest łatwo mi ogarnąć na czym polega fizyka teoretyczna i podstawowe odkrycie Einsteina czyli teorię względności. Na szczęście nie przeszkadza to w ogarnięciu człowieka, którego wpływ na współczesną naukę jest ogromny. Chwilami trzeba się przedzierać przez teorię, ale na szczęście większą część czau można poświęcić na poznaniu osobowości, historii życia i klimatu...

Jak dla mnie książka napisana przystępnie, pewnie ze względu na kierunek mego wykształcenia. Można poznać bohatera z zupełnie innej, nieznanej i ciekawej strony. Polecam

Dzieki tej ksiazce poznalem drugie oblicze Einsteina, tzn jako humanisty. Do tej pory mialem go za fizyka tylko. Ksiazka jest bardzo dobrze napisana i swietnie sie czyta. Zdecydowanie polecam

Na półkach: , , , , , , ,

Genialna! Isaacson za pomocą doskonałego warsztatu biografa, posługując się pięknym językiem, przedstawił portret geniusza, który z niesłychaną odwagą stawił czoła całej ówczesnej nauce, podważając jej fundamentalne zasady. Człowieka, który za jednym zamachem zburzył dotychczasowe podstawy nauki oraz stworzył na nowo obraz wszechświata i praw nim rządzących, mimo, iż z...

Pierwsza połowa świetna. Druga słabsza. Ogólnie warto!

Trochę ciężko się czyta, normalnie chłonę książki, ta zajęła mi dużo czasu. Ciekawe są szczegóły dotyczące jego prywatnego życia. Naukowe wywody musiałam ominąć, choć interesuję się fizyką kwantową, te były nie do przejścia, nudne.

Doszłam do połowy, i zostawiłam bo nie do końca spodobała mi się ta TWARZ Alberta.

Dyskusje

2 174