Wycieczki Śmieciareczki. Cześć, Śmieciareczko!

Okładka książki Wycieczki Śmieciareczki. Cześć, Śmieciareczko! Marta Anna Jollant, Marcin Przewoźniak
Okładka książki Wycieczki Śmieciareczki. Cześć, Śmieciareczko!
Marta Anna JollantMarcin Przewoźniak Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Wycieczki Śmieciareczki (tom 1) Seria: Wycieczki Śmieciareczki opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wycieczki Śmieciareczki (tom 1)
Wycieczki Śmieciareczki
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2023-02-08
2023-02-08
32 min.

Okładka książki Precelek i letnia burza Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i let... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...
Okładka książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda! Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik. C... Max Lang, Suzanne L...

Dobry wieczór! ❤️

Nadszedł czas, aby poprosić Was o fajne polecenia książek dla dzieci, które w zabawny i lekki sposób uczą. Znacie takie? 🤔
Dziś wyjątkowo przychodzę do Was z polecajką książki dla dzieci. 🤗 Zobaczyłam ją na tegorocznych jesiennych targach książki, a że mój synek uwielbia przeróżne samochody, to nie było mowy, żebym jej nie kupiła. 😁

Przede wszystkim zachwyciła mnie okładka, ale jej wnętrze jest równie piękne. Ilustracje totalnie nas zachwyciły. A sam tekst czyta się z przyjemnością, gdyż napisany jest w formie rymowanki. 😍 Autor w piękny sposób przybliża nam co stanie się z naszą planetą, gdy nie będziemy sprzątać po sobie śmieci.

Seria „Wycieczki śmieciareczki” liczy aż 3 tomy i każdy z nich przybliża zadania oraz obowiązki pojazdów pracujących. Jest to niezwykle mądra i pouczająca książka. Przeczytaliśmy ją wczoraj na dobranoc i synek był zachwycony. 🥰 Z pewnością będziemy polować na kolejne tomy.

Dobry wieczór! ❤️

Przede...

Mój trzylatek uwielbia obie książeczki z tej serii. Torturuje mnie nimi każdego wieczora ;) Przyjemne rymowanki i ładna szta graficzna. Polecam dla maluchów

Lubicie samochody? Osobowe 🚗? Ciężarowe 🚛? Małe 🚗? Duże 🚛? Wyścigowe 🏎? Poznajcie historię Śmieciareczki, bohaterki serii książek autorstwa Marcina Przewoźniaka od Wydawnictwa Wilga.
Kolorową Śmieciareczkę, jej przygody oraz inne zaprzyjaźnione maszyny dbające o porządek w mieście narysowała dla Was Marta Anna Jollant.
Ruszamy na wycieczkę?
🚛 „Trąb! Trąb! Brum! Brum! Czyj klakson zatrąbił basem? To Śmieciareczka wyrusza w trasę! Odwiedzi w mieście wszystkie zakątki, pomoże zrobić wielkie porządki”.
Na czym polega praca osoby, która obsługuje śmieciarkę?
To trud i duży wysiłek. Pełne odpadów i śmieci wory należy ładować w specjalne komory śmieciarki.
🚛 Śmieciarka z naszej książeczki ma specjalne przegrody, każda jest w innym kolorze. Kolor oznacza do jakiego rodzaju śmieci i odpadów przeznaczona jest dana część…
Znacie takie trudne słowo -RECYKLING? Wiecie czemu wrzucamy śmieci do żółtego pojemnika, niebieskiego albo zielonego?
Recykling pozwala na ponowne przetworzenie odpadów wykonanych z tworzyw sztucznych, szkła, papieru oraz metalu.
Wiele śmieci można wykorzystać ponownie jeśli wcześniej trafią do sortowni. Powstaną nowe klocki, lalki, samochody, kubki czy bloki do rysowania.
Za kim ruszy w pościg dzielna Śmieciareczka? Kto pomoże złapać uciekiniera/ uciekinierkę? Wiatr, ptak, drzewo, a może kot? Do czego potrzebna będzie pomoc dźwigu budowlanego?
Odpowiedzi na powyższe pytania szukajcie w zabawnej, rymowanej historyjce pt. „Cześć Śmieciareczko!”. To pierwsza część serii, którą polecam wszystkim małym miłośnikom pojazdów. 🚛🚔🚘🚖🙂

Książeczka idealnie trafia w gust moich dzieci. Sympatyczna śmieciarka radośnie przemierza miasto i opróżnia kubły. Pozdrawia wszystkie zwierzątka i pilnuje, by żaden śmieć nie umknął jej uwadze, a inne pojazdy i ludzie doceniają jej pracę i wyrażają swoją wdzięczność i uznanie.

Głównym przesłaniem książki jest edukacja ekologiczna. Mały czytelnik poznaje zasady segregacji odpadów oraz etapy procesu recyklingu. Wszystko to ujęte zostało w rymowanym, zrozumiałym dla najmłodszych tekście i kolorowych ilustracjach.

Polecam wszystkim miłośnikom śmieciarek i przyjaciołom przyrody.

W tej części poznajemy Śmieciareczkę, sympatyczną strażniczkę porządku, która dba o czystość w okolicy. Śmieciareczka opowiada czytelnikom o swojej pracy i uczy prawidłowej segregacji śmieci, a przy okazji podąża za niesforną reklamówką, którą wiatr porwał ze śmietnika.
Czy uda się jej dogonić uciekinierkę?
Kolorowe ilustracje, przyjemny w odbiorze rymowany tekst i ekologiczne wątki, które dziecko może szybko przyswoić to zdecydowane atuty tej książki.

Czy uda się jej dogonić uciekinierkę?
Kolorowe ilustracje, przyjemny w odbiorze rymowany tekst i...

Połowa ok, reszta pisana jakby na siłę, do dobicia do określonej liczby znaków.

Połowa ok, reszta pisana jakby na siłę, do dobicia do określonej liczby znaków.

• Biblioteka Meksykańska
  • Czytane z dziećmi
  • Lit. dziecięca
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Wycieczki Śmieciareczki. Cześć, Śmieciareczko!