Harper Drew. Dziennik katastrofy

Harper Drew. Dziennik katastrofy

przeczytanych książek 834 napisanych opinii 813

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Harper Drew nie ma w życiu lekko – jej rodzinę cechuje poziom obłędu przekraczający skalę. Matka chora na sprzątanie, ojciec jakby lekko nieogarnięty, brat skupiony tylko na swojej fryzurze i poszukujący po omacku pomysłu na karierę vlogera, no i wujek – producent filmowy, który nie nakręcił jeszcze ani jednego filmu. W tej specyficznej gromadce Harper próbuje przetrwać wakacje, w tym wakacyjny wyjazd z rodzicami, wkręcić się na imprezę do najpopularniejszej dziewczyny w szkole i… nie wpaść w obłęd.

„Harper Drew. Dziennika katastrofy” Kathy Weeks to zabawna, lekka opowieść o codzienności zwyczajnej nastolatki otoczonej nieco oderwanymi od rzeczywistości bliskimi (chociaż z drugiej strony, kto z nas w tym wieku nie miał swoich rodziców za kosmitów 😉). To książka trochę do śmiechu, trochę do refleksji, przede wszystkim do letniego relaksu. Może nie jest to historia, którą będzie się z rozrzewnieniem wspominać po latach, ale zdecydowanie warto się zanurzyć w tej „obłędny” świat Harper, aby odetchnąć od codzienności i pozwolić sobie na swobodny uśmiech podczas niezobowiązującej lektury.

Pisana w formie dziennika nadaje jej osobliwy, intymny charakter. Pojawiające się co jakiś czarno-białe ilustracje dodają jej charakteru i są miłym przerywnikiem. W mojej ocenie – idealna jako wakacyjna lektura dla nastolatek i nastolatków.

Czy kojarzycie może taka bardzo popularną serię o pewnym chłopcu, który pisał dziennik i nazywano go cwaniaczkiem? Myślę, że znaczna część z Was chociaż raz słyszała o tych książkach. Przygotujcie się więc na to, że nadchodzi jego godna następczyni - Harper Drew, która jest święcie przekonana o tym, że jej życie to istne utrapienie. O tej książce właśnie opowiem Wam w dzisiejszej recenzji.

Harper Drew ma dość szalone życie i równie zwariowaną rodzinkę. Brat postanawia zostać vlogerem i kupuje sobie deskorolkę, jednak... przychodzi ona do niego tylko w połowie. Wujek Paul na najmniejszym palcu stopy nosi pierścionek z diamentem i wszystko mówi, że jest on producentem filmowym – jednak, gdzie te filmy? No cóż... Ach, no i są jeszcze rodzice! Tata, który niedawno miał stłuczkę, której świadkiem był sam policjant oraz mama, która... A zresztą, tego trzeba dowiedzieć się samemu. Jedno jest pewne – życie Harper obfite jest w różnego rodzaju szalone incydenty.

Powiem Wam szczerze, że książkę tę przeczytałam już na początku kwietnia, jednak liczne obowiązki i problemy zdrowotne, które w ostatnim czasie bardzo polubiły moje towarzystwo, skutecznie uniemożliwiły mi napisanie tej recenzji. Teraz na szczęście mogę już powiedzieć Wam kilka słów na temat tej pozycji, a musicie wiedzieć, że w tamtym czasie była ona dla mnie idealną wprost odskocznią od wielu nękających mnie myśli.

Główna bohaterka z początku nie wzbudziła we mnie za dużej sympatii. Jakoś tak nie potrafiłam się do niej przekonać i miałam wrażenie, że Harper próbuje na siłę być zabawną nastolatką z dystansem do swojego życia. No i tak, rzeczywiście pewnie w jakimś stopniu tak było, jednak z czasem zaczęłam postrzegać tę bohaterkę ciut inaczej i nawet ją polubiłam. Rozumiałam jej rozterki i frustrację związaną z postępowaniem rodzeństwa i rodziców - jednocześnie podziwiałam ją też za wytrwałość. Niewielu dałoby sobie chyba radę z taką wesołą gromadką.

Kathy Weeks ma bardzo lekkie pióro, dzięki czemu książkę tę pochłania się w ekspresowym tempie – wiem to sama po sobie, ponieważ poznanie historii Harper Drew zajęło mi niecałe dwie trzy godziny. O powieści na pewno nie można też powiedzieć, że jest nudna. Autorka zadbała o to, by działo się tutaj dużo, ale czy wyszło jej to na dobre? No cóż, sama historia może nie nudzi, ale w pewnym momencie może dać odczucie, jakby wszystkiego było za dużo. Myślę więc, że książka ta zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu właśnie młodszej młodzieży (która raczej woli, gdy w książce dzieje się dużo wszystkiego),niż czytelnikom starszym, którzy tak jak ja uwielbiają wszelkie książki młodzieżowe i dziecięce.

Mimo tego uważam, że Harper Drew. Dziennik katastrofy to pozycja warta poznania. Jest lekka, zabawna i całkiem wciągająca. Czy będę sięgać po kolejne przygody Harper, jeśli pojawią się na polskim rynku wydawniczym? Myślę, że tak, ale czy okażą się lepsze/słabsze od tej pozycji – to się jeszcze okaże.

Bohaterką książki jest Harper Drew, która uważa, że jej życie to TOTALNA KATASTROFA. Przedstawia dowody, które potwierdzają jej słowa:
- jej starszy brat Troy założył vloga o skateboardingu nie mając deskorolki. Gdy w końcu zdecydował się na zakup, dotarła do niego tylko… połowa deski.
- jej wujek Paul nosi diamentowy pierścionek na palcu... u stopy i twierdzi, że jest producentem filmowym. Jednak nikt nigdy nie widział żadnego wyprodukowanego przez niego filmu.
- jej tata miał stłuczkę, kiedy prowadził szkolnego minibusa, a świadkiem całego zdarzenia był policjant…
Co pisze o swojej mamie, swoim młodszym bracie czy lamach, które spotkali podczas ich nieudanego wyjazdu na wakacje dowiecie się czytając książkę Sprawdź czy TOBIE przydarzyło się w życiu coś podobnego?

Historia uczy, że ludzie są interesowni – Maise – „CZASAMI potrafi być supermiła. Zwykle dzieje się tak wtedy, gdy chce ci wyjeść orzeszki albo przepisać pracę domową. A potem nagle dochodzi do wniosku, że jesteś do bani.” Pokazuje, że warto zadawać pytania, aby się dowiedzieć czegoś nowego, bo „jaki sens przesiadywać w szkole po siedem godzin dziennie, jeśli masz z niej wyjść głupsza niż na początku”? Dowiecie się z niej również czym jest empatia, że warto pomagać osobom w potrzebie oraz że to, czego się podejmujemy należy wykonać dobrze, bo „gdyby choć raz się wysilił, żeby zrobić coś porządnie, pewnie zostałby najmłodszym miliarderem świata”. Mówi też, czym jest zakupoholizm oraz sugeruje, że warto wyciągać wnioski, aby nie popełniać tych samych błędów. Do tego wskazuje, że każdy ma jakiś talent, wystarczy go tylko w sobie odkryć.
Bohaterkę polubiłam od pierwszych stron, dlatego, że wydaje mi się osobą inteligentną, wrażliwą, szczerą, pomocną i bystrą oraz jest dobrą obserwatorką
To oraz wiele więcej zawiera ten dziennik. A wszystko napisane zostało w bardzo zabawny, komiczny sposób. Czytało mi się go lekko i szybko ze względu na zabawną treść. Każda strona jest otoczona ramką, która przypomina skoroszyt i czasami zawiera ilustrację

Dziennik polecam gwarantując, że Harper sprawi, że będziecie się dobrze bawili i odkryjecie o co chodzi z tymi lamami...

Pełna humoru książka dla najmłodszych nastolatków i starszych dzieci pisana w formie dziennika. Ja sama bawiłam się przy niej świetnie! 😍

Harper Drew, to nastolatka, która opisuje perypetie swojej mocno zwariowanej rodziny w dzienniku 😊

Już od samego początku widać, że Harper nie ma łatwo, a szaleństwo jej rodziny jest nie do opanowania 🤣
Mama to wielbicielka supermarketów - żadnemu się nie oprze, tata zawsze wpakuje się w jakiś żenujące sytuacje, a starszy brat myśli tylko o swoich zniewalających włosach i ewentualnie produktach do pielęgnacji fryzur 🙈 Harper wielkie nadzieje pokłada w młodszym bracie, nazywanym Śliwką, ale nie wiadomo, czy szaleństwo rodzinne i u tego szkraba się jakoś nie uwidoczni... No po prostu jedna, wielka komedia.
I to taka, którą na pewno wszyscy młodsi czytelnicy (tacy wiekowo szkolni) z chęcią poznają, gdyż opisana jest w młodzieżowy sposób, pełen wtrąceń, ilustracji i dodatkowych informacji 😏
(Jeśli znacie choć jednego, wciąż nawijającego o wszystkim ucznia, to wiecie o czym mówię 😉)

Książkę czyta się błyskawicznie. Kierowane jest do starszych dzieci i młodszej młodzieży 🤔 tak już od 8 do 13 lat ☺️ jednak starsi też mogą się przy tym dobrze bawić.
Zachęcam do poznania Harper i jej szalonej rodzinki (a także przyjaciół) - mam też nadzieję, że kolejne tomy szybko trafia do księgarń.
Polecam gorąco!! (Moja córka także!!)

Szukacie ciekawej propozycji dla dzieci w wieku 9-12 lat? Proszę Państwa, oto Harper Drew, nastolatka, wokół której dzieje się tak dużo rzeczy zwariowanych, dziwacznych i absurdalnych, że tworzy „Skalę obłędu rodzinki Drew”. Brat spędzający w łazience dwie godziny na układaniu włosów, tata rozbijający szkolny bus na oczach policjanta, mama biorąca na wakacyjny wyjazd pięć butelek płynu do dezynfekcji, a to tylko garstka zapisków z dziennika katastrof. Jeśli myślicie, że gorzej być nie może, to przekonacie się, że może 😉 Już to wystarczy, by spodziewać się lektury pełnej humoru 😁 Ale ta książka to nie tylko seria dram i niefartów. Jest to też książka o niezwykłej sile bezinteresownej przyjaźni i pomocy osobom z niepełnosprawnością, a także o pomysłowości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Całość, jak już wskazuje tytuł, jest napisana w formie dziennika i jest wzbogacona o zabawne ilustracje.

Wiec jeśli szukacie dla swoich pociech historii na poprawę humoru, to polecam „Harper Drew”. Świetnie sprawdzi się w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym.

Dziś seria „córka czytała”.
„Harper Drew dziennik katastrofy” Kathy Weeks.

Ta różowa okładka skrywa w sobie zwariowany świat Harper.
Pamiętnik jest pisany sumiennie z wieloma dodatkowymi uwagami.
Znajdziemy tu ciekawe rysunki, szczegółowe opisy i sprawiedliwe oceny obłędu. 🤯

Przygoda goni przygodę: urodziny, problemy brata, rodzinna wycieczka. Nie sposób się nudzić. 😃

Główna bohaterka to super dziewczyna, radzi sobie z problemami i zawsze ogrania sprawy, naprawiając sytuacje. 💪💪

Lektura na drogę i wiosenny odpoczynek. Rozrywka i lekcje życia. Nie jest łatwo 😃😃😃

Dziś seria „córka czytała”.
„Harper Drew dziennik katastrofy” Kathy Weeks.

Ta różowa okładka skrywa w sobie zwariowany świat Harper.
Pamiętnik jest pisany sumiennie z wieloma dodatkowymi uwagami.
Znajdziemy tu ciekawe rysunki, szczegółowe opisy i sprawiedliwe oceny obłędu. 🤯

Przygoda goni przygodę: urodziny, problemy brata, rodzinna wycieczka. Nie sposób się nudzić....

Czy pisaliście kiedyś pamiętnik?
Mam ich kilka, sama jestem ciekawa ich treści i czy znajdę w nich tyle dramy, co ma w życiu Harper Drew.
Dziewczyna zaczyna odnotowywać swoje przygody we własne urodziny, a jej nietuzinkowa rodzina przyciąga chaos. Już na wstępie podoba mi się “Genealogiczny Mix Słodyczy Rodziny Drew” z zabawnymi imionami, przezwiaskami i opisami. Widać, że czeka nas interesująca lektura. Pojawia się wiele dylematów nastolatków, ich obawy przed brakiem zaproszenia na wymarzoną imprezę lub strach przed tym, co myślą sobie inni, zwraca uwagę na kwestię wyglądu, akceptację rówieśników i huśtawkę nastrojów. Z punktu dorosłych wiele sytuacji może być błahych, ale dla nastolatków są bardzo ważne.
“Serio…Czy to ze mną jest coś nie tak?” - przemyślenia Harper są na czasie, a język nazwałabym młodzieżowym. Stwierdza, że jej urodziny okazały się nieudane. To po prostu koniec świata.
Jest dużo dobrego w Harper, bo nie poddaje się łatwo i próbuje zapanować nad zamieszaniem i naprawić co możliwe.

Bardzo bliski Harper jest Troy, jej starszy brat (choć bywa jak wafel UFO z oranżadą) i najlepsza psiapsióła Priya. Rodzinka dostarcza wielu ciekawych wydarzeń.
Czy wiecie, ile może się zdarzyć w czasie długiej samochodowej wycieczki?

Zachęcam do lektury, głównie młodzież, nie zabraknie tu dobrego humoru, tematów, z którymi prawie każdy nastolatek się utożsami. Wszystko w otoczeniu niesamowtej grafiki i różnorodmej czcionki.

Bardzo mi się podoba.

10/10

@trilingualmotherhood

Czy pisaliście kiedyś pamiętnik?

Pamiętacie jak to było kiedy zaczynaliście życie jako nastolatki? Nagle wszystko jakby nabrało większej jaskrawości. Problemy stały się bardziej żenujące, rodzice kompletnie niekumaci, rodzeństwo wkurzające. No naprawdę nie jest to łatwy czas w życiu młodego człowieka.

Z pewnością potwierdzi to Harper Drew, której życie goni katastrofę za katastrofą!

Najpierw cała akcja z urodzinami, które w końcu w ogóle się nie odbyły przez bliskie spotkanie ze szlabanem parkingowym. Potem wyjazd wakacyjny, gdzie nic nie szło tak jak powinno. A na dobitkę totalnie działający na nerwy Troy, starszy brat Harper, i jego deskorolka (a raczej pół deskorolki),który zdaje się mieć w życiu więcej szczęścia niż rozumu.

Pomimo pasma niepowodzeń, obciachowych wtop i wydarzeń wysoko plasujących się na skali obłędu rodzinki Drew (to autorska skala Harper),Harper miała nadzieję, że jednak stanie się cud i zostanie zaproszona na urodziny swojej koleżanki z klasy, megapopularnej (i moim zdaniem wrednej) Maisie, które zapowiadały się jako wydarzenie sezonu, na którym będą dosłownie wszyscy!

Czy Harper zostanie zaproszona na urodziny Maisie? Czy uda się jej sfinalizować zbiórkę na rzecz platformy dla wózków inwalidzkich do szkoły? Co takiego stało się podczas rodzinnych francuskich wakacji? I czemu Troy tyle czasu spędza w łazience???!!!

"Harper Drew. Dziennik katastrofy" to przezabawna książka dla starszaków, w której perypetie głównej bohaterki (i jej zwariowanej rodzinki) rozśmieszą Was do łez. To pozycja przy której nie zaznacie nudy, rodzinka Drew zdaje się bowiem działać jak magnes na wszelkiego rodzaju nieprawdopodobne i obciachowe przygody. W dodatku składa się z nieźle pokręconych osobników 😉

Cała książka została napisana w komediowej konwencji, gdzie wszystko jest nieco przerysowane - od wydarzeń po postaci. Muszę jednak oddać honor autorce, która zrobiła to konsekwentnie i umiejętnie. Bardzo mi się podobało! Polecam ❤️

Najpierw cała akcja z...

• Pod naszym patronatem