Dzwonek z Napoleonem

Okładka książki Dzwonek z Napoleonem Albert Wojt
Okładka książki Dzwonek z Napoleonem
Albert Wojt Wydawnictwo: Estymator Seria: Kryminał z myszką kryminał, sensacja, thriller
Kryminał z myszką
Estymator
2022-01-01
2022-01-01
kryminał albert wojt dzwonek z napoleonem

Bandyckie sprawy w realiach PRL. Osobiście przepadam za klimatami wygaszonych ulic, Warszaw, Syren, zamawianych międzymiastowych, telefonów na korbę i całej reszty otoczki z poprzedniej epoki, ale myślę, że nawet jeżeli ktoś jest "spoza branży" to "Dzwonek z Napoleonem" go wciągnie. Dobry kryminał.

Pierwszy kryminał jaki w życiu przeczytałem, podrzucony mi przez starszą siostrę. Z fabuły nie pamiętam już nic poza jednym - bardzo mi się podobał :)

Dwa napady na tle seksualnym na Żoliborzu, jedna z kobiet zamordowana. Jak się okazuje, obie ofiary obracały się w tym samym kręgu towarzyskim.
Solidny kryminał milicyjny Alberta Wojta, wyspecjalizowanego na co dzień w politycznej tematyce bezpieczniackiej (walki wywiadów - seria z Labiryntem). Zagadka jest ciekawa, akcja dobrze prowadzona. Fajny dystans do koturnowości gatunku - prowadzący śledztwo por. Mazurek, wykłóca się o wolne za "nockę", bez skrupułów bierze L4 po lekkim zranieniu, podbiera służbowego fiata (co mam, autobusami jeździć ?).
Trochę mało tego, co dziś jest solą milicyjnych kryminałów - opisu codziennego życia w PRL, ale w sumie niezła pozycja.

Taka sobie ta książka... Może być, choć z pewnością nie zostanie na dłużej w mojej pamięci...

Taki głupawy ten kryminał. Może dlatego tak mi się wydaje, bo wyrosłam na czytaniu tego gatunku książek autorstwa Agaty Christie...

• Kryminał, sensacja
  • Ha, mam! :)