Spotkanie z Filozofią

Okładka książki Spotkanie z Filozofią Tomasz Stawiszyński
Okładka książki Spotkanie z Filozofią
Tomasz Stawiszyński Wydawnictwo: Harperkids Seria: Czytam sobie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czytam sobie
Harperkids
2023-03-08
2023-03-08

Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Znak nr 822 / 2023 Joanna Bator, Agata Bielik-Robson, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Ewa Drygalska, Kamil Fejfer, Julia Fiedorczuk, Olga Gitkiewicz, Ireneusz Kania, Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Beata Łazarz, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Tomasz Raczek, Joanna Rudniańska, Tomasz Stawiszyński, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Znak nr 822 / ... Joanna Bator, Agata...

Książka bardzo przyjemna i wartościowa, napisana w sposób przyjazny. Moja córka póki co jest na poziomie 1/2 z serii czytam sobie, jednak nie może się doczekać kiedy sama będzie mogła przeczytać sobie tę książkę (trochę nawet próbuje),co chyba jest najlepszą reklamą dla niej :-)

A Pan Tomasz - klasa sama w sobie! Polecam podcast "skądinąd" i inne projekty w których możemy go posłuchać!

Bardzo fajna książeczka dla dzieci do nauki czytania i mająca na celu zachęcić młodego czytelnika do zainteresowania się filozofią.
Ładnie ilustrowana i zgrabnie napisana.

Ładnie ilustrowana i zgrabnie napisana.

8 marca nakładem HarperKids ukazały się nowości z kultowej serii Czytam sobie.

Do kolekcji z Poziomu 3 – Połykam strony dołączyła książka autorstwa Tomasza Stawiszyńskiego "Spotkanie z Filozofią".

Poziom 3 charakteryzują dłuższe teksty 2500-2800 wyrazowe oraz dłuższe i bardziej złożone zdania z elementami dialogów. Ponadto na końcu umieszczony jest alfabetyczny słowniczek trudnych wyrazów.

Autor w ciekawy sposób uświadamia dzieciom, że zadawanie pytań i ciekawość odkrywania świata jest ważna. Przedstawia w ten sposób najmłodszym panią Filozofię, która choć ma 2500 lat nadal nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Choć pojęcie filozofii wydaje się dla nas czasem straszne i przerażające, to wcale takie nie musi być. Filozofię da się polubić.

Ta niezwykle ciekawa historia pokazująca, że świat ma przed nami wiele do odkrycia. Polecam!

Książka rozbudza ciekawość dziecka do poznawania świata, a dodatkowym bonusem na końcu każdej książeczki są naklejki.
Jedną z nich możemy nakleić na „Dyplom sukcesu”, który zawsze znajduje się na tylnym skrzydełku okładki. Motywuje to młodych czytelników do uważnego czytania.
Zrozumienie tekstu pozwalają sprawdzić także pytania po przeczytaniu książki, które zamieszczane są na skrzydełkach okładek – czasem na przednim, czasem na tylnym.

To rewelacyjna seria pokazująca, że czytanie może być fajne, ale jednocześnie przekazująca wiele wiadomości o świecie.

Gorąco polecam!

8 marca nakładem HarperKids ukazały się nowości z kultowej serii Czytam sobie.

„Czytam sobie” to seria niewielkich, trzypoziomowych książeczek wspierających rozwój nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Poziom 3 przeznaczony jest już dla starszych dzieci. Znajdują się tutaj bardziej złożone i rozbudowane zdania, a także słowniczek wyjaśniający trudniejsze wyrazy.
Ilustracje zawarte w książeczkach z poziomu 1 i 2 są kolorowe i wspaniale współgrają z tekstem. Na każdej stronie znajduje się ramka ze słowem do głoskowania lub do podziału na sylaby. Ilustracje w Poziomie 3 są czarno białe. Jest to celowy zabieg, by dziecko poczuło, że czyta lepiej niż dzieci młodsze. Poziom ten zawiera również przewagę tekstu nad ilustracjami. Znajdują się tutaj również słowa oznaczone gwiazdką. Są one trudniejsze i wytłumaczone na końcu książki.

Wszystkie trzy książeczki posiadają dużą czcionkę, dzięki czemu małemu czytelnikowi, który dopiero co wchodzi w świat samodzielnego czytania. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym czy pokazywać dziecku na której stronie właśnie się znajduje. Był to mój błąd. Dzięki wskazaniu nr strony, dziecko czuje, że czyni postępy w książce a przy okazji uczy się liczyć.

Na końcu książek znajdują się również pytania kontrolne, które sprawdzą czy dziecko zrozumiało co przeczytało w danej książce.

Jeśli Wasze dzieci chcą uczyć się czytać, bardzo polecam całą serię „Czytam Sobie”, która niedawno obchodziło swoje 10 urodziny. Historię w każdej z tych książeczek są ciekawe i na pewno zainteresują niejednego małego mola książkowego.

Zrozumiale podana treść co to są poszczególne nauki łącznie z filozofią. Dobra pozycja do wzbudzenia zainteresowania nauką wszechstronnie rozumianą.

• Czytam sobie 2023
  • Koniecznie przeczytać