Na tropie potwora z Loch Ness

Okładka książki Na tropie potwora z Loch Ness Zofia Stanecka
Okładka książki Na tropie potwora z Loch Ness
Zofia Stanecka Wydawnictwo: Harperkids Seria: Czytam sobie literatura dziecięca
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Czytam sobie
Wydawnictwo:
Harperkids
Data wydania:
2023-03-08
Data 1. wyd. pol.:
2023-03-08
Język:
polski
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Basia i zagadki wszechświata. Liście Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 9,0
Basia i zagadk... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia daje radę! Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 10,0
Basia daje radę! Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzaków domowych Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 9,3
Basia. Wielka ... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia, Franek i chorowanie Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,3
Basia, Franek ... Marianna Oklejak, Z...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
498
398

Na półkach: ,

Una i Rob spędzają swoje wakacje u siebie w Szkocji.
Pogoda jest ładna, ale mokra i nie zachęca do wyjścia na dwór. Jednak dzieci biegają po trawie, robią dalekie wyprawy z plecakami, zajmują się Fergusem - kotkiem. Wieczorami słuchają Angusa, który zna mnóstwo opowieści z okolic z Loch Ness. Mały Rob tak mocno zafascynował się historią potwora, że zaczyna szukać o nim informacji na internecie. Niedługo potem sami postanawiają wytropić potwora, wraz z małym pieskiem, który im towarzyszy. Czy odnajdą Nessie?

Ilustracje są po prostu czarujące - przeniesiemy się na szkockie wzgórza, zamglone tajemnicze głazy, krajobrazy z owieczkami i zamkami w tle - jest klimat! Polecam!!!

Una i Rob spędzają swoje wakacje u siebie w Szkocji.
Pogoda jest ładna, ale mokra i nie zachęca do wyjścia na dwór. Jednak dzieci biegają po trawie, robią dalekie wyprawy z plecakami, zajmują się Fergusem - kotkiem. Wieczorami słuchają Angusa, który zna mnóstwo opowieści z okolic z Loch Ness. Mały Rob tak mocno zafascynował się historią potwora, że zaczyna szukać o nim...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

Fantastyczne stworzenia od zawsze towarzyszyły ludzkości w opowieściach. Historie o dziwnych zjawiskach, niezwykłych przygodach pozwalały urozmaicić nudną codzienność i pobudzały wyobraźnię, a także pozwalały wyjaśniać niezrozumiałe zmiany w przyrodzie. Do tego wprowadzały element niepewności, strachu oraz pomagały poruszyć ważne tematy, uporać się z lękami, nakierować je na inne tory. Ponad to pozwalały na tworzenie określonego kodu kulturowego, pielęgnowania poczucia więzi. Siedzący przy ognisku opowiadający o tym, co zobaczyli w okolicy zostali zastąpieni siedzącymi przy kominkach. Łączy ich więź wynikająca z tworzenia poczucia wspólnoty, wejścia do społeczności wtajemniczonych. Przemiany społeczne sprawiły, że i ten sposób tworzenia wspólnoty wokół jednej opowieści uległ zmianie. Historię o tym jak takie relacje wyglądają obecnie znajdziemy w książce Zofii Staneckiej „Na tropie potwora z Loch Ness” z ilustracjami Joanny Rusinek.
Autorka znana z serii książek o „Basi” zabiera nas do Szkocji, gdzie Una i Rob spędzają w domu całe wakacje. Mimo tego mają całe mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest czas spędzany ze starym Angusem snującym ciekawe opowieści wprowadzające w świat niezwykłych rzeczy w okolicach Loch Ness. Dowiemy się, w jaki sposób wykorzystano historie o potworze i w jaki sposób stał się on atrakcją turystyczną. Zofia Stanecka porusza problem kreacji, promocji oraz marketingu i przyciągania turystów do regionu. Właśnie z tego powodu traktują one historie o potworze jak jedną z bajek, które mogą urozmaicić im zabawy. Zabawy w tropienie stają się świetną przygodą, która może skończyć się zaskakująco.
Zofia Stanecka z jednej strony zabiera nas do świata legend, podsuwa opowieści o Loch Ness, z drugiej mamy pokazanie przyrody okolic, a z trzeciej ciekawą opowieść o tym, że nie wszystko to, co wydaje nam się straszne musi być groźne. Czasami trzeba mieć kontakt z bohaterami opowieści, aby przekonać się, że wcale nie muszą być złe. Do tego mamy tu sielską historię, w której osadzono ciepłe relacje, więzi między pokoleniami oraz troskę o bliskich i zwierzęta.
Historię wzbogacono ilustracjami Joanny Rusinek. Sprawiają one malowanych akwarelami. Kolory się przenikają, otoczenie kusi różnymi odcieniami zielni, a my na pierwszej rozkładówce możemy zobaczyć łąki po których biegają dzieci. W oddali chata z rosnącymi przy niej drzewami, kilka owiec pilnowanych przez psa. Jeszcze dalej zobaczymy na styku dwóch wzniesień jezioro, a za nim ruiny zamku. Później przechodzimy do uroczego obrazka starca w kilcie. Siedząc w fotelu głaszcze kota, pali fajkę, której dym układa się w magiczne i mityczne postaci. Na kolejnych stronach zobaczymy drugi taki sam fotel, który wydaje się być ustawiony naprzeciw tego Angusowego. Tam siedzą mali bohaterzy wsłuchani w opowieść staruszka. Ze stojącego obok imbryka przypominającego te powstające w Bolesławcu. Unosi się nad nim para układająca się w kolejne obrazy z opowieści. Taki chwyt nadaje tekstowi i ilustracji coś z magii. Ilustratorka też ciekawie ujęła problem wizerunków, konsumpcji oraz szkockich barów, w których miejscowi opowiadają o spotkaniu potwora. Ilustracja wprowadzająca do relacji Angusa pokazuje delikatną kobietę stojącą naprzeciw strasznego stwora. Inaczej on wygląda w kontakcie z dziećmi: ma łagodny pyszczek i jest bardzo delikatny. Na każdej rozkładówce mamy obok tego, co namacalne uchwycenie czegoś ulotnego, tajemniczego. Czasami pojawia się to w postaci mgły lub deszczu przesłaniających świat. Przenikające się kolory dodatkowo podkreślają to odczucie. Ilustracje świetnie współgrają z tekstem Zofii Staneckiej.
„Na tropie potwora z Loch Ness” to opowieść należąca do serii „Czytam sobie”, w której znajdziemy lektury należące do trzech poziomów „wtajemniczenia”, czyli umiejętności czytania. W każdym znajdziemy ciekawe opowieści pozwalające wejść w świat nauki, historii, a także zwyczajnej dziecięcej codzienności. Bohaterzy tych historii są zróżnicowani. Im wyższy poziom tym bardziej rozbudowana przygoda oraz więcej tekstu do czytania. W pierwszym poziomie mamy przewagę ilustracji nad tekstem. Pod każdą ilustracją znajdziemy zdanie, a czasami równoważnik zdania. Trudniejsze wyrazy są wyróżnione. Na każdej lektury znajdziemy też pytania sprawdzające czy dziecko czytało ze zrozumieniem. W drugim poziomie, do którego należy książka mamy większą ilość tekstu, bardziej rozbudowaną akcję oraz pojawia się więcej tematów do omówienia.
Książki z serii „Czytam sobie” z powodzeniem można czytać przedszkolakom. Są to rewelacyjne opowieści. Z pierwszoklasistami powoli czytamy kolejne teksty. Dużym plusem jest to, że jest w czym wybierać. W każdej opowieści mamy akcję pozwalającą na poruszenie ciekawych tematów, podsycającą dziecięcą ciekawość oraz aktywność. Do tego lektury pozwalają wzbogacać słownictwo. Trzeci poziom zabiera nas w świat trudnych słów, dlatego na końcu lektury znajdziemy słownik.

Fantastyczne stworzenia od zawsze towarzyszyły ludzkości w opowieściach. Historie o dziwnych zjawiskach, niezwykłych przygodach pozwalały urozmaicić nudną codzienność i pobudzały wyobraźnię, a także pozwalały wyjaśniać niezrozumiałe zmiany w przyrodzie. Do tego wprowadzały element niepewności, strachu oraz pomagały poruszyć ważne tematy, uporać się z lękami, nakierować je...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4671
3732

Na półkach: ,

Wciągajaca i... zaskakująca. Aż chce się pojechać do Szkocji!

Wciągajaca i... zaskakująca. Aż chce się pojechać do Szkocji!

Pokaż mimo to

avatar
879
866

Na półkach: ,

„Czytam sobie” to seria niewielkich, trzypoziomowych książeczek wspierających rozwój nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1 jest przeznaczony dla najmłodszych, którzy dopiero co wchodzą w świat literek, słów i zdań. Z tego poziomu poćwiczą głoskowanie. Znajdują się tutaj krótsze i prostsze zdania.
Wszystkie trzy książeczki posiadają dużą czcionkę, dzięki czemu małemu czytelnikowi, który dopiero co wchodzi w świat samodzielnego czytania. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym czy pokazywać dziecku na której stronie właśnie się znajduje. Był to mój błąd. Dzięki wskazaniu nr strony, dziecko czuje, że czyni postępy w książce a przy okazji uczy się liczyć.

Na końcu książek znajdują się również pytania kontrolne, które sprawdzą czy dziecko zrozumiało co przeczytało w danej książce.

Jeśli Wasze dzieci chcą uczyć się czytać, bardzo polecam całą serię „Czytam Sobie”, która niedawno obchodziło swoje 10 urodziny. Historię w każdej z tych książeczek są ciekawe i na pewno zainteresują niejednego małego mola książkowego.

„Czytam sobie” to seria niewielkich, trzypoziomowych książeczek wspierających rozwój nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1 jest przeznaczony dla najmłodszych, którzy dopiero co wchodzą w świat literek, słów i zdań. Z tego poziomu poćwiczą głoskowanie. Znajdują się tutaj krótsze i prostsze zdania.
Wszystkie trzy książeczki posiadają dużą czcionkę, dzięki czemu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1361
577

Na półkach: , ,

8 marca do świetnie znanej i niezwykle popularnej serii „Czytam sobie” z Poziomu 2 – Składam zdania dołączyły dwa nowe tytuły.

Poziom 2 charakteryzują średniej długości teksty 800-900 wyrazowe oraz dłuższe zdania z elementami dialogów.

Pierwszym z nowych tytułów jest „Wyspa Pirata Protazego" Justyny Bednarek.

Poznajemy Protazego Brodatego - dziś pirata, a kiedyś Protazego Bez Brody. Co się stało, że odmienił swoje życie i został piratem? Odpowiedź zna chyba tylko on sam i jego wierny przyjaciel - pies Klefas, ale z pewnością poznają ją też młodzi czytelnicy po lekturze tej historii. Bo historia Protazego pełna jest ciekawostek i niespodzianek. Na jego drodze stanie Anabella, a później Baba Rossa i sprawią, że jego życie nie będzie nudne. Jak skończy się ta historia, przekonajcie się sami.

Drugim nowym tytułem, który dołączył do serii jest „Na tropie potwora z Loch Ness" Zofii Staneckiej.
Una i Rob spędzają swoje wakacje w Szkocji, gdzie pogoda jest mało wakacyjna i zachęcająca do wyjścia na dwór. Jednak oni nie narzekają na nudę, słuchają opowieści Angusa - niby to tylko legenda, ale czy na pewno? Pewnego dnia sami postanawiają wytropić potwora, w ich misji towarzyszy im mały terier Tam. Czy odnajdą słynną bestię z Loch Ness? Z pewnością ich dzień nie należał do nudnych, a po powrocie sami mieli Angusowi do opowiedzenia fantastyczną historię. Tylko czy w nią uwierzy?

Dużym atutem tej serii są świetne ilustracje, a na końcu każdej książeczki znajdują się naklejki.
Możemy nakleić je np. na „Dyplom sukcesu”, który zawsze znajduje się na tylnym skrzydełku okładki. Motywuje to młodych czytelników do zbierania swoich osiągnięć.
Zrozumienie tekstu pozwalają sprawdzić także pytania po przeczytaniu książki, które zamieszczane są na skrzydełkach okładek – czasem na przednim, czasem na tylnym.

To rewelacyjna seria pokazująca dzieciom, że czytanie może być fajne, ale jednocześnie przekazująca wiele wiadomości o świecie. Ponadto zachęca rodziców do włączenia się w czytanie z dzieckiem, choćby przez to, że rodzic aby sprawdzić znajomość tekstu przez dziecko też czyta tą historię. Może to być też okazja do wspólnych rozmów o przeczytanej historii bądź inspiracja do jakiejś zabawy.

Gorąco polecam!

Za egzemplarze książeczek bardzo dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

8 marca do świetnie znanej i niezwykle popularnej serii „Czytam sobie” z Poziomu 2 – Składam zdania dołączyły dwa nowe tytuły.

Poziom 2 charakteryzują średniej długości teksty 800-900 wyrazowe oraz dłuższe zdania z elementami dialogów.

Pierwszym z nowych tytułów jest „Wyspa Pirata Protazego" Justyny Bednarek.

Poznajemy Protazego Brodatego - dziś pirata, a kiedyś...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    7
  • Chcę przeczytać
    5
  • Chcę w prezencie
    1
  • Czytam sobie 2023
    1
  • 2024 Edzio
    1
  • Biblioteczka maluszka
    1
  • Dziecięce
    1
  • Samodzielne
    1
  • Zuzi biblioteczka
    1
  • Do biblioteki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Na tropie potwora z Loch Ness


Podobne książki

Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 7,5
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,7
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 8,5
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Antek z babcią na Dzikim Zachodzie Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 9,0
Antek z babcią... Thomas Brunstrøm, T...

Przeczytaj także