rozwińzwiń

Colorado Train

Okładka książki Colorado Train Alex Inker
Okładka książki Colorado Train
Alex Inker Wydawnictwo: Lost In Time komiksy
232 str. 3 godz. 52 min.
Kategoria:
komiksy
Wydawnictwo:
Lost In Time
Data wydania:
2023-03-24
Data 1. wyd. pol.:
2023-03-24
Liczba stron:
232
Czas czytania
3 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367270298
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Hotel na skraju lasu Magdalena Hińcza, Michał Hińcza
Ocena 6,4
Hotel na skraj... Magdalena Hińcza, M...
Okładka książki Amazing Spider-Man. Tom 1 John Romita Jr., Joseph Michael Straczynski
Ocena 8,3
Amazing Spider... John Romita Jr., Jo...
Okładka książki Morderca znad Green River: Prawdziwa Historia Detektywistyczna Jonathan Case, Jeff Jensen
Ocena 7,3
Morderca znad ... Jonathan Case, Jeff...
Okładka książki Sprawa skandalicznego biletu Dahan Benoit, Cyril Lieron
Ocena 8,0
Sprawa skandal... Dahan Benoit, Cyril...
Okładka książki RIP 2 - Maurice / Muchy zawsze lgną do ścierwa Gaet's, Julien Monier
Ocena 7,3
RIP 2 - Mauric... Gaet's, Julien Moni...
Okładka książki Fungae Tomasz Leśniak, Wojtek Wawszczyk
Ocena 6,8
Fungae Tomasz Leśniak, Woj...
Okładka książki Batman Knightfall: Koniec Mrocznych Rycerzy Jim Balent, Bret Blevins, Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench, Graham Nolan
Ocena 7,8
Batman Knightf... Jim Balent, Bret Bl...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
40 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
252
10

Na półkach:

Świetna pozycja. Dobrze narysowana z dobrą fabułą. Ciekawym zabiegiem było zaproponowanie przez autora ścieżki dźwiękowej do poszczególnych rozdziałów.

Do pełni szczęścia brakowało dodatkowej objętości aby lepiej przedstawić tło bohaterów, ich profile psychologiczne, pozwolić im na chwile wyrwać się z nurtu głównego wątku fabularnego.

Świetna pozycja. Dobrze narysowana z dobrą fabułą. Ciekawym zabiegiem było zaproponowanie przez autora ścieżki dźwiękowej do poszczególnych rozdziałów.

Do pełni szczęścia brakowało dodatkowej objętości aby lepiej przedstawić tło bohaterów, ich profile psychologiczne, pozwolić im na chwile wyrwać się z nurtu głównego wątku fabularnego.

Pokaż mimo to

avatar
42
42

Na półkach:

Proanima.pl - Portal Promocji Kultury:

Połowa lat 90. to czasy niezwykłe, a przez popkulturę wręcz zmitologizowane. Amerykańskie prowincje to wręcz kanwa opowieści o dzieciakach odkrywających jakieś nadnaturalne tajemnice podszyte grozą. Czy to w większości powieści Stephena Kinga, czy w Gęsiej Skórce czy Eerie Indiana mamy motyw nastolatków, które na własną rękę zmagają się z nieznanym. Colorado Train podchwytuje ten znany trop, podnosząc go do potęgi entej – lata 90 w komiksie pokazane są w całej krasie.

Alex W. Inker ma niesamowity talent do przenoszenia na papier klimatycznych opowieści. To adaptacja powieści Thibaulta Vermota o tym samym tytule. Poprzez obraz, Inker prezentuje realia najntinsów w aspekcie wielowymiarowym. Mam wrażenie, że nazwisko autora nie jest przypadkowe – strony komiksu są wręcz wypełnione czarnym tuszem, przez które gdzieniegdzie widać białe prześwity. Ciemne kadry nadają uczucia niepokoju oraz osaczenia. Istotną kwestią, która również wpływa na percepcję komiksu są utwory, które rozpoczynają kolejne rozdziały komiksu. To rockowa składanka, która doskonale się wpisuje w klimat opowieści, a jednocześnie w pewien sposób „wyraża” to, co się dzieje w środku naszych bohaterów. Napędza też grozę i buduje napięcie w momentach, gdy tego wymaga fabuła.

Jeśli chodzi o bohaterów, to mamy do czynienia z czwórką głównych postaci. Michael, zagubiony nastolatek z zamiłowaniem do deskorolki żyje wraz z matką i bratem w górniczym miasteczku w okolicy gór Skalistych i wyżyny Kolorado. Jest Dunham, uzależniony od cracku chłopak, którego aparycja nieustannie przywodziła mi na myśl 2-D z Gorillaz. Don, którego bezkształtna bluza i długie włosy przykrywają kompleksy związane z otyłością i którego z tego powodu prześladują typy z liceum. A także Suzy (która z kolei przypominała Noodle),żyjąca z ojcem – policjantem, weteranem i alkoholikiem – próbująca sobie radzić w trudnej dla niej sytuacji. Nastolatkowie są przedstawieni realistycznie, to trochę obraz młodocianych rodem z powieści Johna Greena. Żyjąc w małym miasteczku, ich jedyną rozrywką jest włóczenie się po opuszczonych miejscach, a szczytem fartu jest znalezienie piwa zachomikowanego przez rodziców. Brud i małomiasteczkowa patologia wręcz zionie z komiksu, podsycając tylko ogólną beznadzieję czasu i miejsca, w którym naszym bohaterom przyszło żyć.

Ciąg dalszy na: https://proanima.pl/colorado-train/

Proanima.pl - Portal Promocji Kultury:

Połowa lat 90. to czasy niezwykłe, a przez popkulturę wręcz zmitologizowane. Amerykańskie prowincje to wręcz kanwa opowieści o dzieciakach odkrywających jakieś nadnaturalne tajemnice podszyte grozą. Czy to w większości powieści Stephena Kinga, czy w Gęsiej Skórce czy Eerie Indiana mamy motyw nastolatków, które na własną rękę zmagają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1690
362

Na półkach: , ,

Podobne do Stań przy mnie.

Podobne do Stań przy mnie.

Pokaż mimo to

avatar
729
468

Na półkach: ,

Bardzo ciekawy komiks, który utrzymany jest w stylistyce horrorów z lat 90-tych, gdzie głównymi bohaterami jest grupka dzieciaków (zresztą na tym motywie bazuje chociażby serial "Stranger Things"). Zresztą historia toczy się w latach 90-tych, gdzie grupka dzieciaków dość przypadkowo trafia na trop podejrzanej postaci kręcącej się przy zajezdni pociągowej. Czuć tutaj ten niepowtarzalny klimat tamtych lat. Ponadto komiks ma ciekawą strukturę - każdy rozdział to jedna piosenka, a na końcu albumu znaleźć można kod QR, który prowadzi do playlisty, na którą składają się wszystkie kawałki wymienione w tym komiksie - polecam czytać go słuchając właśnie tej playlisty.

Bardzo ciekawy komiks, który utrzymany jest w stylistyce horrorów z lat 90-tych, gdzie głównymi bohaterami jest grupka dzieciaków (zresztą na tym motywie bazuje chociażby serial "Stranger Things"). Zresztą historia toczy się w latach 90-tych, gdzie grupka dzieciaków dość przypadkowo trafia na trop podejrzanej postaci kręcącej się przy zajezdni pociągowej. Czuć tutaj ten...

więcej Pokaż mimo to

avatar
210
206

Na półkach:

W tym komiksie znalazło się chyba wszystko, do czego mam słabość. Czy oglądam filmy, czy czytam książki, zawsze ocenę podwyższa lokacja około-kolejowa, czyli pociągi, torowiska, stacje… po prostu lubię ten klimat. Poza tym akcja rozgrywająca się w małym miasteczku w Stanach w latach naszego dzieciństwa. To kojarzy mi się z moim ulubionym filmem wszech czasów, czyli „Stand by me” (na podstawie opowiadania Kinga). Dlatego też od razu, po przeczytaniu zapowiedzi, napaliłem się na ten komiks jak szczerbaty na suchary.

Zgrana grupka dzieciaków zamierza, albo zostaje wręcz zmuszona, by rozwiązać pewną zagadkę kryminalną. Wcześniej poznają chłopaka wizualnie jakby ‘wyciętego’ z teledysku zespołu Gorillaz. Chłopak jest bezdomnym ćpunem, a znajomi, to patologiczni młodociani z trudnych rodzin. Klimat podkręca również grasujący w okolicy, tajemniczy stwór, który porywa rzekomo ludzi.

Komiks jest czarno-biały, kreska czasem sprawia, że kadry są mało czytelne, ale oddaje idealnie mroczny klimat zapyziałej mieściny cuchnącej alkoholem, spalonym tłuszczem z fast foodów i oczywiście dymem papierosowym. I właśnie ten klimat najbardziej mi się podobał. Fabuła jest raczej szczątkowa, ale na wyróżnienie zasługują świetnie przedstawieni bohaterowie, a szczególnie Suzy i jej ojciec – policjant, alkoholik.

Trochę ubolewam, że komiks nie został wydany w twardej oprawie. Takie zawsze robią większe wrażenie. Ale ogólnie jak najbardziej polecam!

Paweł

W tym komiksie znalazło się chyba wszystko, do czego mam słabość. Czy oglądam filmy, czy czytam książki, zawsze ocenę podwyższa lokacja około-kolejowa, czyli pociągi, torowiska, stacje… po prostu lubię ten klimat. Poza tym akcja rozgrywająca się w małym miasteczku w Stanach w latach naszego dzieciństwa. To kojarzy mi się z moim ulubionym filmem wszech czasów, czyli „Stand...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2162
1986

Na półkach:

PopKulturowy Kociołek:

Akcja albumu jak zostało to już wspomniane, przenosi nas do połowy lat 90. Historia dzieje się w małym prowincjonalnym miasteczku, borykającym się z poważnymi problemami ekonomicznymi po zamknięciu tamtejszej kopalni (będącej miejscem pracy dla większości mieszkańców). To właśnie tam żyje Michael, nastolatek który długie godziny spędza na deskorolce, która staje się dla niego ucieczką od szarej rzeczywistości. Powieść graficzna skupia uwagę również na Durhamie, bezdomnym i uzależnionym od narkotyków chłopaku, zmagającym się ze swoją wagą i prześladowaniem Donie oraz mocno buntowniczej Suzy. Pewne niespodziewane wydarzenia sprawiają, że grupka ta staje się bliskimi sobie przyjaciółmi. Pewnego dnia ich i tak trudne młode życie zostaje jeszcze bardziej wywrócone do góry nogami. Odkrywają bowiem oni zmasakrowane zwłoki, które są dopiero początkiem prawdziwej makabry.

Album Colorado train w bardzo dużym uproszczeniu można byłoby określić mianem thrillera z wyraźnymi akcentami horroru, gdzie główne role odgrywają nastoletni bohaterowie. W przypadku dzieł Alexa W. Inkera takie uproszczenia nie wchodzą jednak w grę. Scenarzysta, decydując się zaadaptować na potrzebny komiksu cenioną powieść Thibaulta Vermota, postanowił dodać do niej coś od siebie. Obok mroku, grozy i makabry znajdziemy więc tutaj bardzo wyraźny społeczny wymiar dzieła, który sprawia, że zapada ono na długo w pamięć czytelnika.....

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-colorado-train/

PopKulturowy Kociołek:

Akcja albumu jak zostało to już wspomniane, przenosi nas do połowy lat 90. Historia dzieje się w małym prowincjonalnym miasteczku, borykającym się z poważnymi problemami ekonomicznymi po zamknięciu tamtejszej kopalni (będącej miejscem pracy dla większości mieszkańców). To właśnie tam żyje Michael, nastolatek który długie godziny spędza na deskorolce,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1436
1173

Na półkach:

Zaproponowany przez autora soundtrack tworzy niesamowitą atmosferę... Ale mam wrażenie, że - niestety - to właśnie on stanowi o mocy tego komiksu. Gdy odjąć muzyczne wspomagacze, okazuje się, że mamy do czynienia tylko z prostą - ewidentnie inspirowaną Kingiem - historyjką. Na plus sympatyczni bohaterowie i kontekst społeczny (to w gruncie rzeczy opowieść o międzypokoleniowych traumach). Mały minus za krechę - czasem aż trudno skojarzyć, co właśnie znajduje się w kadrze (co nieco przeszkadza zwłaszcza w tych bardziej horrorowych momentach).

https://instagram.com/polishpopkulture

Zaproponowany przez autora soundtrack tworzy niesamowitą atmosferę... Ale mam wrażenie, że - niestety - to właśnie on stanowi o mocy tego komiksu. Gdy odjąć muzyczne wspomagacze, okazuje się, że mamy do czynienia tylko z prostą - ewidentnie inspirowaną Kingiem - historyjką. Na plus sympatyczni bohaterowie i kontekst społeczny (to w gruncie rzeczy opowieść o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
931
263

Na półkach:

Syf, kiła i mogiła małego amerykańskiego miasteczka w Colorado w latach 90. ubiegłego wieku. Dzieciaki z problemami, patologiczni rodzice, a do tego jeden z małolatów znika w tajemniczych okolicznościach. I to właśnie wokół tej sprawy kręcić się będzie fabuła, która jednocześnie będzie się starała liznąć trochę problemów trudnych relacji, szeroko pojętych kłopotów z używkami, bezdomności. Problem z tym, że ani wątek kryminalny, ani społeczny nie jest jakoś fajnie pogłębiony. Nie można jednak odmówić komiksowi klimatu, który tworzy czarno biała stylistyka, całkiem niezłe rysunki oraz sugerowana na początku każdego rozdziału ścieżka dźwiękowa. Fabularnie pociąg do Colorado trochę nie dojechał, ale jeśli ktoś lubi taki klimat "najntisów" to można dać temu komiksowi szansę.

Syf, kiła i mogiła małego amerykańskiego miasteczka w Colorado w latach 90. ubiegłego wieku. Dzieciaki z problemami, patologiczni rodzice, a do tego jeden z małolatów znika w tajemniczych okolicznościach. I to właśnie wokół tej sprawy kręcić się będzie fabuła, która jednocześnie będzie się starała liznąć trochę problemów trudnych relacji, szeroko pojętych kłopotów z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
216
6

Na półkach:

Komiks na jeden wieczór, ale dobrze spędzony jeden wieczór. Na końcu komiksu załączona jest playlista z utworami które są niczym rozdziały w komiksie. Czytałem komiks właśnie w ten sposób, każdy rozdział miał swój utwór. Fajne przeżycie.

Komiks na jeden wieczór, ale dobrze spędzony jeden wieczór. Na końcu komiksu załączona jest playlista z utworami które są niczym rozdziały w komiksie. Czytałem komiks właśnie w ten sposób, każdy rozdział miał swój utwór. Fajne przeżycie.

Pokaż mimo to

avatar
489
123

Na półkach: , ,

Małe miasteczko, opuszczone przez Boga, gdzie każdy pilnuje swojego nosa i butelki whisky. Patologie ścigają się z uzależnieniami, dzieciaki spieprzają z domu, aby nie stać się celem swędzącej pieści, a gliny mają pełne ręce roboty.
W otoczeniu gór, lasów i kilometrów torów kolejowych krąży legenda o Wendigo, złym duchu, który niczym nieuchwytny cień podążają śladem nierozważnych włóczykijów, którzy zlekceważyli mrok nocy. A gdy już ich dopadnie urywa im kończyny i pakuje do worka pełnego kości, którego częścią zawartości się stają.
Takie jest COLORADO TRAIN.

Więcej w recenzji wideo.

Małe miasteczko, opuszczone przez Boga, gdzie każdy pilnuje swojego nosa i butelki whisky. Patologie ścigają się z uzależnieniami, dzieciaki spieprzają z domu, aby nie stać się celem swędzącej pieści, a gliny mają pełne ręce roboty.
W otoczeniu gór, lasów i kilometrów torów kolejowych krąży legenda o Wendigo, złym duchu, który niczym nieuchwytny cień podążają śladem...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka na półkach

  • Przeczytane
    41
  • Chcę przeczytać
    17
  • Posiadam
    9
  • Komiks
    3
  • Komiksy
    3
  • Papierowa
    2
  • 2023
    2
  • Mam
    2
  • Komiksy w posiadaniu
    1
  • Chcę przeczytać - DZIECI/KOMIKS/ALBUMY
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Colorado Train


Podobne książki

Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...
Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Ocena 6,5
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #8 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 8,0
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,0
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...

Przeczytaj także