Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo

Okładka książki Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo Giles Milton
Giles Milton Wydawnictwo: HI:STORY historia
historia
Fascinating Footnotes From History
HI:STORY
2023-04-12
2023-04-12
Zbigniew Kościuk
historia satyra absurd

Bardzo ciekawa pozycja, sporo ciekawostek dla mnie- miłośniczki historii. Polecam.

Absolutnie świetna. Łatwo przyswajalne fakty- aż chciało by się więcej :)

Absolutnie świetna. Łatwo przyswajalne fakty- aż chciało by się więcej :)

Bardzo ciekawa, pełna ciekawostek książka. Nie tylko dla tych, którzy lubią historię. Polecam bardzo!

Niektóre ciekawe, większość nie. Dużo wojennych faktów.

Niektóre ciekawe, większość nie. Dużo wojennych faktów.

Autorowi nie raz udało się zaskoczyć. Niektóre historie są budujące, część jest lekko obrzydliwa, dużo faktów wzbudzało niedowierzanie, większość słuchana z uśmieszkiem. Na początku bardzo wciągająca, potem, może dlatego że historie czytane hurtem, trochę mnie przytłoczyła.

Zbiór różnych, mniej, jak i - w większości - bardziej znanych, krótkich ciekawostek. Czyta się przyjemnie i szybko.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Zbiór anegdotek historycznych, w wielkości znanych, choć kilka było dla mnie nowych.

Nie zainteresowała mnie. W zasadzie historia niestety nigdy mnie za bardzo nie interesowała. Sama nie wiem, czego oczekiwałam, sięgając po tę książkę, może miałam nadzieję, że dzięki niej zacznę się interesować.
Ale kilka historyjek zapamiętałam.
W połowie ją porzuciłam

Ale kilka historyjek zapamiętałam.
W połowie ją porzuciłam

Książka to zbiór kilkudziesięciu anegdotek historycznych, które w moim odczuciu po pewnym czasie zaczynają zlewać się w powtarzalną, bezosobową masę podobnych opowieści. Bohaterowie, którzy zasługują na bycie zapisanymi w naszych pamięciach, dostają na łamach tej lektury dwie/trzy strony i są nam właściwie obojętni. Lepiej tej książce zrobiłoby skupienie się na kilkunastu najciekawszych opowieściach i danie im się rozwinąć. Przeszkadzał mi też humorystyczny, żartobliwy i rozrywkowy charakter opowiastek. Podczas, gdy znaczną część książki stanowią historie straszne, okrutne, smutne, pełne przemocy, gwałtów, agresji, rozlewu krwi i ludzkich nieszczęść.

• Audiobooki
  • Popularnonaukowe
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo