Tracąc nadzieję

Okładka książki Tracąc nadzieję Lily Madaleine
Okładka książki Tracąc nadzieję
Lily Madaleine Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Przysługa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Przysługa (tom 2)
NieZwykłe
2023-03-22
2023-03-22
9788383204888
Tajemnice Choroba New Adult

"Tracąc nadzieję" to kontynuacja losów Joss i Deana. Styl pisania autorki jest niezmiennie lekki i przyjemny, mimo poruszanych trudnych i bolesnych tematów. W tym tomie bohaterów poznajemy o wiele lepiej. Przed nimi trudny czas, który może przynieść różne skutki, przez co przyszłość staje się niepewna.
Wszystkie tajemnice wychodzą na światło dzienne. Może się wydawać, że zagrażają one Joss i Deanowi, tylko dlaczego? Dziewczyna ma świadomość, że jeśli wyjawi prawdę nic już nie będzie takie samo. Wie że gdy chłopak dowie się, zwłaszcza o chorobie, może się od niej odwrócić. Tym bardziej, że za Deanem ciągnie się wspomnienie straty bliskiej mu osoby. Czy chęć zaangażowania w relację i walka o uczucia jest na tyle silna, by przezwyciężyć tajemnice, przeciwności losu i przeszłość?
Czytając tą książkę miałam wrażenie, że zatapiałam się we wspomnieniach bohaterów, które nadal są boleśnie realistyczne. Być może odczuwałam to, przez sposób w jaki zostały opisane przeżycia głównych bohaterów. W tej części poznajemy o wiele lepiej Joss i Deana, w tym ich przeszłość. Powtarzam to słowo wiele razy w tej recenzji, ale w ten sposób opisałabym tą historię - tajemnice i przeszłość, a raczej ulotny czas. Wracając, w tej części relacja głównych bohaterów przechodzi przemianę. Z początku nadal się odpychają, nie zdając sobie sprawy, że sprawiają tym ból drugiej osobie. Nie potrafią ze sobą porozmawiać i wyjaśnić wszystkich skrytych i ciążących na nich tajemnic. Bohaterowie nadal utrzymują nas w przekonaniu, że łączy ich tylko przyjaźń, choć zachowanie Joss i Deana na to nie wskazuje i dlatego wszystko staje się jeszcze bardziej zawiłe. Małe gesty, zazdrość czy pocałunki bardzo to pokazują. Po prostu byli dla siebie wsparciem w trudnych momentach, co jest najważniejsze. Przemiana zachodzi również w Deanie, który w tej części pokazuje nam, że potrafi być dobry mimo swojego zagubienia. Maska złego chłopca z pierwszej części zostaje zdjęta. Pokazuje i udowadnia, że jest w stanie zrobić dla Joss wszystko. Dba przede wszystkim o jej zdrowie i samopoczucie, ale również o bezpieczeństwo. Są to postacie, które mimo ciężkiej sytuacji potrafili czerpać z życia ile tylko mogli. Mimo przeciwności i mimo zła, które było z nimi prawie na każdym kroku, nie tracili nadziei. Kto by się spodziewał po pierwszej części, że ta relacja obierze taki obieg. Joss sądziła, że Dean po tym, gdy dowie się o chorobie, wystraszy się i zostawi ją samą. Jednak co do tego się myliła. Natomiast chłopak otrzymał wsparcie od Joss kiedy walczył o uzyskanie praw rodzicielskich dla brata. W tej książce poczujecie najpierw ból, a następnie ulgę, że skrywane tajemnice są już tylko wspomnieniem. To samo odczują bohaterowie. Zakończenie pozostawia czytelnikowi otwartą drogę na decyzje, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Osobiście mam relacje hate-love z takim zakończeniem, jednak w tej pozycji bardzo pasuje.
Podsumowując historia Joss i Deana jest pełna szczęścia i bliskości, ale też cierpienia i bólu. Uświadamia kruchość życia i to, że trzeba korzystać z niego jak najwięcej nie zważając na to co ludzie powiedzą. Wiem że to trudne i nie każdemu łatwo to zrobić, jednak może warto spróbować?

Wszystkie tajemnice wychodzą na światło dzienne. Może się wydawać, że...

Noo… to było o wiele lepsze od pierwszej części. Kurcze, ile to wywołało we mnie uczuć. Uwielbiam ten stan 😊
Mega się zżyłam z bohaterami i dlatego boli świadomość, że nie wiem jak się skończy. Mogę tylko sobie dopowiedzieć, że będzie… dobrze 🥹

Joss przeżyła wiele. Jej życie to czysty koszmar. Na szczęście może liczyć na przyjaciela. Ale on nie zna całej prawdy...
Dean również ma swoje tajemnice. Także posiada dość spory bagażnik doświadczeń. A teraz musi zmierzyć się z kolejną szokującą informacją. W skutek trafienia Joss do szpitala po tym, jak ktoś na imprezie dosypał jej do drinka narkotyka, dowiaduje się o jej chorobie co jest ciosem dla niego.
Od tego momentu ich relacja się zmienia. Ale czy Dean pogodzi się z chorobą Joss? Czy ona wyzna mu wszystkie swe sekrety? Czy on otworzy swe serce na tyle, by wyznać swoje? Co na nich czeka?

Historia Deana i Joss nie jest łatwa, prosta i ociekająca słodyczą. Ta dwójka młodych ludzi dostała od losu naprawdę potężne baty ale mimo wszystko starają się iść do przodu. Ciągle pod wiart szukając nadziei, która co chwilę rozpływa się niczym mgła.
W kontynuacji emocje nabierają zupełnie innego znaczenia. Eskalują nabierając intensywności.
Autorka z każdą kolejną stroną podsycała moją ciekawość i dostarczała coraz większej dawki niepokoju o rozwój wydarzeń. Byłam pełna obaw na wieść o kolejne sekrety wypływające na powierzchnię.
To co się tutaj działo przypominało melodramat. Niespieszna akcja miała w tym przypadku sens. Dzięki temu można było w pełni skupić się na emocjach i na samych bohaterach. Ale niestety były takie momenty, kiedy dłużyło mi się czytanie.
Mimo wszystko uważam, że jest to książka warta uwagi. Śmiało można czytać - oczywiście z zachowaniem chronologii.
Zobaczcie sami jak bardzo niesprawiedliwy bywa los. Jak ciężko jest zrobić ten jeden ważny krok i obdarzyć kogoś zaufaniem na tyle, by oddać tej osobie serce.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

🌺 "Tracąc nadzieję" autorstwa Lily Madaleine to romans typu young adults, oraz druga część serii pod tytułem "Przysługa".

🌺 Połączył ich układ, dzięki któremu oboje mieli sobie pomóc: ona miała spełnić marzenia z listy, a on odzyskać opiekę nad bratem.
Jednak wspólne spędzanie czasu uświadomiło im, że stali się dla siebie kimś znacznie ważniejszym.
Gdy na imprezie ktoś dosypuje Joss coś do drinka, dziewczyna trafia do szpitala. W ten sposób Dan dowiaduje się o jej chorobie.

Czy skrywane sekrety zniszczą ich uczucie?
Czy Dean i Joss mają szansę na wspólną przyszłość?

🌺 Pierwsza część serii, która była debiutem autorki spełniła moje oczekiwania, dlatego nie mogłam się doczekać kolejnej części. Ponieważ jest to kontynuacja losów bohaterów, to musicie zacząć od pierwszego tomu pod tytułem "Zyskując nadzieję".
Książka porusza trudne i bolesne tematy między innymi choroby, przemocy, traum przeszłości oraz znajdziemy tu kłamstwa i tajemnice, które mogą namieszać w życiu naszych bohaterów.
Nie jest to słodka książka, a pełna bólu i cierpienia historia, która porusza.
Podobało mi się zakończenie, które zostawia otwartą furtkę, i sami możemy sobie je dopowiedzieć.

Jeśli lubicie romanse młodzieżowe pełne emocji to zachęcam was do sięgnięcia po tą serię.

Gdy na imprezie ktoś...

Joss i Dean po pojawieniu się w życiu dziewczyny człowieka, którego nie chciała widzieć starają się funkcjonować tak jak do tej pory, ale Dean podejrzewa, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Między tą dwójką zaczynają pojawiać się również uczucia mimo, że jedna ze stron próbuje temu zaprzeczać. Czy mają szansę na szczęśliwe zakończenie? Tego już dowiecie się sami.

„Tracąc nadzieję” to książka od Lily, która ponownie mnie zachwyciła. Czym? Swoją prostotą, kreacją bohaterów, wrażliwością i przede wszystkim realizmem. Czasami życie kieruje człowieka ścieżką, która jest ciężka i pełna trudności do pokonania. Właśnie taka drogą musieli kroczyć główni bohaterowie historii od Lily. Joss jest bohaterką silną i wrażliwą, która nie ugina się pod ciężarem problemów wiszących jej nad głową. Stara się żyć, mimo że chwilami jest jej po prostu ciężko, jednak teraz ma przy sobie kogoś, kto samą swoją obecnością potrafi wywołać na jej twarzy uśmiech. Dean to z kolei chłopak opiekujący się własnym bratem, starając się zagwarantować mu wszystko co najlepsze, a przede wszystkim dąży do przejęcia całkowitej opieki nad nim i właśnie w tym miała mu pomóc Joss.

Wydawało się to planem idealnym, ale w pewnym momencie do Deana zaczęło docierać, że zaczyna coś czuć do dziewczyny, która przecież miała być tylko pomocą w osiągnięciu celu. Po drugiej strony barykady Joss uważała, że chłopak nic do niej nie czuję, a żadne z nich nie miało odwagi wypowiedzieć tego, co siedziało w ich głowie na głos.

„Tracąc nadzieję” to książka, która w mojej opinii jest wręcz odwróceniem swojego tytułu, ponieważ według mnie pokazuje, że nigdy nie można tracić nadziei. Zawsze trzeba wierzyć, że można wygrać, ponieważ załamując się człowiek często nie będzie w stanie pójść do przodu. Joss i Dean to bohaterowie, którzy walczyli – ona o siebie, on o swojego brata, ale walczyli również z uczuciami, którym ostatecznie pozwolili dojść do głosu. Dzięki sobie wzajemnie wygrali ze słabościami, a Dean w kulminacyjnym momencie udowodnił, że zrobi dla dziewczyny wszystko. Dosłownie wszystko.

Dylogia Przysługa to historia dwójki młodych ludzi, którzy przypadkiem spotkali się na swojej drodze i wspólnie musieli odnaleźć szczęście.

„ Tracąc nadzieję” to zakończenie dylogii, które pokazuje, że życie nie jest usłane różami.

Powrót do Joss i Deana to coś na co bardzo czekałam, pod wieloma względami. W powieści mamy motyw choroby, która w tym tomie jest istotna, lecz autorka, w głównej mierze skupiła się na relacji głównych bohaterów. Joss i Dean lawirują między sobą, uparcie twierdząc, że jedyne, co ich łączy to przyjaźń, lecz czyny świadczą o czym zupełnie innym. Trzeba pamiętać, że młodość rządzi się własnymi prawami i co oczywiste może być dla osoby postronnej, nie zawsze staje się takie dla samych zainteresowanych.

„ Tracąc nadzieję” to wielka niewiadoma przyszłości, a dokładniej, w jaki sposób okrutny los może jeszcze zaskoczyć. Jak się okazuje nie tylko przyszłość jest owiana tajemnicą, lecz również przeszłość, która puka do drzwi bohaterów, chcąc zburzyć umiarkowany spokój.

Autorka po mistrzowsku pokazała, że rozmowa jest kluczem do udanego związku, jednak w momencie, gdy zamkniemy się na nią, może to nas samych pogrążyć, wydobywając na powierzchnię głęboko skrywane tajemnice.

Autorka potrafi przelać emocje na papier, co pozwala razem z głównymi bohaterami borykać się z przeciwnościami losu, a uwierzcie mi na słowo, problemów główni bohaterowie mają sporo.
Powieść ta, w bardzo realny sposób przedstawia wewnętrzną walkę, gdy wali się cały świat wraz diagnozą, która jest nie tylko ciosem, dla osoby zmagającej się z chorobą, ale również dla jej otoczenia.

„ Tracąc nadzieję” to idealne zwieńczenie historii, pełnej bólu i nadziei, która jak wiemy – umiera ostatnia. Styl autorki idealnie wpasował się w moje gusta, przez książkę się płynie i nie chce się kończyć. Z całego serca polecam i gwarantuję, że to będzie bardzo miło spędzony czas z książką.

„Tracąc nadzieję” czekałam na kontynuacje losów Josselin i Deana żeby tylko móc dowiedzieć się jak to wszystko dalej się potoczy. Pierwsza część dostarczyła mi ogromu różnych emocji więc spodziewałam się, że tu będzie dokładnie tak samo…

Jednak gdzieś mniej więcej do połowy faktycznie działo się to wszystko na co liczyłam, później mój zapał do czytania trochę spadł. W pewnym momencie poczułam przesyt i pewną irytację na zachowanie bohaterów, na ten ich ciągły brak zdecydowania.

Ich życie było trudne i skomplikowane więc w dużej mierze rzutowało to na ich relacje, jednak wydaje mi się, że w tej historii niepotrzebnie działo się tak dużo, choroba, tajemnice, strach, imprezy. W skrócie mówiąc, No całkiem sporo.

To nie była wcale zła historia, jednak przyznaje, że pierwsza część zrobiła na mnie dużo większe wrażenie, a emocje towarzyszyły mi częściej i w większym nasileniu. Czegoś było za dużo, a czegoś mi zabrakło. Miejcie na uwadze, że to tylko moje zdanie dotyczące samej historii i niczego innego :)

"Tracąc nadzieję" to druga i ostatnia część serii "Przysługa" przedstawiająca dalsze losy Joselin i Deana. Relacja bohaterów zostaje co chwilę wystawiona na kolejne próby, czy to za sprawą zdrowia dziewczyny, czy przeszłości chłopaka. Na początku nie do końca potrafią sobie z tym poradzić, jednak krok po kroku zmierzają ku lepszemu, ale czy faktycznie?

Końcówka pierwszej części sprawiła, że byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy bohaterów, miałam też nadzieję, że druga część zrobi na mnie lepsze wrażenie niż pierwsza i zostaną uwolnione emocje, których mi brakowało właśnie w poprzednim tomie. Wydaje mi się jednak, że cała historia utrzymana jest na podobnym poziomie i ta część niczym szczególnym mnie nie zaskoczyła. Temat choroby i przeszłości głównej bohaterki został potraktowany w mojej opinii nieco za delikatnie, a jej lekkomyślne zachowanie w niektórych momentach wywoływało moje przewracanie oczami podczas czytania.

Na szczęście książkę czytało się szybko i całkiem przyjemnie, a okładka za każdym razem zachwycała.

Końcówka pierwszej...

"Tracąc nadzieję" Lily Madaleine to kontynuacja historii Josselin i Deana z "Zyskując nadzieję".

Jose ma za sobą trudne chwile i próbuje stanąć na nogi. Jest przy niej Dean. Jednak chłopak ma wiele tajemnic, a niektóre dotyczą jej samej. Gdy na imprezie ktoś dosypuje narkotyki do drinka Jose, trafia ona do szpitala. W tej sposób Dean dowiaduje się o chorobliwie dziewczyny. Ciężko mu się z tym pogodzić. Ich relacja zmienia się całkowicie.
Choć bohaterowie tej książki to młodzi ludzie,mają za sobą ciężkie chwile, popełniają błędy. Mimo młodego wieku wiele już przeżyli. Nie jest to cukierkowa historia. A pełna trudności i emocji, niekoniecznie dobrych. Bardzo wzrusza, więc czytając trzeba mieć przygotowane chusteczki. Mi łzy poleciały nie jeden raz. Mnie ta historia kupiła. Polecam

Każda historia ma drugie dno - tajemnica, przeszłość, problemy oraz finałowy zwrot akcji odmieni losy bohaterów. "Tracąc nadzieję" Lily Madaleine Wydawnictwo NieZwykłe to kontynuacja losów Josselin i Deana. Bohaterowie będą musieli dokonać konfrontacji z własnymi słabościami, aby podążyc do przodu i odnaleźć swoje szczęście.

"Wszystko, co stoi na mojej przeszkodzenie, nie jest teraz ważne. Nie jest już tylko moją przeszkodą".

Joss mierzy się z przeszłością. Dzięki Deanowi borykanie się z problemami jest łatwiejsze, choć chłopak ma przed nią wiele tajemnic. Jedna impreza, narkotyki oraz złe samopoczucie Joss kończą się szpitalem, to właśnie wtedy Dean dowiaduje się o chorobie dziewczyny. Pierwszą reakcją chłopaka jest szok, później ucieczka. Dean wie że zachowuje się jak tchórz. Chłopak boji się straty. Pomiędzy Joss i Deanem nawiązała się więź, obydwoje nie zdają sobie sprawy że połączyło ich coś pięknego. Tylko czy oboje pozwolą sobie na uczucie. Czy Joss wybaczy chłopakowi ucieczkę i ponownie zaufa? Czy przeszłość bohaterów zaważy na ich przyszłości? Czy Dean poradzi sobie z chorobą Joss? Czy tajemnice skrywane od lat przysporzą kłopotów?

"Dzisiaj żyję i przestaję myśleć o przeszłości, biorąc od życia, to co najpiękniejsze".

Historia Deana i Joss dostarcza czytelnikowi dużo emocji. Młodzi ludzie dopiero wchodzący w dorosłość zostali już ciężko potraktowani przez los. Czy te ciężkie doświadczenia wpłyną na ich przyszłość? Czy rzeczy o których chcieliby zapomnieć zdarzyły się po coś? Tego musicie dowiedzieć się czytając książkę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niesamowitą lekturę pełną nieoczekiwanych sutauacji. Emocji i refleksji po lekturze nie zabraknie.

"Wszystko, co stoi na mojej przeszkodzenie, nie...

• Do kupienia
  • Wydawnictwo NieZwykłe
  • Romans

Dodaj cytat z książki Tracąc nadzieję