Inkarnator

Okładka książki Inkarnator Max Czornyj
Okładka książki Inkarnator
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Honoriusz Mond (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Honoriusz Mond (tom 3)
Mroczna strona
Filia
2023-03-08
2023-03-08
literatura polska kryminał

Muszę przyznać, że Mortalista mnie zaintrygował, Spirytystka tylko to podkręciła, a Inkarnator zaskoczył.
Jak za każdym razem zachwycam się, że akcja dzieje się w Krakowie i mogę wyobrazić sobie gdzie dokładnie wszystko się rozgrywa. A tym razem dostaję Kubę Rozpruwacza w moim ukochanym polskim mieście. Może ten zachwyt brzmi dziwnie, ale na moją wyobraźnię zadziałało ☺️
Zdecydowanie trzyma w napięciu, a do tego kilku podejrzanych kompletnie nie pozwala domyślić się kto ostatecznie jest wszystkiemu winny. Genialna współpraca Honoriusza z Allegrą to tylko wisienka na torcie. No i ten smaczek o którym nie mogę wspomnieć, sprawia, że kontynuacji jestem ciekawa jeszcze bardziej niż wcześniej 😁

Jak za każdym razem zachwycam się, że akcja dzieje się w Krakowie i mogę wyobrazić sobie gdzie dokładnie wszystko się rozgrywa. A tym razem dostaję Kubę Rozpruwacza w moim ukochanym polskim mieście. Może ten zachwyt brzmi dziwnie, ale na moją wyobraźnię zadziałało...

Ponownie udane spotkanie z Honoriuszem i Allegrą. Nie ma tutaj nic zaskakujące w porównaniu do poprzednich części. Trzeci tom trzyma poziom. Nie wybija się ponad, nie obniża lotów. Przede wszystkim dla fanów serii.

Kolejną książką poddaną recenzji, jest nic innego jak kontynuacja historii życia Honoriusza Monda "Inkarnator" Maxa Czornyja. Jest to tym razem opowieść powiązana ze słynnym Kubą Rozpruwaczem, którego większość z was zapewne kojarzy. Dokonywał okrutnych zbrodni, przypisuje się mu 5 ofiar, ale podlega to wątpliwościom. Jest to szaleniec, który okaleczał kobiety i brutalnie je mordował. W wyżej wymienionej książce, mamy doczynienia z prawdopodobnym jego nasladowcą. Mimo niewielkich różnic, jedną z nich jest oczywiście kraj 😁, podobieństwo poczynań naśladowcy pokrywa się z pierwowzorem. Jeśli tak wogole można go nazwać. Do rozszyfrowania tej zagadki, nikt nie nadaje się tak dobrze jak sam Mond. Człowiek z tak rozbudowanym umysłem, i umiejętnością kombinatoryki nadaje się idealnie do tej opowieści. To właśnie dzięki niemu zostają rozwiązane najtrudniejsze sprawy. Oczywiście niezmiennie towarzyszy mu sama Allegra, wybitnie obeznana we wszystkich religiach 😁 Boże śnięty... Najpopularniejsze z jej wyzwisk do Boga. Dzięki niej książki nawet nabierają humoru. Ten duet może zajść daleko. I oczywiście coś na co czekałam od samego początku serii, to właśnie więcej informacji na temat przeszłości Honoriusza, jeśli wy też jesteście ciekawi to w tej książce dowiecie się o nim znacznie więcej. Ja osobiście nie mogłam się doczekać tego momentu. Jestem oczywiście już w trakcie czytania kolejnej części i jak narazie ostatniej. Zobaczymy czy będzie ciąg dalszy tego dziwnego duetu 😁 Tak tak, to już prawie trio bo nie mogłabym pominąć komisarza Berga 😁

7/52/2024

7/52/2024

Kolejna dziwna zbrodnia i Honoriusz z Allegrą wspierają komisarza Berga.Lubie te mistyczne słowne przepychanki między bohaterami niby niczego nie wnoszące a jednak...

Polubiłam Allegrę i Honoriszua już w poprzednich tomach, ale ten zdaje się najbardziej przypadać mi do gustu 😊

Całość historii jest pięknie spleciona i standardowo czyta się ją rekordowym tempem ⏲️

Naśladowca Kuby Rozpruwacza to idealna okazja dla Honoriusza na kolejny popis umiejętności.

Allegra ze swoją, nazwijmy to, rozrzutną wiarą i poglądami w bardzo ciekawy sposób dopełnia ponurego Mortalistę, tworząc duet nieco szalony, ale równie szalenie skuteczny 😏
Do tego dostajemy kawałeczek historii Honoriusza, odrobinę rozwiewający początek jego drogi do zostania słynnym Mortalistą. ☠️

Polecam ❤️

Widzę, że zachwytom nie ma końca, każdy ma prawo oceniać i dobrze. Mnie nie zachwyciła. Mało tego, uważam, że była słaba, a Czornyj zjada własny ogon.

Czy zbrodnia i sztuka mogą mieć wspólny mianownik?

Kraków i Honoriusz zdają się przyciągać kłopoty jak magnes.

W mieście dochodzi do serii brutalnych zbrodni. Każda z ofiar wydaje się upozowana na makabryczne dzieło sztuki, a skojarzenie z pewną sprawą sprzed wielu lat niemal samo nasuwa się na myśl.

Czyżby jeden z najokrutniejszych morderców powrócił?

Allegra nie pozwoli działać mężczyźnie samemu. Za niechętna zgodą znajomego policjanta włączają się do śledztwa. Stawką jest ludzkie życie, przyda się każda pomóc, nawet ta nieco niekonwencjonalna.

Wykorzystując swoje zdolności w odczytywaniu aury i ludzi Szmit podrzuca do śledztwa swoje tropy. Angażuje się jeszcze bardziej, gdy Mond nie przestaje dostawać niepokojących telefonów, a każdy z nich jest coraz dziwniejszy.

Czy Mortalista ma coś wspólnego z mordercą?

"Inkarnator" Maxa Czornyja to kolejny tom, w którym razem z bohaterami przemierzamy ulice Krakowa i rozwiązujemy kryminalne sprawy. Autor bardzo przyjemnie opisuje zarówno miasto, jak i relacje między postaciami. Honoriusz i Allegra niezmiennie sobie docinają, co jest zabawne i dodaję tego "czegoś" niektórym scenom.

Sama kryminalna zagadka została opracowana w fajny sposób. Z niecierpliwością czekałam na kolejne poszlaki i wskazówki, które umożliwiły mi odkrycie mordercy razem z bohaterami. To było naprawdę ciekawe dochodzenie!

Czytaliście serię z Mortalistą? Jeżeli nie to polecam Wam ją gorąco. Autor umie w książki!

Czy zbrodnia i sztuka mogą mieć wspólny mianownik?

Kraków i Honoriusz zdają się przyciągać kłopoty jak magnes.

Czyżby jeden z najokrutniejszych morderców powrócił?

Allegra nie...

Kuba Rozpruwacz - to seryjny morderca, o którym z pewnością słyszałeś. Często jest natchnieniem dla autorów kryminałów i inspiracją do opowieści o jego naśladowcach. Nie inaczej jest i tym razem. Ze sprawą morderstw wzorowanych na tym psychopacie zmierzy się Honoriusz, mortalista, wraz ze swoją znajomą Allegrą. I może wszystko do tej pory wyglądałoby dobrze gdyby nie kreacja bohaterów, niezwykle irytująca. Płytkie dialogi niejako wymuszone pomiędzy nimi, często (prawie nieustannie) pojawiające się kpiny z religii (różnych) zakrawające wręcz o bluźnierstwo sprawiły, że ochota na odłożenie książki na bok rosła z każdą stroną. Rozumiem że Max Czornyj chciał stworzyć oryginalnych, charakterystycznych bohaterów ale tym razem mu nie wyszło. Całość wypada naprawdę kiepsko i potwierdza moje dotychczasowe wrażenie, że jedynie seria z komisarzem Deryłą zasługuje na uwagę czytelnika. Wiem jedno: ja już nie sięgnę po tę serię ale Ty sam sobie musisz wyrobić zdanie, mnie rozczarowała na każdej płaszczyźnie.

Max Czornyj
"Inkarnator"

* " Przypadki, zbiegi okoliczności, zarządzania losu... Można zastanawiać się nad nomenklaturą i kruszyv kopie w sporach filozoficznych, ale pozostają one jedynie płaszczyzną teorii."

* "Czasem dobro i zło się równoważą. Mrok miewa swą jasną stronę, a jasność mroczną."

Zabiorę Was do Krakowa, gdzie dochodzi do serii brutalnych morderstw. Słynny Mortalista, Honoriusz Mond wierzy w fizykę oraz w biologię. Czy uda mu się znaleźć sprawcę?

Ah to była świetna, wręcz wyśmienita lektura 🤤 Lecz od początku. 🤭

Fabuła tej powieści jest niczym zachód słońca, który wiesz, że nadejdzie lada chwila, ale nie wiadomo czego się spodziewać. Bo co zachód kolory i otoczenie jest inne.

Akcja powieści jest jak poruszające się uszy mojego psa! Nigdy nie wiem kiedy i w która stronę się poruszą. I to jest świetne! Czytasz i nie wiem czy posuniesz się w śledztwie do przodu czy będzie się stało w miejscu!

Bohaterów mamy dwóch i tylko dwóch dla mnie Honoriusz i Allegra to jest po prostu duet idealny, uzupełniają się jak nikt inny! A na dodatek odkryjemy w tej części troche naszego (czytajcie mojego) tajemniczego Monda. 😁

Opisy jak zawsze u autora są pełne dokładności, krwistości i tego co ja najbardziej lubię. Oczywiście jak to ja, zawsze mi brakuje tej brutalności, ale nie jestem normalna 🤪

Styl autora uwielbiam, żadna książka mnie nie zawiodła i wiem, że na żadnej się nie zawiodę. Mam pełne zaufanie! 😁

A Wam polecam!
Jeśli jeszcze nie znacie tego duetu to warto go poznać! 😁

Max Czornyj
"Inkarnator"

Zabiorę Was do Krakowa, gdzie dochodzi do serii brutalnych morderstw. Słynny...

• Kryminał
  • Przeczytane w 2023